Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2021

Gulbenes novada bibliotēka rīko pirmo nodarbību projektā "Laimes bērni. Kokariem - 100"

Projekta “Laimes bērni. Kokariem - 100” ietvaros 31. maijā plkst. 16.00 Gulbenes novada bibliotēka rīko pirmo nodarbību bērniem un jauniešiem par stāstu vākšanu, apkopošanu un apstrādi, interviju veikšanu un filmiņu veidošanu. Nodarbība notiks ārā, pie bibliotēkas, ievērojot šobrīd valstī noteiktos drošības noteikumus.

Latvijas kora mūzikas tradīcijas un šobrīd jau vēsture nav iedomājama bez tādiem dižgariem kā Imanta un Gido Kokariem. Brāļi Kokari dzimuši toreizējā Vecgulbenes pagastā. Vide, cilvēki apkārt, tobrīd esošā izglītības sistēma, veiksmīgi sagadījušies apstākļi – salikumā ar brāļiem piemītošo mūzikas talantu un rakstura īpašībām ļāva turpināt vairāk nekā simts gadus senās latviešu kordziedāšanas tradīcijas, attīstot tās neticami augstā līmenī.

Gaidot leģendāro kordiriģentu simtgadi, Gulbenes novada bibliotēka, iesaistoties novada bērniem un jauniešiem, apzinās nepublicētos materiālus un laikabiedru atmiņu stāstus.

Projekta ietvaros tiks vākti stāsti, materiāli, kas raksturo diriģentu ieradumus, izturēšanos, katra savdabīgo dzīves uztveri, parādot viņu unikalitāti, kas spēja iedvesmot un aizrautīgi “pavilkt” līdzi. Ikvienam ir savs stāsts, savas atmiņas un viss kopā papildinās mūzikas kultūrvidi ar nozīmīgo stāstu par brāļiem Kokariem, akcentējot katra personību. Caur dzīvesstāstiem vēl aizvien spēsim sajust viņu klātbūtni.

Izmantojot iegūtos materiālus, tiks izveidota ceļojošā izstāde, video nodarbība skolēniem, kā arī digitālā izstāde Gulbenes novada bibliotēkas mājas lapā.

Tā kā materiālu apzināšanā un apstrādē, kā arī izstādes un video nodarbības izstrādē iesaistīsies bērni un jaunieši, Gulbenes novada bibliotēka rīkos izzinošas, atraktīvas, radošas nodarbības. Nodarbībās bērni un jaunieši uzzinās gan jaunus faktus par kordiriģentu Imanta un Gido Kokaru dzīvi un daiļradi, gan arī vairāk par stāstu vākšanu, izvērtēšanu un apstrādi, gatavošanos intervijām un to veikšanu, audio un video ierakstu veikšanu, filmiņu veidošanu.

Pieteikšanās pirmajai nodarbībai līdz 29. maijam, rakstot ziņu WhatsAppā: 26180697, e-pastā: inese.kaleja@gulbenesbiblioteka.lv vai zvanot: 64471460.

Projekts atbalstīts Vidzemes plānošanas reģiona izsludinātajā kultūras projektu konkursā “Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2021”.

Informāciju sagatavojusi: Inese Kalēja, Gulbenes novada bibliotēkas Novadpētniecības un humanitāro zinātņu lasītavas galvenā bibliotekāre.

28.05.2021

Notikumi

«Jūlijs 2022»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031