Pārvietojies zaļi (MOG)

„Pārvietojies zaļi” Polijā


Decembra sākumā uz Žešovu Polijā devās Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji, lai piedalītos projekta "Pārvietojies zaļi!" (Move on Green) pieredzes apmaiņas vizītē un konferencē par ilgtspējīgu transporta pārvaldību.  

Pieredzes apmaiņas vizītes mērķis bija uzzināt par projektā iesaistīto partneru reģionu labās prakses piemēriem un saprast, ko no dzirdētā un redzētā iespējams izmantot Vidzemē. Viens no vērtīgākajiem piemēriem ir transports pēc pieprasījuma.               

Sabiedriskā transporta izmantošanas veids „transports pēc pieprasījuma” ir kārtība, kādā lietotājs var izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus attālinātās un mazapdzīvotās reģiona vietās. Ar dispečera dienesta palīdzību iedzīvotāji var pieteikt transporta pakalpojumu uz dažādām vietām. Šāds transporta izmantošanas veids ir populārs Austrijā, Spānijā, Grieķijā un Francijā. Vidzeme teritorijas ziņā ir Latvijas plašākais reģions, bet iedzīvotāju skaita ziņā – mazākais. Pierobežas pašvaldībās iedzīvotāju skaits ir mazs, un sabiedriskā transporta reisu nodrošināšana uz šīm vietām rada zaudējumus pasažieru pārvadātājiem. Viens no risinājumiem būtu sistēmas „transports pēc pieprasījuma” izveide.  

Sistēmas nepieciešamību uzsver arī SIA „IMINK” eksperts Andris Kublačovs, piebilstot, ka „transports pēc pieprasījuma” nākotnes perspektīvā būtu vērtējams kā viens no racionālākajiem risinājumiem ilgtspējīgas transporta sistēmas izveidē Vidzemē. 

           
Projekta partneri konferencē iepazīstas ar labās prakses piemēriem transporta jomā

Otrs pieredzes apmaiņu vizītes uzdevums ir dalīties pieredzē, tādēļ A. Kublačovs klātesošos iepazīstināja ar Vidzemes plānošanas reģiona labās prakses piemēriem ilgtspējīga transporta jomā. Viens no tiem ir elektrisko velosipēdu izmēģinājumu braucieni pasākuma „Mobilitātes nedēļa” ietvaros. Galvenais iniciatīvas mērķis bija parādīt priekšrocības kādas rodas, lietojot elektrisko velosipēdu kā pārvietošanas līdzekli ikdienas gaitās. Izmēģinājuma braucienos piedalījās vairākas pašvaldības un ministrijas. Šāds pasākums vairoja sabiedrības izpratni par videi draudzīgu transporta veidu izmantojumu un rosināja iedzīvotājus pārdomāt savus pārvietošanās ieradumus.             

Nākamais „Pārvietojies zaļi” pieredzes apmaiņas brauciens norisināsies Tesālijas reģionā Grieķijā 2013. gada maijā.

Lai uzzinātu vairāk „Pārvietojies zaļi” aktivitātēm, aicinām iepazīties ar projekta otro informatīvo izdevumu, kurā stāstīts par jau identificētajiem projekta partneru labās piemēriem un izklāstīti „Pārvietojies zaļi” jaunumi. 

04.01.2013

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829