Pārvietojies zaļi (MOG)

Projekta „Pārvietojies zaļi” partneri no Austrijas ieinteresēti Gulbenes - Alūksnes bānīša pieredzē

18. decembrī Vidzemes plānošanas reģionā viesosies projekta „Pārvietojies zaļi” (MOG) partneri no Austrijas, Burgelandes reģiona, lai iepazītu Gulbenes - Alūksnes bānīša pieredzi. Projekta ietvaros iesaistītie partneri dalās savā pieredzē par videi draudzīgas un ilgtspējīgas pārvietošanās iespējām. Alūksnes – Gulbenes bānītis Austrijas kolēģus ieinteresēja tieši ar savu specifiku, kas kalpo par vērtīgu piemēru, kā pārvietošanos ir iespējams savienot arī ar tūrismu.

Austrijas partneri atzīst, ka bānīša piemērs izraisījis neviltotu interesi, jo viņu reģionā ir pieejama infrastruktūra, dzelzceļa sliedes, taču pats vilciens jau sen vairs nekursē. Viņi gribētu atjaunot šo pārvietošanās veidu un Gulbenes - Alūksnes bānītis ir piemērs, par kuru viņi labprāt uzzinātu ko vairāk.

Vizītes laikā partneriem būs iespēja paviesoties SIA „ Gulbenes - Alūksnes bānītis”, kurā notiks tikšanās ar uzņēmuma un vietējās pašvaldības pārstāvjiem, lai pārrunātu visus partneriem interesējošos jautājumus. Pēc tam sekos brauciens ar pašu bānīti.

Projekta „Pārvietojies zaļi” mērķis ir uzlabot Eiropas reģionālo politiku efektivitāti attiecībā uz lauku teritoriju ilgtspējīgu transporta sistēmu. Projekta aktivitātes īstenos 12 Eiropas Savienības valstu lauku reģionos un to galvenais virziens ir vides aizsardzība un sabiedriskā transporta mobilitātes problēmas reģionos ar zemu iedzīvotāju blīvumu. Veids, kā uzlabot situāciju ir ilgtspējīgas, ekoloģiskas un visiem pieejamas transporta sistēmas attīstība.     

Projektu “Pārvietojies zaļi!” līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonda programma „Interreg IVC”. Projekta mērķis ir uzlabot Eiropas reģionālās politikas efektivitāti attiecībā uz ilgtspējīgu transporta sistēmu lauku teritorijās. “Pārvietojies zaļi” dalībnieki pārstāv 10 Eiropas Savienības valstu lauku reģionus.

Papildu informācija: Lelde Ābele, projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, mob.:  29266757, e-pasts: lelde.abele@vidzeme.lv

17.12.2013

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829