Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2019

Vidzeme var lepoties ar savu kultūras daudzveidību un unikālo kultūrvēsturisko mantojumu, ne velti tā tiek dēvēta par Latvijas kultūras šūpuli - te dzimuši daudzi izcili latviešu rakstnieki, dzejnieki, mūziķi un sabiedriskie darbinieki, te darbu uzsāka Vidzemes skolotāju seminārs Jāņa Cimzes vadībā. Vidzeme ir arī kordziedāšanas un latviešu dziesmu svētku pirmsākumu vieta. Arī mūsdienās Vidzemē notiek aktīva kultūras dzīve. Lai nodrošinātu līdzsvarotu, daudzveidīgu un kvalitatīvu kultūras procesu  un tā pieejamību Vidzemē, saglabājot un attīstot Vidzemes novadam raksturīgās vērtības, tradīcijas un kultūrvidi, jau vienpadsmito gadu tiek īstenota Vidzemes kultūras programma. Tā ir iespēja reģiona kultūras organizatoriem saņemt atbalstu savām idejām un iniciatīvām, lai radītu un pilnveidotu kultūras notikumu piedāvājumu Vidzemē.  

Projekta pieteikumu konkurss izsludināts no 2019. gada 4. marta līdz 29. martam plkst. 17:00. Sīkāka informācija un nolikums šeit.

 

Nosaukums

Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2019

Abreviatūra

Vidzemes kultūras programma

Vadošais partneris

Vidzemes plānošanas reģions

Projekta numurs 2019-1-STP-M03001; 2019-1-ZIE-M07001-P
Programma Valsts kultūrkapitāla fonda un "Latvijas valsts mežu" atbalsts kultūras programmām reģionos

Mērķis

Nodrošināt līdzsvarotu, daudzveidīgu un kvalitatīvu kultūras procesu un tā pieejamību Vidzemē, saglabājot un attīstot Vidzemes novadam raksturīgās vērtības, tradīcijas un kultūrvidi.

Pasākumi

Prioritātes

  • Vidzemes kultūras mantojuma vērtību saglabāšana, pārmantošana un popularizēšana, stiprinot vidzemnieku identitāti, atbalstot kopienu iniciatīvas, iesaistot sabiedrību kultūras pasākumu organizēšanā;
  • Bērnu un jauniešu kvalitatīva kultūrizglītība un iesaiste kultūras pasākumu norisē, veidošanā un projekta aktivitātēs;
  • Radošo industriju attīstība, sadarbojoties dizaina speciālistiem, studentiem un Vidzemes amatniekiem;
  • Sabiedrības iesaiste dabas un kultūras mantojuma vērtības apzināšanā un integrētā attīstībā, iesaistot un informējot sabiedrību par iespēju brīvprātīgi veikt dabas un kultūras mantojuma vērtību apzināšanu un uzturēšanu.

Rezultāti

  • Atbalstīta kultūras projektu īstenošana Vidzemē;
  • Kultūras procesā, pasākumos iesaistītie cilvēki – gan vidzemnieki, gan Vidzemes viesi;
  • Sniegts ieguldījums Vidzemes kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā – izpētē, tālāknodošanā, popularizēšanā;
  • Radīti kvalitatīvi, jauni kultūras produkti un pakalpojumi, saglabājot Vidzemes kultūrai raksturīgas iezīmes un vērtības;
  • Nodrošināta jaunu zināšanu un radošu prasmju iegūšana un efektīva izmantošana;  
  • Īstenoti projekti, veicinot  dažādu kultūras institūciju un pārstāvju savstarpējo sadarbību.
Pašvaldību ieguvums: Projekta laikā izvērtētie un atbalstītie reģionālie kultūras projekti orientēti uz Vidzemes reģiona kultūras procesu līdzsvarotu un daudzveidīgu attīstību un kultūras pieejamību. Iesaistīšanās kultūras un sabiedriskajos procesos  stiprina lokālo identitāti un vietas piederības sajūtu, kā arī veicina sabiedrības saliedētību.  Radoša vide, kas uztur kultūras daudzveidību un vienlaicīgi saglabā kultūrvēsturisko mantojumu, ir nozīmīgs priekšnoteikums teritoriju attīstībai un pievilcīgai dzīvesvietai.

Sabiedrības ieguvums: 
Projekta “Latvijas valsts mežu atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2019” īstenošana sekmē līdzsvarotu kultūras procesu attīstību un kultūras pieejamību Vidzemē, tādejādi sniedzot atbalstu iedzīvotāju kultūras iniciatīvām, kā arī nodrošinot tiesības uz kvalitatīvu un saturīgu brīvā laika pavadīšanu ikvienam Latvijas iedzīvotājam un viesim.

Budžets

90 000 EUR

Ieviešanas laiks

2019. gada maija līdz 2019. gada 15. decembrim

Kontaktpersona VPR

Dace Laiva

Tālr.: +371 25670756;

E-pasts: dace.laiva@vidzeme.lv
Projekta mājaslapa

www.vidzeme.lv

www.kkf.lv

Aktuālāko informāciju par projekta aktivitātēm iespējams uzzināt Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapā www.vidzeme.lv un izdevumā “VPR Jaunumi”.

Notikumi

«Decembris 2019»
POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031