Pārvietojies zaļi (MOG)

Vidzemē meklēs ekoloģiskus risinājumus sabiedriskā transporta sistēmas organizācijaiAr atklāšanas konferenci Spānijas pilsētā Teruelā ir sākusies projekta „Pārvietojies zaļi” (Move on Green) īstenošana. Vidzemē iecerēts izveidot stratēģiju ekoloģisko materiālu izmantojumam ilgtspējīgā sabiedriskā transporta sistēmā. 

Projektu „Pārvietojies zaļi” var raksturot ar vārdu savienojumu - ilgtspējīga, ekoloģiska un visiem pieejama transporta sistēma lauku reģionos. „Pārvietojies zaļi” aktivitātes kopskaitā īstenos 12 Eiropas Savienības valstu lauku reģionos un to galvenais virziens ir vides aizsardzība un sabiedriskā transporta mobilitātes problēma reģionos ar zemu iedzīvotāju blīvumu. Veids, kā uzlabot sociālo situāciju ir ilgtspējīgas, ekoloģiskas un visiem pieejamas transporta sistēmas attīstība.                  

Projekta vadītāja Lelde Gavare uzsver: „„Zaļā” pārvietošanās kļūst aizvien aktuālāka Eiropā un arī citviet pasaulē, arī pie mums – Vidzemē jāsāk rīkoties, lai panāktu ilgtspējīgu videi draudzīgu transporta sistēmu jau šodien, sniedzot pozitīvu ieguldījumu teritorijas vides, sociālajā un ekonomiskajā attīstībā. Būtiskākais jautājums, kā to panākt? Projektā „Pārvietojies zaļi”, daloties pieredzē un diskutējot par veiksmes stāstiem ilgtspējīga transporta nozarē citās Eiropas valstīs, iegūtā informācija kalpos par bagātīgu iedvesmas avotu vietējām aktivitātēm. Arī Vidzemes plānošanas reģions var būt piemērs citām valstīm, sabalansējot kultūrvēsturisko mantojumu ar modernu transporta sistēmu."         

Plašāka informāciju par projektu iespējams uzzināt Vidzemes plānošanas reģiona mājas lapas sadaļā „Projekti”. Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un to realizē programmas „Interreg IVC” ietvaros.

Papildu informācija: Lelde Gavare, Projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, mob.:  29266757 , e-pasts: lelde.gavare@vidzeme.lv.

Informāciju sagatavoja:
Anita Savoņi
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Vidzemes plānošanas reģions
Mob.+371 26621391
E-pasts: anita.savoni@vidzeme.lv
Vidzeme – ceļš ved augšup!


20.04.2012

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829