Jaunieši un demokrātija

Vidzemes reģiona jaunieši ņems dalību vietējās politikas veidošanā

Cilvēku līdzdalība politikas veidošanā ir viens no galvenajiem demokrātiskas valsts stūrakmeņiem. Tomēr ne visi iedzīvotāji apzinās to, ka viņi var un viņiem vajadzētu ietekmēt procesus sev apkārt. Kā uzrāda Izglītības un zinātnes ministrijas veiktais pētījums, viens no zemākajiem rādītājiem ir tieši jauniešu līdzdalībai vietējās, nacionālās un starptautiskās politikas veidošanā – iespēju līdzdarboties regulāri izmanto vien ceturtā daļa jauniešu. Lai motivētu jauniešus vairāk iesaistīties un izglītotu viņus šajos jautājums, kopš šī gada marta Vidzemes plānošanas reģions ir uzsācis dalību projektā „Jaunieši un demokrātija” (Young people and democracy). Projekta mērķis ir palīdzēt jauniešiem apzināties to, kā ar demokrātisku procesu palīdzību viņi var ietekmēt sava reģiona un valsts attīstību, kā arī, kādas ir viņu iespējas iesaistīties politikas veidošanā vietējā, nacionālajā un starptautiskajā līmenī.     

Projekta vadošais partneris ir Zviedrijas Asociācija Norden, tādēļ projekta gaitā jaunieši no Latvijas un Zviedrijas tiksies, lai apmainītos ar pieredzi, izmantojot līdzdalības iespējas savā valstī. Daļa no aktīvajiem Vidzemes jauniešiem jau iepriekš ņēma dalību VPR īstenotajā jauniešu uzņēmējdarbības veicināšanas projektā un daļu deleģēja Vidzemes pašvaldības.

Projektā kopumā ir paredzētas divas starptautiskas konferences, viena Zviedrijā un viena Latvijā. Konferenču laikā jaunieši no Zviedrijas un Latvijas tiksies un diskutēs par līdzdalības iespējām un pieredzi gan savā starpā, gan tiekoties ar vietējā un Eiropas līmeņa politiķiem un ierēdņiem. Tāpat ir paredzēti vairāki nacionālā līmeņa semināri, no kuriem tuvākais notiks 28. martā, Valmierā. Semināra gaitā jaunieši no Vidzemes reģiona diskutēs par viņiem aktuāliem jautājumiem un turpmāko Vidzemes plānošanas reģiona attīstību. Jāatzīmē, ka jauniešu sniegtie ierosinājumi un idejas tiks izmantotas arī Vidzemes plānošanas reģiona attīstības plāna izveidē.

"Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija [paziņojums] atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu."

Papildu informācija: Ritvars Bogdanovičs, Projekta vadītājs, tālr. + 371 64219027; +371 22383439, e-pasts: Ritvars.Bogdanovics@vidzeme.lv

21.03.2014

Notikumi

«Septembris 2020»
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930