Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2019

Valmieras vasaras teātra festivāla atklāšanā – koncerts, ugunskurs un festivāla pilsētas atvēršana

Valmieras vasaras teātra festivāla centrs Hanzas laukumā šogad piedāvās plašu programmu festivāla apmeklētājiem, Valmieras viesiem un pilsētniekiem. Festivāla atklāšana sāksies piektdien, 3. augustā, plkst. 16:00, kad sadarbībā ar biedrības “Staro 100” festivālu “Latvijas Goda aplis” tiks iedegts ugunskurs un atvērta oficiālā festivāla pilsēta. To divu nedēļu laikā būvēs starptautiskās arhitektūras, dizaina, pilsētplānošanas un citu radniecīgo nozaru vasaras skolas dalībnieki. Pasākuma ietvaros tiks iecelti arī Goda saimnieki, kuri simboliski būs ugunskura sargātāji, un notiks grupas “7 dēli” koncerts. Visi pasākumi festivāla pilsētā būs bez maksas.

Apmeklētājiem norises Hanzas laukumā būs pieejamas jau no 2.augusta plkst.22:00, kad notiks brīvdabas kino seanss. Filmu vakari norit sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu (Riga IFF), kas šogad ik vakaru nodrošinās vienu īsfilmu un pilnmetrāžas filmu. Auditorijai būs iespēja atklāt kino no valstīm, kas, tāpat kā Latvijā, šogad atzīmē simtgadi – Lietuvas, Igaunijas un Polijas, kā arī Somijas, kas gadsimta jubileju atzīmēja pērn. Šo darbu vidū ir eklektiskas animācijas filmas un krāšņi piedzīvojumu stāsti.

3. augustā pēc oficiālās atklāšanas un grupas “7 dēli” koncerta festivāla pilsētā notiks dažādas aktivitātes, par kurām rūpēsies Valmieras teātra aktieris Pauls Iklāvs ar komandu, plkst. 21:00 uz Latvijas Goda apļa skatuves notiks ugunskura vakars ar mūziķi Renāru Veličko, bet plkst.22:00 sāksies Brīvdabas kino vakars ar īsfilmu “Uz veselību!” un ģimenes piedzīvojumu drāmu “Aiz zilajām durvīm”, ko nodrošina Polijas Republikas vēstniecība Latvijā.

4. un 5. augustā aktivitātes festivāla pilsētā sāksies jau plkst.11:00, kad kopā ar aktrisēm Alisi Danovsku un Elīnu Hanzenu gan lieliem, gan maziem būs iespēja piedalīties rīta vingrošanā, plkst.14:00 turpat notiks radošas, izzinošas un sportiskas aktivitātes visai ģimenei “Skauti ienāk pilsētā”, plkst.21:00 uz Latvijas Goda apļa skatuves 4.augustā uzstāsies aktieri Ģirts Rāviņš un Mārtiņš Liepa, bet 5.augustā – Mikus Frišfelds. Savukārt brīvdabas kino programmā 4.augustā plkst.22:00 īsfilma “Trokšņotājs” un vēsturiska drāma “Paukotājs”, savukārt 5.augustā – īsfilma “Manivalds” un vēsturiskā drāma “Senekas diena”.

Festivāla centrs top sadarbībā ar Latvijas valsts simtgades programmu, Vidzemes plānošanas reģiona Vidzemes kultūras programmu, AS “Latvijas valsts meži”, Valsts Kultūrkapitāla fondu un biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” rīkoto Starptautisko vasaras skolu “Festival’and”.

Valmieras vasaras teātra festivāls šogad kopumā sarūpējis līdz šim plašāko piedāvājumu - pirmizrādes piedzīvos gan lielās formas darbi pieaugušajiem, gan mūzikas teātra izrāde jauniešiem, būs arī vairāki iestudējumi bērniem un ģimenēm, laikmetīgā opera, kopā vismaz 10 dažādi nosaukumi. Festivāla izrādes nu jau tradicionāli tiek veidotas teātrim neierastās vietās pilsētvidē, šoreiz - rūpnieciskās teritorijās, senā lopu laidarā, mežā, tukšā baseinā un citviet. Informācija un programma pieejama www.valmierasfestivals.lv

 

Informāciju sagatavojusi:

Lija Ozoliņa

Valmieras vasaras teātra festivāls

festivals@valmiera.lv

www.valmierasfestivals.lv

facebook.com/valmierasfestivals

23.07.2018

Notikumi

«Decembris 2019»
POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031