Jauniešu uzņēmējspējas un dialoga veicināšana par videi draudzīgas, ilgtspējīgas un inovatīvas uzņēmējdarbības attīstības iespējām lauku reģionos

Latvijas reģionos ir zems uzņēmēju skaits uz 1000 iedzīvotājiem, kā arī mazs inovatīvo uzņēmumu īpatsvars. Ekonomiskās un finanšu krīzes rezultātā par būtisku problēmu ir kļuvis bezdarbs, jo sevišķi lauku teritorijās, īpaši jauniešu vidū. Augsts jauniešu bezdarbs ir ne tikai Latvijas, bet visas ES kopīga problēma. Ar projekta palīdzību ir iespējams attīstīt reģionu jauniešu uzņēmējspējas, veidot strukturētu dialogu starp jauniešiem un uzņēmējdarbības atbalsta politikas veidotājiem, tādējādi sekmējot jauniešiem atbilstošu uzņēmējdarbības atbalsta instrumentu ieviešanu.

lasīt vairāk...

24. oktobrī, Pārgaujas novada Auciemā projekta „Jauniešu uzņēmējspējas un dialoga veicināšana par videi draudzīgas, ilgtspējīgas un inovatīvas uzņēmējdarbības attīstības iespējām lauku reģionos” komanda iepazīstināja vietējo pašvaldību pārstāvjus ar projekta rezultātiem, kā arī kopīgi diskutēja par iespējamām nākotnes iniciatīvām līdzvērtīgu projektu ieviešanai. Seminārā piedalījās arī viesi no Norvēģijas, kas dalījās savā pieredzē par jauniešu uzņēmējdarbības veicināšanu un sniedza vērtīgus ierosinājumus turpmākai jauniešu uzņēmējdarbības attīstībai reģionā.

04.11.2013

Septembra nogalē Cēsīs norisinājās Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) projekta „Jauniešu uzņēmējspējas un dialoga veicināšana par videi draudzīgas, ilgtspējīgas un inovatīvas uzņēmējdarbības attīstības iespējām lauku reģionos” noslēguma seminārs, kurā jaunieši iepazīstināja ar projekta laikā izveidotajām biznesa idejām un diskutēja ar politikas veidotājiem par jauniešiem atbilstošu uzņēmējdarbības instrumentu ieviešanu.

03.10.2013

Vidzemes plānošanas reģions aicina visus interesentus piedalīties projekta „Jauniešu uzņēmējspējas un dialoga veicināšana par videi draudzīgas, ilgtspējīgas un inovatīvas uzņēmējdarbības attīstības iespējām lauku reģionos” noslēguma seminārā 27. septembrī Priekuļu novadā, viesu namā „Laso”, kurā aktīvākie Vidzemes jaunieši diskutēs ar politikas veidotājiem par jauniešiem atbilstošu uzņēmējdarbības instrumentu ieviešanu. 19.09.2013


Projekta „Jauniešu uzņēmējspējas un dialoga veicināšana par videi draudzīgas, ilgtspējīgas un inovatīvas uzņēmējdarbības attīstības iespējām lauku reģionos” ietvaros Vidzemes jaunieši augusta vidū tikās Gulbenē, lai prezentētu savas biznesa idejas un gatavotos projekta noslēguma semināram Cēsīs. 28.08.2013


16. augustā notiks kārtējais posms projektā „Jauniešu uzņēmējspējas un dialoga veicināšana par videi draudzīgas, ilgtspējīgas un inovatīvas uzņēmējdarbības attīstības iespējām lauku reģionos”. Šoreiz jaunieši un treneri tiksies Gulbenē, kur runās par pašvaldības lomu uzņēmējdarbības attīstībā, par kvalitatīvu biznesa plānu, atbalsta instrumentiem sava biznesa uzsākšanai, kā arī apgūs īpašu prezentēšanas metodi.

13.08.2013

Valmierā veiksmīgi noslēgusies simulācijas spēle „Mans jaunais uzņēmums” projektā „Jauniešu uzņēmējspējas un dialoga veicināšana par videi draudzīgas, ilgtspējīgas un inovatīvas uzņēmējdarbības attīstības iespējām lauku reģionos”. Divu dienu seminārā 28. un 29. jūnijā 30 jaunieši no visas Vidzemes izstrādāja savas biznesa idejas, trenējās piesaistīt investorus, efektīvi izmantot pieejamos naudas līdzekļus un veiksmīgi pārdot savu produktu vai pakalpojumu. 03.07.2013


28. un 29. jūnijā norisināsies jau trešais seminārs projektā „Jauniešu uzņēmējspējas un dialoga veicināšana par videi draudzīgas, ilgtspējīgas un inovatīvas uzņēmējdarbības attīstības iespējām lauku reģionos”. Šoreiz jaunieši pulcēsies Valmierā, lai divas dienas piedalītos simulācijas spēlē „Mans jaunais uzņēmums”. Projektā piedalās 30 jaunieši no visas Vidzemes, kuri vēlas uzsākt savu uzņēmējdarbību.

