Profesionālās pilnveides izglītības programmu izstrāde energoefektīvu ēku būvniecības prasmju pilnveidei Latvijā (BUILD UP Skills FORCE)

Diskutē par profesionālās izglītības iespējām energoefektīvu ēku būvniecībā

Projekts BUILD UP Skills FORCE ir viena no iniciatīvām, kuras mērķis ir uzlabot profesionālās izglītības piedāvājumu energoefektīvu ēku būvniecības un renovācijas prasmju pilnveidei. Energoefektīvas būvniecības aktualitāti apstiprina diskusiju seminārā „Profesionālā izglītība energoefektīvu ēku būvniecībai” runātais, kuru 5. martā organizēja SIA Vides investīciju fonds un biedrība Passive House Latvija, un kurā piedalījās arī projekta BUILD UP Skills FORCE vadītājs Agris Kamenders. Semināra mērķis bija diskutēt un rast atbildi uz jautājumu, vai Latvijas profesionālās izglītības sistēma ir gatava nodrošināt atbilstoši izglītotus speciālistus gandrīz nulles enerģijas ēku būvniecībai. Semināru apmeklēja gan būvniecības uzņēmumu pārstāvji, gan izglītības iestāžu pārstāvji, gan arhitekti un citi būvniecības nozarē strādājošie profesionāļi.

Semināra laikā biedrība Passive House Latvija iepazīstināja ar biedrības veikto pētījumu „Arodizglītības, profesionālās vidējās izglītības un neformālās izglītības programmu novērtējums energoefektīvu ēku būvniecībai”, kas veikts projekta „CEPH AT: LV,EST” ietvaros, kā arī atskatījās uz pirmajiem sertificētajiem Pasīvo ēku projektētāju kursiem latviešu valodā, kas aizvadīti 2014. gada nogalē.

SIA Vides investīciju fonds projekta „Pasīvo ēku un atjaunojamo energoresursu reģioni” (PassREg) ietvaros iepazīstināja ar veikto pētījumu par gandrīz nulles enerģijas patēriņa ēku jomas attīstību Latvijā.  Tika uzsvērta darbaspēka kvalifikācijas nozīme un kapacitātes celšana, organizējot apmācības un Pasīvo ēku Amatnieku kursus, kuri jau trešo reizi tika pasniegti latviešu valodā.

Savukārt projekta BUILD UP Skills FORCE vadītājs iepazīstināja ar projekta ietvaros izstrādājamo profesionālās pilnveides izglītības programmu saturu un izstrādes gaitu, kā arī pārrunāja Pasīvo ēku projektētāju kursu satura integrēšanu šajās programmās. Sarunas gaitā būvniecības nozares pārstāvji izrādīja interesi par jaunajām izglītības programmām un izteica vēlmi apmācīt savus darbiniekus energoefektīvu ēku būvniecībā un renovācijā. To var uzskatīt par būtisku panākumu, jo tieši darba devēju ieinteresētība būvnieku profesionālajā pilnveidē ir svarīgs priekšnosacījums kvalitatīvas gandrīz nulles enerģijas ēku būvniecībai Latvijā.

Jau iepriekš ziņots, ka projekta BUILD UP Skills FORCE ietvaros tiek izstrādātas divas profesionālās pilnveides izglītības programmas, lai paaugstinātu būvdarbu veicēju zināšanas un prasmes – „Ēku siltināšanas darbi un energoefektīva renovācija” un „Inženierkomunikāciju izolēšanas darbi”.

Laikā no 2013. līdz 2016. gadam tiek ieviests projekts „Profesionālās pilnveides izglītības programmu izstrāde energoefektīvu ēku būvniecības prasmju pilnveidei Latvijā” (BUILD UP Skills FORCE). Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības „Intelligent Energy Europe” programmas ietvaros. Projekta mērķis ir paaugstināt būvniecībā strādājošo prasmes un zināšanas par gandrīz nulles enerģijas ēku būvniecību un esošo ēku renovāciju. Projekta partneri: Rīgas plānošanas reģions, Kurzemes plānošanas reģions, Vidzemes plānošanas reģions, Zemgales plānošanas reģions, Latvijas Būvinženieru savienība, Izglītības kvalitātes valsts dienests, Latvijas Vides investīciju fonds.

Vairāk par projektu: http://www.rpr.gov.lv/bus-force/

 

Papildu informācija: Agris Kamenders, projekta vadītājs, Rīgas plānošanas reģions, e-pasts: agris.kamenders@rtu.lv, tālr. 29145442.

19.03.2015

Notikumi

«Janvāris 2021»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031