Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2019

Skaņumājas muzeja vaļā vēršanas svētki

Skaņumājas muzeja vaļā vēršanas svētki notiks š.g. 29. septembrī no plkst 16.00 Ogres novada Krapes pagasta “Krapēs”.

 

Interesentiem arī līdz šim ir bijusi iespēja iepazīties ar atsevišķiem tautas mūzikas instrumentiem no biedrības “Skaņumāja” kolekcijas, gan biedrības veidoto tradicionālās mūzikas pasākumu, gan Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkoto projekta “Satiec savu meistaru” norišu laikā. Šoruden, pateicoties Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas un Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansiālajam atbalstam*, varam atvērt renovētās daudzfunkciju telpas ar nelielu, bet daudzpusīgu tradicionālo mūzikas instrumentu izstādi. Šī ekspozīcija būs nozīmīgs ieguldījums Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma popularizēšanā un saglabāšanā. Tā koncentrētā formā iepazīstinās ar nozīmīgākajām instrumentu spēles tradīcijām (to skaitā nemateriālā kultūras mantojuma Nacionālajā sarakstā iekļautajām), piedāvās iespēju ne vien aplūkot senos instrumentus, bet iepazīties ar to skaņu un spēles paņēmieniem, iegūt zināšanas par muzikantu kapelu sastāviem un instrumentu spēles reģionālajām īpatnībām. 

Pasākums tiek rīkots atskatoties uz biedrības divpadsmit gadu darbības laikā paveikto, pateicoties domubiedriem, sadarbības partneriem, iedvesmotājiem un atbalstītājiem. Muzeja vaļā vēršanas svētkus kuplinās Ķekavas muzikantu kopa “Brička” un Skaņumājas muzikanti.

*Biedrības "Skaņumāja" projekts ""Skaņumājas" tautas mūzikas centrs” īstenots Publisko un privāto partnerattiecību biedrības “Zied zeme” Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015-2020 ietvaros. Līdzfinansē Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai apakšpasākumā “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju”. Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests.)

Informāciju sagatavojusi Sandra Lipska, biedrības “Skaņumāja” projektu vadītāja.

21.09.2018

Notikumi

«Decembris 2019»
POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031