Kokapstrādes un mēbeļu industrijas produktu inovācijas un eksports Veru apgabalā un Vidzemes plānošanas reģionā

Vidzemes kokrūpnieki Vācijā smeļas zināšanas par tendencēm mēbeļu ražošanā un pārdošanā

No 15. – 18. janvārim 15 uzņēmumu pārstāvji no Vidzemes izmantoja iespēju un kopīgi ar Vidzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta “Koksne un mēbeles” komandu devās uz Vācijas pilsētu Ķelni, lai apmeklētu vienu no Eiropā un pasaulē vadošajām mēbeļu un dizaina izstādēm – IMM Cologne 2019.

Ik gadu izstāde pulcē vadošos Eiropas un pasaules spēcīgākos jomas pārstāvjus. Izstādes ietvaros organizētajā konferencē uzstājās pārstāvji no starptautiski un Vācijas mērogā atpazīstamām kompānijām, daloties pieredzē un prognozēs par jaunākajām tendencēm un inovācijām mēbeļu ražošanā un pārdošanā. Plaši tika runāts par digitalizāciju, kas jau maina ikdienu visās jomās, bet, ko tas nozīmē interjera dizaina un mēbeļu nozarei? Atbildēs dalījās pārstāvji no IKEA, eBay un citi.

Pieredzes apmaiņas nolūkā tika apmeklēts arī koka mēbeļu ražošanas uzņēmums, kas divas reizes ieguvis Vācijas Dizaina balvu 2019 – “Belfakto”. Uzņēmēji no Latvijas un Igaunijas novērtēja iespēju redzēt ražošanas procesus, iekārtas, kā arī gala produktu, daļa atzīstot, ka rodas idejas, ko būtu iespējams pārnest arī sava uzņēmuma ražošanā.

Uzņēmuma “Kampenuss furniture” vadītājs Inguss Kampenuss bija viens no izstādes apmeklētājiem un uzsver, ka redzēt šo vērienīgo nozares izstādi ir ieguvums vairākos aspektos: “Izstādē varēja rast daudz labu ideju gan jaunu materiālu izvēlei un pielietojumam mēbeļu un interjera priekšmetu ražošanā, gan dizainam kopumā. Tāpat, protams, izstādē lielo un spēcīgo pasaules līmeņa zīmolu stendos varēja novērot tendences, ar ko turpmāk nozarei jārēķinās. Ja ne šo lielo flagmaņu, Latvijā arī daudz lietu nebūtu tapušas.

Papildus šai, arī iepriekš “Koksne un mēbeles” ietvaros jau īstenotas virkne aktivitāšu ar mērķi veicināt uzņēmēju kontaktu veidošanu gan vietējā, gan starptautiskā mērogā. Viena no tādām ir aizvadītās tirdzniecības misijas, kur seši kokrūpniecības nozares uzņēmumi no Vidzemes uzņēma pārstāvjus no Skandināvijas, izmantojot iespēju atrast sadarbības partnerus savam biznesam. “Kampenuss furniture” uzņēma potenciālos partnerus no trīs uzņēmumiem, un, kā atklāj I. Kampenuss, ar pāris no tiem jau notiek sarunas par sadarbību un reāla produktu ražošana. “Iepazīstinājām pārstāvjus no Zviedrijas un Norvēģijas uzņēmumiem ar savu darbību, parādījām ražoto. Acīmredzami viņi novērtēja mūsu individuāli radītos dizaina produktus, un vēlāk no uzņēmumiem sekoja arī cenu pieprasījumi vairākiem pakalpojumiem. Viens no uzņēmumiem pavisam drīz arī pasūtīja pie mums izgatavot virtuves aksesuārus, par kuru kvalitāti saņēmām ļoti labas atsauksmes. Šobrīd strādājam pie viņu nākamā pasūtījuma.

Izstādes IMM Cologne 2019 apmeklēšanu organizēja Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Kokapstrādes un mēbeļu ražošanas centru Igaunijā (Tsenter - Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus) Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta "Kokapstrādes un mēbeļu industrijas produktu inovācijas un eksports Veru apgabalā un Vidzemes plānošanas reģionā" (Koksne un mēbeles) ietvaros.

Augstākminētā informācija šajā publikācijā atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Informāciju sagatavoja: Ieva Bīviņa, Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedrisko attiecību speciāliste, e-pasts: ieva.bivina@vidzeme.lv

30.01.2019

Notikumi

«Septembris 2020»
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930