Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2022

Cēsīs izskanējis koncerts “Vidzemes Talanti – mieram pasaulē”

Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola sadarbībā ar skolas atbalsta biedrību, jauno mācību gadu sākot, 28. augustā organizēja jau tradicionālo Vidzemes reģiona mūzikas skolu talantīgāko audzēkņu un konkursu laureātu koncertu “Vidzemes Talanti.” Šogad koncerta galvenais vēstījums bija miers pasaulē.

Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā šā gada maijā sāka mācīties Katerīna, meitene no kara izpostītās pilsētas Harkivas. Katerīna mūzikas vidusskolas 4.kursā apgūst čella spēli, un kopā ar Vidzemes kamerorķestri atklāja koncertu ar G.Forī skaņdarbu “Elēģija”. Meitenes ģimene pašreiz dzīvo Cēsīs. Mamma Irina strādā, bet mazā māsa Jeļizaveta septembrī ir uzsākusi mācības flautas spēlē. Mamma ļoti vēlas iegādāties klavieres, lai meitenes pilnvērtīgi varētu apgūt instrumentspēli, līdz ar to koncerta apmeklētājiem bija iespēja atstāt ziedojumu, lai piepildītu šo ieceri. Paldies visiem ziedotājiem, jo kopā tika saziedots 321,90 euro ukraiņu ģimenes atbalstam!

Koncertā piedalījās Vidzemes mūzikas skolu audzēkņi - konkursu laureāti - no Alūksnes, Cēsīm, Dzērbenes, Limbažiem, Rūjienas, Strenčiem, Valkas, Valmieras un Vidzemes kamerorķestris diriģenta Patrika Kārļa Stepes vadībā.

Koncerta programmā bija dzirdama dažādu instrumentu – čella, flautas, klavieru, kokles, marimbas, saksofona, vijoles spēle, kā arī solo dziedāšana.

Daudzas aranžijas solo instrumentiem ar orķestri radījis Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas pedagogs un komponists Andris Riekstiņš.

Paldies koncerta atbalstītājiem: Vidzemes plānošanas reģionam, AS “Latvijas valsts meži”, Valsts Kultūrkapitāla fondam, Cēsu novada pašvaldībai un SIA “Beātus”!

Informāciju sagatavojusi:
Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas
Projektu vadītāja
Elīna Eglīte

07.09.2022

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031