Jaunieši un demokrātija

Cilvēku līdzdalība politikas veidošanā ir viens no galvenajiem demokrātisku valstu stūrakmeņiem. Tomēr ne visi iedzīvotāji apzinās to, kā viņi var ietekmēt procesus sev apkārt. Kā uzrāda Izglītības un zinātnes ministrijas veiktais pētījums, viens no zemākajiem rādītājiem ir tieši jauniešu līdzdalībai vietējās, nacionālās un starptautiskās politikas veidošanā – iespēju līdzdarboties regulāri izmanto vien ¼ daļa jauniešu. Šī projekta mērķis ir ļaut jauniešiem apzināties to, kā ar demokrātisku procesu palīdzību viņi var ietekmēt sava reģiona un valsts attīstību, kā arī, kādas ir viņu iespējas iesaistīties politikas veidošanā vietējā, nacionālajā un starptautiskajā līmenī.

lasīt vairāk...

No 16. līdz 20. oktobrim Vidzemē viesojās Zviedrijas jaunieši, lai kopā ar vienaudžiem no Vidzemes reģiona diskutētu par līdzdalības iespējām savā valstī un pilsētā, kā arī, lai apzinātos to, ko paši var darīt, lai padarītu savu apkārtni labāku.

27.10.2014

No 23. līdz 26. maijam Vidzemes reģiona jaunieši, projekta „Jaunieši un demokrātija” ietvaros devās uz Zviedrijas pilsētu Gēteborgu, lai piedalītos konferencē un iepazītu zviedru jauniešu pieredzi, līdzdarbojoties sabiedrisko procesu un politikas veidošanā savā valstī. Projekta mērķis ir mudināt jauniešus vairāk iesaistīties politiskajos procesos, lai ietekmētu sava reģiona un arī valsts attīstību.

30.05.2014

28. martā Vidzemes reģiona jaunieši, projekta „Jaunieši un demokrātija” ietvaros, tikās Valmierā, lai diskutētu par savām un savu vienaudžu nākotnes iespējamajiem scenārijiem. Diskusijas gaitā atklājās, ka lielākā daļa jauniešu arī savu turpmāko dzīvi saista ar dzimto reģionu un cer tur palikt, uzsākot patstāvīgu dzīvi.

03.04.2014

Cilvēku līdzdalība politikas veidošanā ir viens no galvenajiem demokrātiskas valsts stūrakmeņiem. Tomēr ne visi iedzīvotāji apzinās to, ka viņi var un viņiem vajadzētu ietekmēt procesus sev apkārt. Kā uzrāda Izglītības un zinātnes ministrijas veiktais pētījums, viens no zemākajiem rādītājiem ir tieši jauniešu līdzdalībai vietējās, nacionālās un starptautiskās politikas veidošanā – iespēju līdzdarboties regulāri izmanto vien ceturtā daļa jauniešu. Lai motivētu jauniešus vairāk iesaistīties un izglītotu viņus šajos jautājums, kopš šī gada marta Vidzemes plānošanas reģions ir uzsācis dalību projektā „Jaunieši un demokrātija” (Young people and democracy). Projekta mērķis ir palīdzēt jauniešiem apzināties to, kā ar demokrātisku procesu palīdzību viņi var ietekmēt sava reģiona un valsts attīstību, kā arī, kādas ir viņu iespējas iesaistīties politikas veidošanā vietējā, nacionālajā un starptautiskajā līmenī.     

21.03.2014

Notikumi

«Maijs 2023»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031