Mobilitāte un pieejamība lauku reģionos - jaunas pieejas mobilitātes koncepciju izstrādei attālos lauku reģionos (MARA)

Martā Smiltenes jaunveidojamā novada iedzīvotājus aicina vērtēt šī brīža mobilitātes iespējas

Līdz 31. martam jaunveidojamā Smiltenes novada (šobrīd Apes novads, Raunas novads un Smiltenes novads) iedzīvotāji aicināti sniegt savu viedokli par jaunā novada teritorijas potenciālo attīstību, tostarp, vērtēt līdzšinējās mobilitātes iespējas novadu teritorijās. Aptaujā jautājumi par mobilitāti iekļauti ar mērķi noskaidrot, vai esošais piedāvājums ir atbilstošs iedzīvotāju ikdienas pārvietošanās vajadzībām.

Atbildes palīdzēs ne tikai iegūt pilnīgu priekšstatu par esošo situāciju, identificējot trūkumus un apzinot iespējamos uzlabojumus, bet tās tiks ņemtas vērā arī izstrādājot jaunveidojamā Smiltenes novada mobilitātes plānu 2021.-2030. gadam. Pamatā tas uzskatāms par darba dokumentu atbildīgajiem speciālistiem un ekspertiem Smiltenes novadā, taču būtiski, ka tā izstrādē tiek iesaistīta arī vietējā kopiena, koncentrējoties uz viņu ikdienas vajadzībām un aktualitātēm.

Anketā integrēti jautājumi par iedzīvotāju pārvietošanās paradumiem gan Smiltenes pilsētā, gan lauku teritorijās, par to, kāda veida transportlīdzekļi tiek izmantoti, kas ir populārākie galamērķi jaunveidojamā novada teritorijas ietvaros u.c.

Anketa iedzīvotājiem elektroniski pieejama šeit. Drukātā formātā aptaujas anketas būs pieejamas novadu informatīvajos izdevumos, lai tās varētu aizpildīt, izgriezt un atstāt novadu administrācijas, pagastu pārvalžu pastkastēs vai bibliotēkās līdz 31. martam.

FOTO: Jānis Ūdris, Smiltenes novada pašvaldības arhīvs

Smiltenes novada Mobilitātes plāna izstrādes mērķis ir sagatavot stratēģiskās plānošanas dokumentu apvienotajam Smiltenes novadam, kas tiktu izmantots kā vadlīnijas mobilitātes pakalpojumu un ar to saistītās infrastruktūras attīstībai, lai apmierinātu iedzīvotāju un uzņēmēju mobilitātes vajadzības gan Smiltenes pilsētā, gan novada lauku teritorijās, tādējādi uzlabojot dzīves kvalitāti.

Mobilitātes plāna izstrāde pēc Vidzemes plānošanas reģiona pasūtījuma tiek veikta Eiropas Savienības projekta “MARA” ietvaros. Ne tikai Vidzemē, bet arī citviet Eiropā pēdējos gados sabiedrībā tiek vērotas vairākas izmaiņas: demogrāfiskās struktūras izmaiņas, ekonomisko aktivitāšu koncentrēšanās noteiktās teritorijās, lauku teritoriju iztukšošanās, lauku skolu slēgšana, darba iespējas attālinātā režīmā, elastīgs darba laiks, norēķinu iespējas internetā, elektroniskā paraksta ieviešana, preču piegāde uz mājām u.c. Šīs pārmaiņas ietekmē iedzīvotāju mobilitātes vajadzības un kravu plūsmas reģionā. Transporta sistēmai un piedāvātajiem mobilitātes pakalpojumiem ir jāspēj pielāgoties pieprasījumam, lai nodrošinātu vēlamo dzīves kvalitāti un veicinātu ekonomiskās aktivitātes reģionā.

 

Mobilitātes plāna izstrāde Smiltenes novadam 2021-2030 tiek veikta Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020. gadam projekta “Mobilitāte un pieejamība lauku reģionos - jaunas pieejas mobilitātes koncepciju izstrādei attālos lauku reģionos (MARA)” ietvaros. Projekta MARA mērķis ir uzlabot mobilitātes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti lauku reģionos. Tā īstenošanā iesaistījušies 12 partneri no 9 reģioniem, Latvijā projektu īsteno Vidzemes plānošanas reģions. Vairāk informācijas par projektu www.mara-mobility.eu (angļu valodā) un www.vidzeme.lv (latviešu valodā).

 

Jautājumiem: Andžejs Stepančuks – telpiskās plānošanas eksperts (andzejs.stepancuks@vidzeme.lv), Kristīne Malnača – transporta eksperte (kristine.malnaca@vidzeme.lv) Vidzemes plānošanas reģionā

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, (anita.abolina@vidzeme.lv)

 

10.03.2021

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031