Koksnes enerģija un ekoloģiski tīras tehnoloģijas (Woodenergy)

Aptauja enerģētiskās koksnes īpatsvara palielināšanai siltumražošanā

Vidzemes plānošanas reģions projekta “Koksnes enerģija un ekoloģiski tīras tehnoloģijas” ietvaros veic aptauju, lai noskaidrotu dažādu siltumražošanas un patērēšanas procesos iesaistīto pušu viedokli par nepieciešamajām izmaiņām un uzlabojumiem reģionālās attīstības plānošanā, kas saistīta ar enerģētiskās koksnes īpatsvara palielināšanu siltumražošanā.

 

Katrs izteiktais viedoklis ir būtisks, lai apzinātu visus potenciālos priekšlikumus novadu un reģionālās attīstības plānošanai.

Pētījumā savu viedokli aicināti izteikt visi, kas savos ikdienas darbos saskaras ar kokapstrādi, mežizstrādi, kā arī siltumražošanas un siltumapgādes procesiem:

  • Siltumražotāji (aptauja atrodama šeit) - anketa ir izstrādāta katlu māju un koģenerācijas staciju operatoriem. Aptaujas mērķis ir izzināt operatoru viedokli par iespējām enerģijas ražošanā izmantot biomasu, kā arī noskaidrot galvenās barjeras, kas pastāv.

 

  • Pašvaldību pārstāvji (aptauja atrodama šeit) - anketa ir izstrādāta, lai apkopotu novadu domes priekšsēdētāju, izpilddirektoru un/vai attīstības nodaļas vadītāju viedokli par Jūsu novada nākotnes redzējumu: vai ir skaidra vīzija un enerģijas stratēģija, lai veicinātu plašāku biomasas lietojumu, kāds ir siltumapgādes sistēmas esošais vērtējumu, kā arī par atbalsta nepieciešamību no reģiona un ministrijām.

 

  • Namu apsaimniekotāji, mājsaimniecības (aptauja atrodama šeit) - anketa ir izstrādāta mājsaimniecībām, kas šobrīd siltumenerģiju savam mājoklim nodrošina, izmantojot apkures (malkas krāsnis, elektrību, dabas gāzi un citu kurināmos) iekārtas dzīvoklī. Aptaujas mērķis ir izzināt mājsaimniecību viedokli par iespējām, priekšrocībām un trūkumiem, ja siltumenerģijas ražošanu nodrošinātu visai ēkai ar centralizētu individuālo katlu (vai citu tehnoloģiju) vai arī, ja ēka tiktu pieslēgta pašvaldības katlu mājai.

 

  • Šķeldu un granulu ražotāji (aptauja atrodama šeit) - anketa ir izstrādāta šķeldas un granulu ražotājiem, lai izzinātu uzņēmumu viedokli par iespējām enerģijas ražošanā plašāk izmantot enerģētisko koksni, tai skaitā šķeldu un granulas, kā arī noskaidrot galvenās barjeras, kas pastāv, un pašvaldību lomu barjeru novēršanā.

 

  • Kokapstrādes uzņēmumi (aptauja atrodama šeit) - anketa izstrādāta kokapstrādes uzņēmumiem, lai izzinātu to viedokli par iespējām, priekšrocībām un trūkumiem nodrošināt koksnes blakusproduktus (šķeldu, skaidas u.c.) pašvaldībām un citiem lietotājiem, kā arī par pašvaldību un citu institūciju lomu, lai veicinātu plašāku koksnes lietojumu siltumapgādes sistēmās.

 

  • Privāto mežu īpašnieki (aptauja atrodama šeit) - anketa ir izstrādāta privāto mežu īpašniekiem, lai apkopotu viņu viedokli par līdzšinējo privāto mežu apsaimniekošanas pieredzi, par enerģētiskās koksnes apjomiem privātajos mežos un to tālākas izmantošanas iespējām, priekšrocībām un trūkumiem.

 

 

 

Anketa aizpildāma anonīmi.

Aptaujās sniegtā informācija tiks izmantota nepieciešamo priekšlikumu izstrādei reģionālajai attīstības programmai.

Pēc anketu apkopošanas ar rezultātiem varēs iepazīties Vidzemes plānošanas reģiona mājas lapā www.vidzeme.lv

13.03.2012

Notikumi

«Jūnijs 2020»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930