Mantojuma ilgtspējīga apsaimniekošana ūdensceļu reģionos (SWARE)

Projektā SWARE šis rudens ir rosīgs – notiek pieredzes apmaiņas vizītes un gatavošanās rīcības plāna izstrādei

Septembrī un oktobrī projekta partneri un iesaistīto pušu pārstāvji piedalās pieredzes apmaiņas vizītēs, lai novembrī jau uzsāktu darbu pie reģionālo rīcības plānu izstrādes politikas instrumentu uzlabošanai nozarē.

No 2017. gada 12. līdz 14. septembrim Vidzemes plānošanas reģiona, Burtnieku novada domes un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pārstāvji piedalījās projekta SWARE otrajā pieredzes apmaiņas vizītē, kura notika Milānā (Itālijā) un kuras tēma bija veltīta tūrisma sasaistei ar infrastruktūrām un mantojuma objektiem. Intensīvā programmā vizītes dalībnieki – projekta partneri un iesaistīto pušu pārstāvji – apmeklēja dabas un kultūrvēsturiskos objektus un iepazinās ar Milānas pilsētas labās prakses piemēriem, kā arī piedalījās vairākās diskusijās uz vietas objektos un apaļā galda debatēs par visiem partneriem aktuāliem jautājumiem, kā, piemēram, mantojuma ilgtspējīga apsaimniekošana pie iekšzemes ūdensceļiem, efektīva pārvaldība, finansēšanas mehānismi un publiskās un privātās partnerības.

Vizītē dalībnieki iepazinās ar Milānas kuģojamo ūdensceļu sistēmu, kura mūsdienās vairs nav tikai kuģošanas un apūdeņošanas tīkls, bet tiek atzīta arī tās vēsturiskā un dabas mantojuma vērtība, kas ietver būtiskus kultūras, mākslas, lauksaimniecības, ainaviskos, atpūtas un tūrisma elementus. Delegāti diskutēja par to, kā pārvilināt tūristu no populārajiem galamērķiem (kā, piemēram, Milāna) uz mazākiem ciematiem un nezināmākām vietām, radot stāstu, kas balstīts uz vēsturi, vietējiem gastronomiskiem gardumiem un dabas vilinājumu. Vizītes gaitā dalībnieki arī apmainījās pieredzē un diskutēja par dažādām sadarbības formām – konsorcijiem, lauksaimniecības klasteriem, asociācijām, tīkliem, metropoļu reģioniem.

Vizītes noslēgumā tika secināts, ka projekta partneru pārstāvētie reģioni ir atšķirīgi, bet tiem ir arī līdzīgas problēmas. Tika atzīts, ka visu iesaistīto pušu un publisko un privāto struktūru savstarpējā sadarbība ir ļoti būtiska, un dalībnieki vienojās, ka mantojuma ilgtspējīgas apsaimniekošanas kontekstā svarīga ir arī vietējo iedzīvotāju un tūristu izglītošana.

Jau drīz, no 9. līdz 11. oktobrim, Nīderlandē, Dienvidholandes provincē, notiks  projekta pēdējā – trešā – pieredzes apmaiņas vizīte, kas būs veltīta galamērķu pārvaldības un zīmolvedības jautājumiem dažādos līmeņos – gan valstu, gan reģionālā un vietējā līmenī. Šajā vizītē piedalīsies Vidzemes plānošanas reģiona, Vidzemes Augstskolas un Kocēnu novada domes pārstāvji.  Savukārt novembra vidū projekta partneri atkal tiksies Milānā, lai apkopotu visu trīs pieredzes apmaiņas vizīšu rezultātus un uzsāktu darbu pie rīcības plāna izstrādes.

 

Projekts “Mantojuma ilgtspējīga apsaimniekošana ūdensceļu reģionos” (SWARE) tiek īstenots Eiropas Reģionālās attīstības fonda “Interreg Europe 2014.-2020. gadam” programmas ietvaros. Plašāk par SWARE projektu lasiet attiecīgajā sadaļā VPR mājaslapā (šeit) un SWARE oficiālajā mājaslapā angļu valodā (šeit).

Šī publikācija atspoguļo tikai tās autora viedokli, un Interreg Europe programmas vadības organizācijas nevar būt atbildīgas par jebkādu tās satura izmantošanu.

Papildu informācija:

Lelde Ābele

Projekta SWARE vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā

Tālrunis: +371 29266757

lelde.abele@vidzeme.lv


03.10.2017

Notikumi

«Marts 2024»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031