Koksnes enerģija un ekoloģiski tīras tehnoloģijas (Woodenergy)

Pētījums projekta „Koksnes enerģija un ekoloģiski tīras tehnoloģijas Vidzemes plānošanas reģionā” ietvaros

  

Projekta „Koksnes enerģija un ekoloģiski tīras tehnoloģijas” ietvaros veicamā pētījuma „Koksnes enerģija un ekoloģiski tīras tehnoloģijas Vidzemes plānošanas reģionā” mērķis ir veicināt meža resursu efektīvu izmantošanu ekoloģiski tīras siltumenerģijas iegūšanai un paaugstināt atjaunojamo energoresursu izmantošanu un jaunāko tehnoloģiju pielietošanu Vidzemes plānošanai reģionā. Pretendenta uzdevums ir, atbilstoši projekta 3., 4. un 5. darba pakas vadītāju sagatavotajiem izstrādes plāniem, veikt pētījumu un sagatavot atskaites, ziņojumus un priekšlikumus atbilstoši konkrētās darba pakas uzdevumiem.

1) Projekta trešajā darba pakā „Politika un plānošana”:
Politikas plānošanas dokumentu analīze un dokumentu ietekmes izvērtējums uz Vidzemes plānošanas reģiona enerģētikas jomas attīstību. Plānošanas instrumentu, ilgtermiņā sasniedzamo mērķu izstrāde politikas plānošanas dokumentiem un rīcības plāniem Vidzemes plānošanas reģionā.
SVID analīzes izstrāde Vidzemes plānošanas reģionam, pievēršot uzmanību reģiona ilgtspējīgai ekonomiskajai izaugsmei, kompetences iespējām, politiskajām nostādnēm un vides ekoloģiskajiem aspektiem koksnes resursu izmantošanai enerģētikas jomā.
(tiks sagatavots VPR enerģētikas attīstības dokuments un piedāvāts VPR attīstības padomei)

2) Projekta ceturtajā darba pakā „Uzņēmējdarbība un kompetenču attīstība”:
Enerģētiskās koksnes tirgus analīze, tās ekonomiskie aspekti (pašizmaksa, tirgus cena, utml.), esošie un iespējamie resursu apjomi un pieprasījums pēc enerģētiskās koksnes un tās patēriņš  Vidzemes plānošanas reģionā. Kompetenču izvērtēšana koksnes enerģijas un siltumražošanas pilna cikla apritē.
(pilotprojekta izstrāde un realizācija)

3) Projekta piektajā darba pakā „Tehnoloģijas un ražošana”:
Koksnes siltumenerģijas ražošanas tehnoloģiju, kapacitāšu un pieprasījuma izpēte.
Esošās siltumražošanas sistēmas analīze un nepieciešamo priekšnosacījumu izstrāde, lai veicinātu koksnes enerģijas un videi draudzīgu tehnoloģiju izmantošanu VPR, sniedzot tehnisku atbalstu un piedaloties pieredzes apmaiņā starp projekta partneriem
(pieredzes apmaiņa un gadījuma studija)

18.05.2011

Notikumi

«Jūnijs 2020»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930