Jaunieši un demokrātija

Zviedrijas jaunieši iepazīst Vidzemes pieredzi jauniešu līdzdalības veicināšanā

No 16. līdz 20. oktobrim Vidzemē viesojās Zviedrijas jaunieši, lai kopā ar vienaudžiem no Vidzemes reģiona diskutētu par līdzdalības iespējām savā valstī un pilsētā, kā arī, lai apzinātos to, ko paši var darīt, lai padarītu savu apkārtni labāku.

Piecu dienu laikā jaunieši viesojās Valmierā, Burtnieku Multifunkcionālajā Jauniešu iniciatīvu centrā un Madonā, lai iepazītos ar to, kādas ir Latvijas jauniešu iespējas iesaistīties sabiedrības sociālajos un politiskajos procesos, kā arī diskutēja par aktuālajām problēmām jauniešu vidū Zviedrijā un Latvijā un šo problēmu risinājumiem.

Viesojoties Valmieras Jauniešu ideju laboratorijā, Zviedrijas pārstāvji bija patīkami pārsteigti par to, ka Latvijā ir daudz jauniešu, kas aktīvi iesaistās ziedojumu vākšanā, lai nodrošinātu citiem vienaudžiem iespēju rakstīt projektus un realizēt savas idejas. Tāpat Zviedrijas jauniešus pārsteidza tas, ka Latvijā ir daudz jauniešu centru arī ārpus pilsētām, lauku teritorijās.

Ar neformālās izglītības metožu palīdzību jauniešiem bija iespēja padomāt par to, ko viņi var dod pārējai sabiedrībai, kā arī diskutēt par aktuālām problēmām Zviedrijā un Latvijā. Abu valstu dalībnieki kā lielākās problēmas nosauca jauniešu bezdarbu un pārmērīga alkohola un narkotiku lietošanu jauniešu vidū. Viņi arī piedāvāja savus risinājumus problēmām. Piemēram, tika piedāvāts samazināt sociālās adrošināšanas nodokļa darba devēja daļu gadījumos, kad viņš nodarbina jaunieti. Šādā veidā būtu iespējams vairāk mudināt darba devējus ņemt darbā jauno paaudzi un tiktu risināta jauniešu bezdarba problēma. Jaunieši arī secināja, ka mūsdienās viens no efektīvākajiem un nozīmīgākajiem instrumentiem, ko izmantot, lai aktualizētu sev interesējošus jautājumus un problēmas, ir sociālie mediji un to sniegtās iespējas.

Jauniešiem bija iespēja ne tikai diskutēt par līdzdalības un politiskajām tēmām, bet arī apgūt latviešu tautas deju soļus, kā arī nodoties improvizācijai kopā ar Vidzemes Augstskolas improvizācijas teātri „ViAGars” un Madonas Jauniešu lietu speciālisti Guntu Strodi.

Kopumā jaunieši bija apmierināti ar pavadīto laiku Vidzemē un izteica cerību, ka izdosies visiem kopā tikties vēlreiz, iespējams, kāda cita projekta ietvaros.

Projektā un konferencē piedalījās jaunieši no Molndālas un Gēteborgas pilsētām Zviedrijā, kā arī jaunieši no Madonas, Valkas, Strenču, Burtnieku, Cēsu, Alūksnes, Apes novadiem un Valmieras pilsētas.

Par projektu: Projekts „Jaunieši un demokrātija” tiek realizēts sadarbībā ar Zviedrijas partneriem programmas „Jaunatne darbībā” ietvaros. Projekta mērķis ir attīstīt jauniešu izpratni par viņu iespējām līdzdarboties sabiedrisko procesu attīstībā savā novadā, valstī un starptautiskā līmenī. Projekta gaitā notiks vairāki vietējie semināri, kā arī divas starptautiskās konferences, kuru laikā jauniešiem būs iespēja apmainīties pieredzē par līdzdalības iespējām savā valstī, kā arī tikties arī ar vietējiem un Eiropas Parlamenta deputātiem un politikas veidotājiem.

Vairāk par projektu lasiet šeit.

"Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija [paziņojums] atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu."

 

Papildu informācija: Ritvars Bogdanovičs, Projekta vadītājs, tālr. + 371 64219027; +371 22383439, e-pasts: Ritvars.Bogdanovics@vidzeme.lv

27.10.2014

Notikumi

«Septembris 2020»
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930