Profesionālās pilnveides izglītības programmu izstrāde energoefektīvu ēku būvniecības prasmju pilnveidei Latvijā (BUILD UP Skills FORCE)

Būvniecībā strādājošie apgūst energoefektīvu ēku būvniecību un atjaunošanu

Pēdējo trīs nedēļu laikā būvniecības profesionāļi aktīvi apguva padziļinātas zināšanas energoefektīvā būvniecībā un ēku atjaunošanā. Pilotkursā, kas projekta “BUILD UP Skills FORCE” ietvaros tika realizēts Rīgā un Ērgļos, būvniecībā strādājošajiem bija iespēja iegūt zināšanas un prasmes par gandrīz nulles enerģijas ēku būvniecību, atjaunojamo energoresursu efektīvu izmantošanu un ēku atjaunošanu un pārbūvi, kas sekmēs būvdarbu kvalitāti un ilgmūžību. Uz apmācībām bija pulcējušies būvniecības speciālisti, profesionālo skolu pedagogi un mācību centru pasniedzēji, kuri atzina, ka viņus īpaši interesē resursu efektīva izmantošana un zemāki ēku uzturēšanas izdevumi, un iegūtās zināšanas un prasmes viņi varēs izmantot savā profesionālajā darbībā.

10 dienu ilgais bezmaksas apmācību kurss uzsākās Rīgā ar teorētiskajām nodarbībām par ļoti zema enerģijas patēriņa ēkām un kvalitatīvu ēku atjaunošanu, komfortu un iekštelpu klimatu, energoefektīvu projektu ekonomisko pamatojumu, dažādu siltumizolācijas, blīvēšanas materiālu īpašībām un to demonstrācijām. Tāpat arī būvniecībā strādājošie apguva ēku norobežojošo konstrukciju, tajā skaitā, jumtu un bēniņu siltināšanu, logu pareizu iestrādi, apkures sistēmu efektīvu ieregulēšanu, ventilāciju un citas tēmas, kas nozīmīgas, lai samazinātu ēkas enerģijas patēriņu.

Savukārt pēdējās 4 dienās apmācību dalībniekiem bija iespēja specializēties un praktiskās nodarbības aizvadīt sev interesējošā jomā – viena grupa Priekuļu tehnikumā Ērgļos specializējās ēkas norobežojošo konstrukciju siltināšanas darbos, bet otra grupa no 1. marta AS “Rīgas Siltums” mācību centrā apgūs inženierkomunikāciju izolēšanas darbu praksi. Kā Ērgļos atzina paši apmācību dalībnieki, šādas apmācības ir ļoti noderīgas, jo ļauj pašu rokām uzbūvēt konstrukcijas, tās siltināt, izmantojot un apgūstot dažādus siltināšanas materiālus, kā arī speciālistu vadībā apgūt jaunus paņēmienus energoefektīvā būvniecībā.

Laikā no 2014. līdz 2016. gada aprīlim tiek ieviests projekts „Profesionālās pilnveides izglītības programmu izstrāde energoefektīvu ēku būvniecības prasmju pilnveidei Latvijā” (BUILD UP Skills FORCE). Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības „Saprātīga enerģija Eiropai” programmas ietvaros. Projekta mērķis ir paaugstināt būvniecībā strādājošo prasmes un zināšanas par gandrīz nulles enerģijas ēku būvniecību un esošo ēku renovāciju. Projekta partneri: Rīgas plānošanas reģions, Kurzemes plānošanas reģions, Vidzemes plānošanas reģions, Zemgales plānošanas reģions, Latvijas Būvinženieru savienība, Izglītības kvalitātes valsts dienests, Latvijas Vides investīciju fonds.

Vairāk par projektu: http://www.rpr.gov.lv/bus-force/

 

Papildu informācija: Henrijs Rūsis, Projekta vadītājs Vidzemes plānošanas reģionā, henrijs.rusis@vidzeme.lv, tel. 26557567.

01.03.2016

Notikumi

«Jūlijs 2020»
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031