Piesārņoto vietu salīdzinošā novērtēšana (BECOSI)

Piesārņotas vietas un teritorijas attīstības plānošana

Vasaras beigās Jaunpiebalgas pagastā norisinājās Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) organizēts seminārs “Piesārņojuma risku novērtēšana”. Seminārā ar savu pieredzi par videi draudzīgu saimniekošanu vēstīja z/s “Lielkrūzes īpašnieks, par piesārņojuma risku novērtēšanu un tās nozīmi teritorijas attīstības plānošanas dokumentu izstrādē dalījās speciālists no uzņēmuma SIA “Venteko”. Tāpat Vidzemes pašvaldību plānošanas nodaļu pārstāvjiem bija iespēja uzzināt aktualitātes telpiskās plānošanas jautājumos.

 

Semināra pirmajā daļā Vidzemes plānošanas reģiona projekta vadītājs Jānis Antons dalībniekus iepazīstināja ar projekta “Piesārņotu vietu sanācija” jeb “BECOSII” gaitu un galvenajām aktivitātēm. Tāpat arī z/s “Lielkrūzes” īpašnieks Guntars Dolmanis stāstīja par videi draudzīgas saimniekošanas pieredzi.

SIA ‘’Venteko’’ speciālistu lekcijā pašvaldību darbiniekiem bija iespēja uzklausīt jaunāko informāciju, kas saistīta ar piesārņojuma risku novērtēšanu, tās nozīmi teritorijas attīstības plānošanas dokumentu izstrādē un piesārņojuma uzraudzības uzlabošanā.

Savukārt, lai turpmāk pašvaldību teritorijas attīstības plānošanas dokumentus tiktu izstrādāti vēl kvalitatīvāk, Vidzemes plānošanas reģiona telpiskās attīstības plānošanas speciālistes Ieva Kalniņa un Anda Eihenbauma stāstīja par novērotajām kļūdām un trūkumiem jau iesniegtajos plānos.

Par teritorijas plānošanu reglamentējošo normatīvo aktu izstrādes gaitu un citām aktualitātēm plānošanas jomā semināra noslēgumā stāstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Telpiskās plānošanas departamenta direktores vietniece Ilze Aigare.

Vairāk par aktualitātēm plānošanas jomā lasiet Ievas Kalniņas rakstā šajā “VPR Jaunumi” izdevumā.

 

Seminārs tika organizēts Centrālbaltijas reģiona Interreg IV A programmas projekta “Piesārņotu vietu salīdzinoša novērtēšana” ietvaros.

31.10.2012

Notikumi

«Maijs 2020»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031