Izglītības stiprināti konkurētspējīgi reģioni un pieaugušo profesionālā izaugsme (CREATE)

Rosina diskutēt par pieaugušo izglītības piedāvājuma atbilstību uzņēmumu vajadzībām reģionos

24. aprīlī Vidzemes plānošanas reģions un Latvijas Pieaugušo izglītības apvienība organizē semināru “Pieaugušo izglītība reģionu attīstībai un konkurētspējai”.  Pasākumā uzmanības centrā būs divi būtiski jautājumi. Pirmkārt, tiks diskutēts par pieaugušo izglītības attīstību uz viedo specializāciju orientētu mazo un vidējo uzņēmumu vajadzībām reģionos. Otrkārt,  notiks saruna par to kā pieaugušo izglītības kvalitāti un pieejamību ietekmē konkurence un sadarbība starp pieaugušo izglītības pakalpojumu piedāvātājiem, t.sk., par mācību dalībnieku un pakalpojumu sniedzēju mobilitāti un pieaugušo izglītības plānošanas un finansēšanas procesiem valstī un reģionos.

Pasākumā piedalīsies  vairāk nekā 60 dalībnieki, viņu vidū izglītības politikas veidotāji (ministrijas, pašvaldības, profesionālās asociācijas un nozaru eksperti), pieaugušo izglītības piedāvātāji, mazo un vidējo uzņēmumu pārstāvji, kā arī pārstāvji no plānošanas reģioniem.

Diskusiju fokuss izvēlēts ar mērķi stiprināt reģiona konkurētspēju, pievēršoties tieši mazo un vidējo uzņēmumu darbinieku un speciālistu pieredzes un zināšanu attīstīšanai. Turklāt ņemot vērā, ka reģiona konkurētspējas stiprināšanā noteicošas ir viedo specializāciju jomas, īpaši svarīgi veikt ieguldījumus cilvēkresursu attīstībā ir tieši tajos uzņēmumos, kas darbojas kādā no jomām, vai ir tām pietuvināti.

Seminārs un diskusijas par pieaugušo izglītības piedāvājuma atbilstību reālajām vajadzībām tirgū tiek organizētas Erasmus+ progammas projekta “Izglītības stiprināti konkurētspējīgi reģioni un pieaugušo profesionālā izaugsme” (CREATE) ietvaros. Pasākumā dalībnieki tiks iepazīstināti ar projekta ietvaros izstrādāto pieaugušo izglītības politikas rīku platformu.

Projekta CREATE mērķis ir uzlabot pieaugušo izglītības sniegumu un efektivitāti, iesaistoties sistēmiskā līmenī, sasaistot ES vispārējo politiku (EU2020) un tās īstenošanu uz vietas, t.i., reģionos, kuru uzdevums ir izstrādāt un īstenot izglītības programmas. CREATE īstenošanā iesaistījušās 8 Eiropas valstis. Latvijā projektu īsteno Vidzemes plānošanas reģions.

Vairāk informācijas: Lelde Ābele, projekta CREATE vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, lelde.abele@vidzeme.lv, mob.t. 29266757

18.04.2019

Notikumi

«Septembris 2020»
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930