Pārvietojies zaļi (MOG)

Plānošanas reģions aicina uz semināru “Mobilitātes risinājumi un ilgtspējīgs transports lauku reģionos”Mūsdienu ikdiena nav iedomājama bez pārvietošanās. Transports ir nepieciešams, lai iedzīvotāji ērti nokļūtu vietās, kur strādā, dzīvo, vēlas atpūsties, saņemt ārstniecības, izglītības un publiskās pārvaldes pakalpojumus. Iedzīvotāju pārvietošanās jeb vietējā mobilitāte spēcīgi ietekmē ekonomiku, kultūras mantojumu, kā arī sociālo iekļaušanos un vides aizsardzību. Tomēr, ņemot vērā Vidzemes ģeogrāfiskās īpatnības – plašs reģions ar zemu iedzīvotāju blīvumu, iedzīvotāju pārvietošanās bieži ir apgrūtināta. Lai izveidotu labi funkcionējošu transporta sistēmu, ir vajadzīgi radoši un pārdomāti risinājumi, kas vienlaikus iekļauj arī ekonomiskos, sociālos un vides aspektus. Tādēļ, lai diskutētu par Vidzemes sabiedriskā transporta sistēmu, 21. novembrī Vidzemes koncertzāles „Cēsis” (Raunas iela 12) izstāžu zālē (1. stāvs) notiks seminārs “Mobilitātes risinājumi un ilgtspējīgs transporta lauku reģionos”.    

Semināra mērķis ir aplūkot dažādu mobilitātes risinājumu iespējas lauku reģionos, lai veicinātu ilgtspējīgu transportu. Seminārā aicināti piedalīties transporta un reģionālās politikas veidotāji, atbildīgo ministriju, valsts institūciju pārstāvji, pašvaldības un transporta nozares speciālisti.    

Semināra galvenie temati          

  • Transports pēc pieprasījuma – sabiedriskā transporta modelis mazapdzīvotās lauku teritorijās (iedzīvotāju un pašvaldības pārstāvju anketēšanas rezultāti par transporta vajadzībām);
  • Pašvaldības loma pasažieru pārvadājumu organizācijā tās administratīvajā teritorijā;
  • Sabiedriskā transporta attīstības tendences un risinājumi Latvijā;
  • Urbāno un lauku reģionu mobilitātes jautājumu risināšanas iespējas – ES konteksts. 


Ar detalizētāku semināra darba kārtību aicinām iepazīties šeit.   

Dalība semināram jāpiesaka līdz 19. novembrim (ieskaitot), reģistrējoties Vidzemes plānošanas reģiona mājas lapas sadaļā „Semināri VPR”.                      

Seminārs notiks starpreģionu sadarbības programmas Interreg IVC projekta „Pārvietojies zaļi” ietvaros. Projekta mērķis ir uzlabot Eiropas reģionālās politikas efektivitāti attiecībā uz ilgtspējīgu transporta sistēmu lauku teritorijās. “Pārvietojies zaļi” dalībnieki pārstāv 10 Eiropas Savienības valstu lauku reģionus.

Papildu informācija: Lelde Ābele, projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, mob.:  29266757, e-pasts: lelde.abele@vidzeme.lv

27.10.2014

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829