MVU attīstība veselības aprūpes nozarē (Health4Growth)

Veselības aprūpes nozarei ir jābūt peļņu nesošai, nevis patērējošai nozarei

25. un 26. septembrī Beļģijas pilsētā Turnhautā (Turnhout) notika projekta „MVU attīstība veselības aprūpes nozarē” (Health4Growth) noslēguma konference, kurā piedalījās projekta ekspertes  Aivita Putniņa un Zane Linde – Ozola, Vidzemes slimnīcas Attīstības nodaļas vadītāja Jolanta Vaido-Zālīte un projekta vadības komanda. 

Vidzemes plānošanas reģions jau gandrīz trīs gadu garumā īsteno projektu „Health4Growth”. Veicot pētījumu par mazo un vidējo uzņēmumu attīstības potenciālu veselības aprūpes nozarē reģiona mērogā, noskaidrojās, ka reģiona stiprā puse ir reģionālo slimnīcu un ambulatoro veselības aprūpes centru spēja nodrošināt konkurētspējīgus pakalpojumus. Tāpat reģionā veiksmīgi darbojas Vidzemes augstvērtīgas un veselīgas pārtikas klasteris, kas ir labs piemērs starpnozaru sadarbībai.

Projekta galvenā atziņa - veselības nozarei ir jābūt peļņu nesošai, nevis patērējošai nozarei. Projekta ietvaros arī Vidzemē tiek akcentēts šis aspekts un skatītas jaunas iespējas, meklējot uzņēmējdarbības risinājumus veselības nozares attīstībai.

Viens no veselības nozares uzņēmējdarbības virzieniem ir veselības aprūpe mājas. Šobrīd projekta ekspertes veic pētījumu „Mājas aprūpes pakalpojumu un uzņēmējdarbības attīstība Vidzemes reģionā”. Pēc pētījuma veikšanas tiks izstrādātas praktiskas rekomendācijas par mājas aprūpes pakalpojumu ieviešanu un uzņēmējdarbības attīstību Vidzemes reģionā. Tāpat tiks noskaidrots, kā visveiksmīgāk šo praksi ieviest, kādiem jābūt priekšnoteikumiem un kādas ir Vidzemes reģiona specifiskās vajadzības šajā jomā. Šobrīd Vidzemē mājas aprūpes bizness ir tikai pašā attīstības sākumposmā un potenciāls tam ir liels. Vidzemes plānošanas reģions aicina iepazīties ar pētījuma rezultātiem, apmeklējot semināru „Veselību veicinošas politikas veidošana pašvaldībās”, kas notiks 31. oktobrī Cēsīs. Drīzumā tiks precizēta informācija par norises vietu un darba kārtība.

Lai smeltos idejas un pieredzi kā pilnveidot mājas aprūpes biznesu reģionā, projekta komanda viesojoties Beļģijā, apmeklēja veselības aprūpes atvērto inovāciju centru „Care home of the future”. Centrs ir projekts, kurā piedalās vairāki privātā un publiskā sektora partneri, lai attīstītu un demonstrētu dažādus vides un tehnoloģiju risinājumus un produktus dzīves kvalitātes, veselības aprūpes un senioru aprūpes uzlabošanai. Apmeklētāji varēja iepazīties ar jaunākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem modernā veselības aprūpē – automatizētiem risinājumiem aptiekās un senioru aprūpes namos, kā arī digitālo tehnoloģiju pielietojumu veselības aprūpes efektivizācijai. Kā atzina Vidzemes slimnīcas pārstāve Jolanta Vaido – Zālīte: „Aprūpes inovāciju centra apmeklējums lika aizdomāties par Vidzemes slimnīcas attīstības iespējām, raugoties no uzņēmējdarbības viedokļa. Vidzemes slimnīca, kā prioritāro jomu saskata uz tirgus orientētu veselības jomu, kura ir saistīta ar dažādām inovācijām”.

Projekta partneri ir atzinīgi novērtējuši Vidzemes plānošanas reģionu kā ļoti labu sadarbības partneri. Vidzemes plānošanas reģions nākotnes sadarbības iespējas saista ar pārtikas jomu un veselības nozares attīstību reģionā.           

Projekts „Mazo un vidējo uzņēmu attīstība veselības aprūpes nozarē” (Health4Growth) meklē veidus, kā savā starpā sadarboties veselības aprūpes iestādēm no valsts, privātā un nevalstiskā sektora. Projektu „Health4Growth” līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, un to realizē Starpreģionu sadarbības programmas „Interreg IVC” ietvaros.

Papildu informācija: Lelde Ābele, projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, tālr. +371 29266757+371 29266757, e-pasts: lelde.abele@vidzeme.lv.          

09.10.2014

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031