Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2022

Īsteno projektu “Tradicionālo aušanas prasmju mantojums Saulkrastu novadā”

Šovasar tika uzsākta projekta “Tradicionālo aušanas prasmju mantojums Saulkrastu novadā” realizācija. Tā ietvaros Saulkrastu audēju kopai “Kodaļa” bija paredzētas vairākas nodarbības, lai apgūtu aušanas pamatprasmes no pieredzējušiem, ilggadējiem un profesionāliem meistariem – velku sagatavošanu, šķērēšanu un steļļu iekārtošanu.

Viesojāmies pie meistares Edītes Začestes “Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā”, pie Ilzes Mailītes no “Mailīšu fabrikas” Ērgļos un strādājām kopā ar Santu Grīnbergu, TLMS “Saiva” vadītāju. Kopā notika 8 nodarbības ar meistariem. Tajās piedalījās astoņas kopas audējas. Iesaistījās arī trīs interesentes no malas, kas tagad turpina darboties audēju kopā. Tas ļoti iepriecina. Jo aušanas process nenorit strauji. Arī mācīšanās ir pakāpeniska un ilgstoša.

"Ir ļoti, ļoti liels gandarījums par apgūtajām prasmēm, izveidoto sadarbību un meistaru prieku dalīties ar zināšanām." tā Asnate Grēve.

Projekta nodarbības tika finansētas no Vidzemes plānošanas reģions izsludinātā un administrētā, akciju sabiedrības Latvijas valsts meži un Valsts kultūrkapitāla fonds atbalstītā kultūras projektu konkursa “Vidzemes kultūras programma 2022” (VKP 2022) finansējuma.

Noslēdzot projekta "Tradicionālo aušanas prasmju mantojums Saulkrastu novadā" norisi, audēju kopa "Kodaļa" aicina apskatīt jaunāko darbu izstādi "Satīties, Sapīties..." kultūras namā "Zvejniekciems" no 9. novembra līdz 31. decembrim. Projekta ietvaros tapušie darbi iemūžināti arī burvīgā fotosesijā. Foto - izstāde papildināta ar audēju sameklētām dzejas rindām, kas raksturo autoru sajūtas un kopējo izstādes noskaņu. Tā apskatāma arī virtuāli. Foto: Peteris Gertners Photography, modele: Maija Livča-Luriņa.

Satīties siltā lakatā, šallē. Satīties atmiņās. Ietīt tevi siltos apskāvienos, savās rokās, siltas tējas garaiņos. Sapīties pavedienos. Dzijas pavediens pie pavediena. Sapīties atmiņās, stāstos un notikumos.
Mēs visi kopā satīti, sapīti. Vienā audumā.
Šeit! Mājās.

Tā īsumā varētu raksturot izstādi un audēju darbos uzburtās noskaņas.

20. novembrī plkst. 11.00 izstādes atklāšana un tikšanās ar audējām.


Informāciju sagatavojusi: Beāte Barčevska-Mukāne, Saulkrastu kultūras centrs.

09.11.2022

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031