Latvijas energoefektīvas būvniecības attīstības stratēģija (Build up Skills)

Noslēdzies projekts „Latvijas energoefektīvas būvniecības attīstības stratēģija”

Maijā veiksmīgi noslēdzies projekts „Latvijas energoefektīvas būvniecības attīstības stratēģija” (Build up Skills). Varam būt gandarīti par projekta laikā paveikto. Notikušas aktīvas diskusijas par būvniecības procesu, par būvniecībā strādājošo kvalifikācijas un prasmju paaugstināšanas nepieciešamību. Kopā ar projekta partneriem pabeigts darbs pie rīcības plāna, kas izstrādāts balstoties uz pašreizējās situācijas analīzi, raksturojot būvniecības tirgū strādājošo zināšanas un prasmes, kā arī būvniecības situāciju kopumā.

Rīcības plānā "Būvniecībā strādājošo kvalifikācijas un prasmju paaugstināšana 2020. gada enerģijas un klimata mērķu sasniegšanai" atspoguļos 2020. gada mērķus un nepieciešamās zināšanas un prasmes būvniecības nozarē nākotnē, kā arī prognozēs tai nepieciešamo darba spēku. Rīcības plāns izstrādāts:

  • Lai renovāciju rezultātā tiktu sasniegts zems enerģijas patēriņš ēkā un veiktie darbi atbilstu augstiem kvalitātes standartiem;
  • Lai atjaunojamie energoresursi (AER) tiktu izmantoti efektīvi;
  • Lai jaunās ēkas tiktu būvētas atbilstoši nulles enerģijas patēriņa ēkas rādītājiem.

Ņemot vērā pašreizējo ekonomisko situāciju ne tikai Latvijā, bet arī visā Eiropā, jāatzīst, ka darbaspēka prognoze tuvākajiem 5–10 gadiem būvniecībā tiek izteikta ļoti piesardzīgi, veidojot trīs alternatīvus scenārijus. Darbaspēka pieprasījumu tirgū ilgtermiņā būtiski ietekmē ļoti daudzi faktori, piemēram, ekonomikas attīstība, investīcijas ēku renovācijā, mājokļu politika, demogrāfija, nodarbinātība, darbaspēka emigrācija, imigrācija utt. Esošās situācijas analīzes ietvaros izstrādāti trīs dažādi scenāriji, kas raksturo darbaspēka pieprasījumu līdz 2020. gadam. Vairāk ar rīcības plānu un esošas situācijas analīzi variet iepazīties šeit.

08.07.2013

Notikumi

«Janvāris 2020»
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031