25.06.2013

16. maijā Smiltenē jau otro reizi tikās Vidzemes aktīvākie jaunieši Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) projekta „Jauniešu uzņēmējspējas un dialoga veicināšana par videi draudzīgas, ilgtspējīgas un inovatīvas uzņēmējdarbības attīstības iespējām lauku reģionos” ietvaros. Šajā reizē semināra galvenā tēma bija radošās domāšanas veicināšana. 20.05.2013


16. maijā Smiltenē gaidāma jau otrā semināra diena Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) projektā „Jauniešu uzņēmējspējas un dialoga veicināšana par videi draudzīgas, ilgtspējīgas un inovatīvas uzņēmējdarbības attīstības iespējām lauku reģionos”. Otrajā tikšanās reizē galvenais uzsvars tiks likts uz radošas domāšanas attīstīšanu. Projekta dalībnieki iepazīsies ar radošas domāšanas principiem un to pielietošanu konkurētspējīgu un sociāli atbildīgu uzņēmējdarbības risinājumu izstrādē. Projektā piedalās 30 jaunieši no visas Vidzemes, kuri vēlas uzsākt savu uzņēmējdarbību. 

13.05.2013

Radošās darbības nedēļas Radi! 2013 ietvaros, 25. aprīlī Madonas kultūras namā pulcējās aktīvi, motivēti jaunieši un citi interesenti no visas Vidzemes, lai atklātu pavisam jaunu un daudzsološu Vidzemes plānošanas reģiona projektu "Jauniešu uzņēmējspējas un dialoga veicināšana par videi draudzīgas, ilgtspējīgas un inovatīvas uzņēmējdarbības attīstības iespējām lauku reģionos”. Projekta uzdevums ir risināt aktuālus jautājumus, kas kavē jauniešus uzsākt un attīstīt uzņēmējdarbību lauku reģionos. Atklāšanas pasākuma laikā dalībnieki uzzināja par radošumu un jaunradi, uzņēmējdarbības veiksmes stāstiem Latvijā un Vidzemē, kā arī, izmantojot dažādu radošu metožu palīdzību ģenerēja savas biznesa idejas.

29.04.2013

Vai Tev ir bijusi vēlme uzsākt savu biznesu? Varbūt Tevi interesē, kā atrast to īsto un vienīgo biznesa ideju? Ja tā, tad 25. aprīlī, plkst. 11:00 esi Madonas kultūras namā, kur norisināsies Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) projekta „Jauniešu uzņēmējspējas un dialoga veicināšana par videi draudzīgas, ilgtspējīgas un inovatīvas uzņēmējdarbības attīstības iespējām lauku reģionos” atklāšanas pasākums*. Ikvienam būs iespēja pārliecināties, ka kļūt par uzņēmēju ir vienkārši. Varēsi uzzināt par radošuma un jaunrades lomu mūsdienu darba tirgū, iepazīties ar Latvijas un Vidzemes veiksmes stāstiem uzņēmējdarbībā, kā arī iegūt praktiskus padomus no dažādu jomu ekspertiem.

16.04.2013

25. aprīlī, Madonā 30 Vidzemes jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem uzsāks dalību projektā „Jauniešu uzņēmējspējas un dialoga veicināšana par videi draudzīgas, ilgtspējīgas un inovatīvas uzņēmējdarbības attīstības iespējām lauku reģionos”. Projekta laikā Vidzemes jaunieši, potenciālie uzņēmēji, attīstīs uzņēmējdarbības prasmes, radošu domāšanu un inovatīvu pieeju biznesa ideju izstrādē. Iegūtās zināšanas motivēs jauniešu veidot jaunus uzņēmumus Vidzemē un Latvijā.

16.04.2013

Nevienam nav noslēpums, ka vietas attīstības pamatā ir motivēti cilvēki, kas attīsta uzņēmējdarbību un ceļ vietas ekonomiku. Tāpat nav noslēpums, ka iedzīvotāju, īpaši jauniešu, lauku apvidos paliek arvien mazāk, no reģionu pilsētām un laukiem cilvēki aizplūst uz lielākām un attīstītākām pilsētām, ārzemēm. Kāpēc tā? Kāpēc jaunieši nevēlas palikt un uzsākt uzņēmējdarbību savā dzimtajā pusē? Kas ir tās lietas, kas kavē, baida, mulsina ceļā uz savu biznesu?

07.03.2013

Notikumi

«Maijs 2023»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031