Mobilitāte un pieejamība lauku reģionos - jaunas pieejas mobilitātes koncepciju izstrādei attālos lauku reģionos (MARA)

Pieejami dažāda veida elektriskie velosipēdi bezmaksas izmēģinājuma braucieniem Cēsīs un Valmierā

Šodien, 14. augustā Cēsīs un Valmierā uzsākas 15 dienu akcija bezmaksas izmēģinājuma braucieniem ar dažāda veida elektriskajiem velosipēdiem, lai interesenti varētu novērtēt braucamrīka plašās iespējas un katra individuālā braucamrīka priekšrocības un ērtības. Vidzemes plānošanas reģions elektriskā velosipēda izmēģinājuma braucienus organizē ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību alternatīviem pārvietošanās veidiem ikdienā.

Cēsīs interesenti gaidīti Pils laukumā 1, savukārt Valmierā Cēsu ielā 4. Katrā no iepriekš minētajām vietām būs pieejami pieci elektriskie velosipēdi ar papildaprīkojumu – aizsargķiverēm, bērnu velo sēdeklīšiem un slēdzenēm. Velosipēdu izsniegšanas punkti darbosies ik dienas līdz pat 28. augustam no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00, iepriekšēja velosipēdu rezervēšana nav paredzēta.

  

Interesentus no 14. augusta līdz 28. augustam katru dienu no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00 Cēsīs un Valmierā gaida zinoši un atraktīvi konsultanti 

Ar vienu uzlādes reizi iespējams veikt līdz 60 km garu distanci, taču, ja baterija beidzas pirms atgriešanās sākumpunktā, ar velosipēdu iespējams pārvietoties arī minoties. Turklāt elektriskais velosipēds ir īpaši ērts lietošanai cilvēkiem cienījamā vecumā, kā arī piemērots tiem, kuriem dažādu veselības problēmu dēļ parastais velosipēds nav ieteicams (piemēram, ceļu problēmas, pārlieku liela slodze minoties utt.), – šī ir priekšrocība, kas ļauj izbraucienos doties visai ģimenei kopā.

Iedzīvotāji aicināti savus izbraucienus iemūžināt fotogrāfijās un publicēt tās  sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus #MARA un #elektriskievelosipēdi, komentējot pieredzi un jauniegūtās sajūtas.

Pakalpojuma lietotājiem, atgriežoties no izbraucieniem, tiks lūgts aizpildīt novērtējuma anketu par saņemto pakalpojumu un braucamrīka lietošanas pieredzi. Anketas rezultāti tiks apkopoti un izmantoti pētījumā par mobilitātes paradumiem Vidzemē.

Elektriskā velosipēda izmēģinājuma braucieni Cēsīs un Valmierā tiek organizēti Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam projekta “Mobilitāte un pieejamība lauku reģionos - jaunas pieejas mobilitātes koncepciju izstrādei attālos lauku reģionos (MARA)” ietvaros. Projekta mērķis ir uzlabot mobilitātes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti lauku reģionos. Tā īstenošanā iesaistījušies 12 partneri no 9 reģioniem, Latvijā projektu īsteno Vidzemes plānošanas reģions. Vairāk informācijas par projektu www.mara-mobility.eu (angļu valodā) un www.vidzeme.lv (latviešu valodā).

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, mob.t. 29454752, anita.abolina@vidzeme.lv

14.08.2020

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031