Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2019

Projekts “ Dots devējam atdodas”

Latvija esam mēs paši, bet tās nākotne ir mūsu bērni. Tātad viņiem jāmācās radīt, dāvināt,  būt  līdzcietīgiem, darbīgiem, atbildīgiem. Jaunajai paaudzei ir jāredz arī dzīves sūrā puse, lai uz mirkli noliktu  telefonus, atietu no datoriem un ieraudzītu pasaules krāsu varavīksni, kurā ir dažādas krāsas. Un viņu spēkos ir radīt ap sevi un citiem gaišo krāsu noskaņu.

Latvijas simtgadē bērni un jaunieši  iemācīsies radīt dažādas lietas un izbaudīt prieku, kas rodas savas zināšanas, darbu un radītās vērtības dāvinot  tiem ,kam šajā dzīvē mazāk paveicies. Tas izglītos bērnus un jauniešus, iemācīs līdzcietību, sniegs iespēju reāli palīdzēt, redzēt un saprast, kā dzīvo tie, kuriem dodamies palīgā.

No projekta aktivitātēm labumu gūs  bērni un jaunieši, kas apgūs zināšanas un  darba iemaņas. Vērtīga pieredze un dzīves skola būs ienākot  svešā un sākotnēji nesaprotamā vidē. Dāvanas, kopīgas aktivitātes, saskarsmes iespējas ar citiem vienaudžiem iepriecinās  arī  bērnus un jauniešus, kas dzīvo ģimenes atbalsta un sociālās aprūpes centros. 

Pirmā projekta norise “ Prāta, gara un emociju pirtī” realizēsies divās nodarbībās, tās vadīs psiholoģe Daiga Sliņķe. Pirmā nodarbība notiks 20.05.2018. Zeltiņu tautas namā, tajā piedalīsies bērni, jaunieši un darba grupas dalībnieki, kas dosies uz bērnu aprūpes centriem. Pirmajā nodarbībā iegūs teorētiskās zināšanas. Tiksies ar mācītāju Vilni Sliņķi, kas šos jautājumus skaidros no teoloģijas viedokļa. Otrā nodarbība notiks 27.05.2018. Zeltiņu tautas namā un tajā, bez iepriekš pieminētajiem cilvēkiem, piedalīsies  Gunta Fjodorova, kas ikdienu vada ratiņkrēslā. Viņa dalīsies savā dzīves pieredzē, tas ļaus  teorētiskās zināšanas  apvienot ar praktisku saskarsmi . Pirms došanās pie cilvēkiem, kas dzīvo un jūtās atšķirīgi, mums pašiem jābūt zinošiem un emocionāli gataviem. Tikai tad, mēs spēsim iepriecināt, palīdzēt un paši no tā gūt gandarījumu.

Otrā projekta norise “ Latviski, tas ir stilīgi!” realizēsies četrās nodarbībās ,kas notiks 01.,05.,26. un 29. jūnijā Zeltiņu tautas namā. Bērni un jaunieši apgūs prasmes ģērbties un izvēlēties aksesuārus, ko var pagatavot savām rokām , kas ir stilīgi, mūsdienīgi, pauž patriotismu un rada piederības sajūtu Latvijas valstij. Tiks darināti stilīgi auduma maisi, kas aizstās plastmasas maisus, tos bērni izmantos paši un vedīs dāvanā arī saviem draugiem uz aprūpes centriem. Tiks gatavotas trīs tērpu kolekcijas, ko Zeltiņu bērni demonstrēs  ciemojoties aprūpes centros, šo tērpu sastāvdaļas būs arī dāvanās ( T krekli ar bērnu zīmējumiem, izšuvumiem, pašu gatavotas aproces, apsveikuma kartītes, piespraudes)

Trešā projekta norise” Prieks, kā bumerangs” realizēsies tiekoties ar Apes novada bērnu sociālās aprūpes centra " Gaujiena” bērniem un jauniešiem 03.07.2018.,mēs viņiem dāvināsim pašu ceptu kūku, latviskas aproces , iepriecināsim aizvedot uz zirgu izjādēm saimniecībā “ Purenes”, kā arī izklaidēsim ar rotaļām un muzikālu sveicienu..  Zinām, ka bērni  ļoti ilgojās tikt uz zirgu izjādēm, tādēļ piepildīsim viņu sapni un priecāsimies būt kopā.

10.07.2018. ciemosimies Valkas novada ģimenes atbalsta centrā " Saulīte", turp dosimies ar pašu ceptu kūku, nodarbībās gatavotiem T krekliem , uz kuriem būs šūts vai zīmēts vēstījums ,kas liecina par piederību mūsu valstij un mīlestību pret to. Mūsu bērni  demonstrēs tērpu kolekcijas, ar mums kopā brauks stila konsultante A.Reismane un sniegs stila konsultāciju. No mūsu puses būs arī muzikāls sveiciens. Dāvināsim iespēju apmeklēt kino filmu 3 D formātā Valmierā kino teātrī “Gaisma”, jo tāda ir viņu lielā vēlēšanās.

28.08.2018. ciemosimies Cēsu novada  bērnu atbalsta un aprūpes centrā- internātā " Skangaļi".  Pie viņiem brauksim ar pašu ceptiem kārumiem pēc vecmāmiņu receptēm- rozītēm, žagariņiem. Dāvināsim galda spēles, apģērbu, apavus un stila konsultantes A.Reismanes lekciju par ģērbšanās un uzvedības kultūru ikdienā un svētkos . Mūsu bērni demonstrēs ar stila konsultanti veidoto tērpu kolekciju. . Dāvināsim pašu šūtos auduma maisus, aicinot mīļēt un nepiesārņot mūsu Latviju ar plastmasu.

Projekts guva atbalstu “Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2018” projektu konkursā.

 

Informāciju sagatavoja: 

Gunita Paleja

Zeltiņu Tautas nama vadītāja

21.05.2018

Notikumi

«Decembris 2019»
POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031