Jaunieši un demokrātija

Vidzemes jaunieši izzina zviedru vienaudžu iespējas politikas procesu veidošanā

No 23. līdz 26. maijam Vidzemes reģiona jaunieši, projekta „Jaunieši un demokrātija” ietvaros devās uz Zviedrijas pilsētu Gēteborgu, lai piedalītos konferencē un iepazītu zviedru jauniešu pieredzi, līdzdarbojoties sabiedrisko procesu un politikas veidošanā savā valstī. Projekta mērķis ir mudināt jauniešus vairāk iesaistīties politiskajos procesos, lai ietekmētu sava reģiona un arī valsts attīstību.

Foto: Džineta Zariņa

Ierodoties Gēteborgā, visas nedēļas nogales garumā, jaunieši darbojās dažādās ar līdzdalības tēmu saistītās radošajās darbnīcās. Viņiem bija iespēja iejusties gan politikas veidotāju lomā, dalot valsts budžetu, gan debatēt par to, vai ir jāpiedalās Eiropas Parlamenta vēlēšanās un līdzīgi. Aktīvi diskutējot, jaunieši atzina, ka gandrīz katra problēma, ar kuru viņi saskaras savā ikdienā ir saistīta ar politiskiem risinājumiem. Tieši tādēļ, jauniešu diskusiju kluba U.T.O.P.I. pārstāves vadībā, jaunieši meklēja iespējamos risinājumus dažādām problēmām – sākot ar sporta zāļu pieejamības trūkumu brīvajā laikā, beidzot ar diskriminācijas jautājumiem.

Brauciena laikā Vidzemes reģiona jaunieši iepazinās arī ar diviem Gēteborgas jauniešu centriem – Molndāles jauniešu centru un „1200 kvadrat”. Viesojoties tajos, jaunieši apmeklēja vietējos jaunatnes festivālus un iesaistījās to aktivitātēs, kas rīkotas, lai veicinātu iesaistīšanos Eiropas Parlamenta vēlēšanās, kas bija gaidāmas jau nākamajā dienā. Tādēļ jaunieši labprāt aptaujāja vietējos iedzīvotājus, lai uzzinātu, vai viņi plāno piedalīties šajās vēlēšanās.

Zviedrijas pārstāvji pastāstīja par to, kā jaunieši Gēteborgā tiek mudināti būt aktīviem. Piemēram, pašvaldība katru mēnesi aicina jauniešus iesniegt projektus vai plānus aktivitātēm, kuras viņi vēlas ieviest. Tās tiek izvērtētas un labākās pašvaldība finansiāli atbalsta, lai jaunieši spētu realizēt savus mērķus.

Jau rudenī Zviedrijas jaunieši viesosies Latvijā, lai iepazītos ar Latvijas jauniešu līdzdalības iespējām un pieredzi, kā arī, lai turpinātu diskutēt par viņiem aktuālām tēmām.

28. martā norisinājās pirmais projekta pasākums, kurā vietējie jaunieši tikās Valmierā, lai diskutētu par savām un savu vienaudžu nākotnes iespējamajiem scenārijiem. Diskusijās gūtās atziņas tiks izmantotas arī  Vidzemes plānošanas reģiona attīstības dokumentu izveidē. Nākošā tikšanās notiks 27. jūnijā, lai runātu par to, kādas ir jauniešu prioritātes, kas viņuprāt būtu jāiekļauj attīstības dokumentos.

Par projektu: Projekts „Jaunieši un demokrātija” tiek realizēts sadarbībā ar Zviedrijas partneriem programmas „Jaunatne darbībā” ietvaros. Projekta mērķis ir attīstīt jauniešu izpratni par viņu iespējām līdzdarboties sabiedrisko procesu attīstībā savā novadā, valstī un starptautiskā līmenī. Projekta gaitā notiks vairāki vietējie semināri, kā arī divas starptautiskās konferences, kuru laikā jauniešiem būs iespēja apmainīties pieredzē par līdzdalības iespējām savā valstī, kā arī tikties arī ar vietējiem un Eiropas Parlamenta deputātiem un politikas veidotājiem.

Vairāk par projektu lasiet šeit.

"Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija [paziņojums] atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu."

 

Papildu informācija: Ritvars Bogdanovičs, Projekta vadītājs, tālr. + 371 64219027; +371 22383439, e-pasts: Ritvars.Bogdanovics@vidzeme.lv

30.05.2014

Notikumi

«Septembris 2020»
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930