No pazemes ūdeņiem atkarīgu ekosistēmu vienota apsaimniekošana pārrobežu Gaujas - Koivas upju baseina apgabalā (GroundEco)

Sadarbojoties Latvijas un Igaunijas speciālistiem, izstrādāta vienota metodika no pazemes ūdeņiem atkarīgu sauszemes ekosistēmu identificēšanai un novērtēšanai abās valstīs

Sagatavots noslēdzošais projekta “No pazemes ūdeņiem atkarīgu ekosistēmu vienota apsaimniekošana pārrobežu Gaujas - Koivas upju baseina apgabalā (GroundEco)” izdevums. Tas iekļauj informāciju par būtiskākajām aktivitātēm aptuveni divu gadu periodā, kad vienoti komandā darbojās latviešu un igauņu profesionāļi, lai izstrādātu vienotu metodiku no pazemes ūdeņiem atkarīgu sauszemes ekosistēmu identificēšanai un novērtēšanai. 

Metodika tika pārbaudīta pilotteritorijās Kazu lejā Priekuļu novadā un Matsi avotu purvā Igaunijā. Latvijas zinātniekiem šī bija unikāla iespēja gūt zināšanas no igauņu kolēģiem metodikas izstrādē un pētījumu veikšanā.

Kopā strādāja speciālisti no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra, Dabas aizsardzības pārvaldes, Latvijas Universitātes, Vidzemes plānošanas reģiona, kā arī Igaunijas Republikas Vides ministrijas, Igaunijas Ģeoloģijas dienesta un Tallinas Universitātes. 

Piedāvājam iepazīties ar izstrādāto metodiku, pilotpētījumu rezultātiem un rekomendācijām >> šeit (ziņojums angļu valodā)

Lasiet plašāk par aktivitātēm informatīvajā izdevumā (spiest uz attēla):


Ar visiem projekta gaitā sagatavotajiem materiāliem iespējams iepazīties šeit: https://bit.ly/GroundEco

Projekts “No pazemes ūdeņiem atkarīgu ekosistēmu vienota apsaimniekošana pārrobežu Gaujas - Koivas upju baseina apgabalā”  (GroundEco) īstenots Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam ietvaros (www.estlat.eu). Vairāk par projektu ŠEIT

Izdevumu sagatavoja: Ieva Bīviņa, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste sadarbībā ar Ingu Retiķi (Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs), Agnesi Priedi (Dabas aizsardzības pārvalde), Jāni Bikši un Andi Kalvānu (Latvijas Universitāte), Siim Tarros (IgaunijasĢeoloģijas dienests) un citiem projekta partneriem.

 

Augstākminētā informācija šajā publikācijā atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

09.07.2020

Notikumi

«Oktobris 2020»
POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031