Pārvietojies zaļi (MOG)

VPR aicina iepazīties ar ilgtspējīga transporta politikas pamatnostādnēm un labās prakses piemēriemTransports ir neatņemama mūsu ikdienas sastāvdaļa.  Eiropas Savienības politikas pamatprincipos ir atzīmēts, ka transportam ir būtiska loma sabiedrībā. Savukārt iedzīvotāju pārvietošanās ir būtiska iekšējam tirgum, iedzīvotāju dzīves kvalitātei un pārvietošanās brīvībai. Lai uzlabotu iedzīvotāju mobilitāti un transporta ilgtspēju, ir tapis projekta „Pārvietojies zaļi” labās prakses piemēru apkopojums un politikas pamatnostādnes ilgtspējīgai mobilitātei lauku reģionos. 

Projekta „Pārvietojies zaļi” laikā partneri iepazinās ar vairākiem ilgtspējīga transporta labās prakses piemēriem, kuri, projektam noslēdzoties, ir apkopoti vienotā dokumentā. Labās prakses piemēru apkopojums ilgtspējīgas mobilitātes attīstībai satur informāciju par transporta dažādām lietošanas iespējām un izmaksu taupības pasākumiem, energoefektīvu un draudzīgu mobilitāti, kā arī apraksta pakalpojumu „Transports pēc pieprasījuma”. Tāpat vairāki labās prakses piemēri ir veltīti mobilitātes pārvaldībai un koordinācijai. Labās prakses piemēru apkopojums ilgtspējīgas mobilitātes attīstībai latviešu valodā ir pieejams šeit.  

Lai palielinātu ilgtspējīgas mobilitātes lomu to reģionālās attīstības plānos un, lai atrastu un pārņemtu atbilstošus risinājumus tās uzlabošanai, ir tapušas politikas pamatnostādnes ilgtspējīgai mobilitātei lauku un kalnu reģionos. Pamatnostādnes ir veidotas uz labās prakses piemēru apkopojuma bāzes, aprakstot risinājumus, kā uzlabot ilgtspējīgu mobilitāti. Dokumentā ir ietverts ES lauku un kalnu reģionu mobilitātes izvērtējums, kā arī transportu reglamentējošie ES noteikumi. Politikas pamatnostādnes ilgtspējīgai mobilitātei lauku un kalnu reģionos latviešu valodā pieejamas šeit.

Ar jaunāko projekta "Pārvietojies zaļi" informatīvo biļetenu aicinām iepazīties šeit.   

Projektu “Pārvietojies zaļi!” līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonda programma „Interreg IVC”. Projekta mērķis ir uzlabot Eiropas reģionālās politikas efektivitāti attiecībā uz ilgtspējīgu transporta sistēmu lauku teritorijās. “Pārvietojies zaļi” dalībnieki pārstāv 10 Eiropas Savienības valstu lauku reģionus.   

Papildu informācija: Lelde Ābele, Projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, mob.: + 371 29266757, e-pasts: lelde.abele@vidzeme.lv.   

19.11.2014

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829