Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2022

Projekts DABA RADA-2022 ļauj ielūkoties daudzveidīgajā dabas iespēju un papīrmākslas pasaulē

Lai radošās izpausmēs un saskarsmē atbalstītu māksliniekus un mūziķus, izmantotu pieejamos dabas un otrreizējās pārstrādes materiālus, kā arī lai veicinātu mākslinieku radošo jaunradi, Lampu dizaina darbnīca Dzērbenes radošajā māja MEMBERI ar LVM, VKKF un Vidzemes kultūras programmas atbalstu no 1. jūnija uzsāk realizēt projektu DABA RADA-2022, kas jau trešo vasaru piedāvā iespēju ielūkoties daudzveidīgajā dabas iespēju un papīrmākslas pasaulē.

Dzērbenes radošajā māja MEMBERI. Publicitātes foto

Šogad paredzētas kopumā 7 savstarpēji saistītas aktivitātes.

Darbs aizsāksies ar PAPĪRMĀKSLAS DARBNĪCU no 25.-27. jūnijam, kad tiks izgatavoti mākslinieciskas, dažādu biezumu, vairāk un mazāk gaismas caurlaidīgas, dažādu pieejamo augu šķiedru papīrloksnes.

15. jūlija pēcpusdiena aizsāksies ar BĒRNU DIENU, nodarbībās asprātīgi arī tiks izmantoti dažādi dabas materiāli. No 22.-23. jūlijam projekta dalībnieki Dzērbenes apkārtnē dosies kopīgā Mērijas dienas PLENĒRĀ un vāks materiālus savu skičgrāmatu veidošanai un piepildīšanai ar radošām izpausmēm zīmējot, gleznojot, rakstot, vai veidojot kolāžas. Šāda ideja ir aizgūta no pasaules mākslinieku urban skechers kustības un tā piemērojama arī lauku videi. Skičgrāmatu izgatavošana lieliski apkopos visas vasaras laikā apgūtās prasmes un ilustrēs katra dalībnieka vasaras sajūtas, dokumentēs laiku Kovida starpposmā un Ukraiņu kara ēnā.

Laika posmā no 26.-31. jūlijam darbosies AUGU DARBNĪCA, kad tiks pētītas augu izmantošanas iespējas krāsot gan papīru, šķiedru, dziju, gan audumu, linu,zīdu un apgūta dabas druka-ekoprint, ebru un dobspiedes tehnika. Iegūtais materiāls lieliski papildinās skičgrāmatu izgatavošanas iespējas, noderēs starplapām, gan veidojot grāmatas vākus, arī gaismekļus.

Šogad atsevišķa uzmanība tiks veltīta LAMPU DARBNĪCAI, kad no iepriekš izgatavotajiem materiāliem dalībnieki divas dienas 27., 28.augustā varēs realizēt savas radošās ieceres.

28. augusta dienas izskaņā paredzēts pasākums DABA RADA UN ES! ar vietējo iedzīvotāju un viesu muzikālu brīvā mikrofona koncertu un SKAŅU DARBNĪCU, ko vadīs mūziķe Helēna Kozlova, kas pazīstama kā grupu Skumju akmeņi un Levīti izcilā soliste.

Projekta dalībnieki varēs apmeklēt visas nodarbības vai arī daļu no tām, pabeigt darbus individuāli un rudens izskaņā piedalīties nobeiguma izstādē LU Botāniskā dārza izstāžu telpā, ar savu individuālo mākslas darbu vai izstrādāto dizaina paraugu: papīrlējumu, dabas atspieduma vai drukas darbu, gleznu, dabas studiju, laika fiksācijas emociju skičgrāmatu vai lampu.

Ērika Māldere un Aigars Lenkevičs. Publicitātes foto

Projekta realizētāji:
1) Ērika Māldere: grafiķe/dizainere, Latvijas kultūras vēstniece, LDD valdes locekle, LDS biedre, Starptautiskās papīrizgatavotāju un papīrmākslinieku asociācijas IAPMA biedre,
2) Ērika Zutere: tekstilmāksliniece, Mālpils mākslas un mūzikas skolas pasniedzēja. Starptautiskās papīrizgatavotāju un papīrmākslinieku asociācijas IAPMA biedre,
3) Aigars Lenkevičs: metāmākslinieks, LDD dizainers, LDS biedrs, Cēsu pilsētas mākslas skolas pedagogs.

 

Informāciju sagatavojusi:
Ērika Māldere,
Dzērbenes radošajā māja MEMBERI 

21.06.2022

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031