MVU attīstība veselības aprūpes nozarē (Health4Growth)

Vidzemē vēlas veicināt efektīvu uzņēmējdarbības un veselības aprūpes nozares sadarbību19. aprīlī notikušais seminārs - diskusija „Starpnozaru sadarbība veselīgai Vidzemei” bija pirmais šāda veida pasākums Vidzemē, kurā piedalījās vairāk nekā 70 pārstāvji no reģiona pašvaldībām, uzņēmējdarbības, akadēmiskās vides un veselības aprūpes nozares, lai iepazītos ar veidiem, kā dažādām nozarēm un organizācijām sadarboties veselības aprūpes un uzņēmējdarbības jomā. 

Ar semināra materiāliem aicinām iepazīties šeit 

Starpnozaru sadarbība ir atslēga, lai veidotu veselīgu Vidzemi. Veselības sektora pārstāvjiem individuāli nav iespējams sekmīgi veicināt sabiedrības veselības uzlabošanos, tādēļ nozīmīgs ir citu nozaru atbalsts. Sadarbības rezultātā iespējams uzlabot sabiedrības veselību, attīstīt uzņēmējdarbību un rast veidus kā reģions un tā uzņēmumi var pelnīt, sniedzot veselības pakalpojumus un virzot tirgū augstvērtīgu un veselīgu pārtiku. Veiksmīgs starpnozaru sadarbības piemērs ir īpašas un veselīgas pārtikas piedāvājums ārstniecības iestādēm un slimniekiem pēc dažādām operācijām.

Vidzemes reģiona stiprās puses ir dabīgi un augstvērtīgi nišas pārtikas produkti, kvalitatīvi veselības un veselības tūrisma pakalpojumi, kuriem ir liels potenciāls tikt komercializētiem ne vien Latvijas, bet arī citos eksporta tirgos. 

Līdz šim izteikta starpnozaru sadarbība šajās jomās nav bijusi. Šobrīd attīstās pirmās sekmīgās iniciatīvas – klasteri un atsevišķi projekti. Seminārs bija lielisks veids, lai plašākā sabiedrībā aktualizētu veselības jautājumus, skatoties ne tikai uz esošajām problēmām veselības aprūpē, bet gan, meklējot  iespējas kā sadarbojoties ir iespējams attīstīt inovatīvus pakalpojumus un produktus, kas veidotu reģiona konkurētspējīgas priekšrocības  veselības un augstvērtīgas pārtikas nozarēs.  

Pēc semināra notika Vidzemes augstvērtīgas un veselīgas pārtikas klastera dalībnieku produkcijas degustācija, kurā klātesošajiem bija iespēja aplūkot un nogaršot veselīgus Vidzemē ražotus pārtikas produktus. Vidzemes plānošanas reģions izsaka pateicību uzņēmējiem par piedalīšanos un atsaucību.

  

Seminārs - diskusija „Starpnozaru sadarbība veselīgai Vidzemei” notika Starpreģionu sadarbības programmas „Interreg IVC” un Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta „Mazo un vidējo uzņēmumu attīstība veselības aprūpes nozarē” ietvaros.  

25.04.2013

Notikumi

«Novembris 2019»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930