Reģionālie pasākumi darbības programmu inovācijai (RATIO)

RATIO projekta partneri uzteic Vidzemes plānošanas reģiona Rīcības plānu MVU inovāciju sekmēšanai

2018. gada pavasarī noslēdzās darbs pie RATIO projekta rīcības plāna mazo un vidējo uzņēmumu(MVU) inovāciju sekmēšanai Vidzemes plānošanas reģionā izstrādes. Patlaban noris rīcības plāna ieviešana un uzraudzība. Plāns izstrādāts ar mērķi rosināt un īstenot tādus pasākumus, kuru ieviešana uzlabotu Latvijas reģionālās politikas instrumentus - darbības programmas mazo un vidējo uzņēmumu inovācijas atbalstam lauku reģionos, pilnveidotu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.2. specifiskā atbalsta mērķa pasākumus, radītu priekšnoteikumus inovāciju vides attīstībai.  Izvērtējot RATIO projektā paveikto, var secināt, ka izdevies sasniegt RATIO projektā uzstādītos mērķus - uzlabot reģionālo politiku MVU inovācijas atbalstam; veicināt uzņēmēju, uzņēmējdarbības atbalsta struktūru un pašvaldību  sadarbība; motivēt MVU iesaistei inovāciju procesā; apgūt partnervalstu labāko pieredze inovāciju ieviešanas jomā.

Projekta partneru sanāksmē Vila Pouca de Aguiar, Portugālē, RATIO projekta vadītāja VPR Laima Engere sniedza izsmeļošu pārskatu par padarīto, īpaši uzsverot veiksmīgi izveidoto sadarbību ar inovāciju politikas veidotāju - Ekonomikas ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas speciālistiem, biznesa atbalsta organizācijām, pētniekiem, pašvaldībām un uzņēmējiem. Sadarbība ir nesusi pozitīvus rezultātus, jo vairākas RATIO projekta rekomendācijas ir integrētas inovāciju atbalsta programmas grozījumos, īpaši Inovācijas vaučeru programmā. Papildus tika izstrādāti priekšlikumi, kas saistīti ar zinātnes un pētniecības rezultātu komercializāciju, izveidots īpašs jaunuzņēmumu atbalsta rīks- Iepazīšanās vaučers.

VPR Rīcības plānu MVU inovāciju sekmēšanai kā praktisku un saturiski kvalitatīvu atzinis gan Interreg Europe programmas sekretariāts, gan RATIO vadošais partneris no  Spānijas - Aragonas pašvaldību, reģionu un provinču federācija (FAMCP). Savukārt, Īrijas projekta partneris no Korkas Tirdzniecības kameras savā plānā uzsvēris, ka vēlas iedzīvināt savā reģionā Latvijā iepazīto  klasteru darbības pieredzi. 

Partneru sanāksmes laikā Portugālē bija iespēja apmeklēt vairākus inovatīvus uzņēmumus: Transgranitos (granīta pārstrāde), Agroaguiar (koka palešu ražošana), ekoloģisko dzērienu ražotni Pedras Salgadas ( Super Bock Grupa), Hippic centru. Secinājums: atrodoties arī tālu no lieliem attīstības centriem var veiksmīgi attīstīt jaunus, inovatīvus  produktus un  nodrošināt vietējiem darbu. 

Piemēram, Super Bock Grupa ir lielākais bezalkoholisko dzērienu ražotājs Portugālē, aizņemot  lielāko tirgus daļu šajā nozarē. Uzņēmuma darbības filozofija: pētniecības un attīstības stratēģijas mērķis ir palielināt pievienoto vērtību uzņēmumam un veicināt tā attīstību valsts un starptautiskajos tirgos. Inovācijas  ir vērstas uz jaunu, efektīvāku produktu radīšanu un attīstībai traucējošu faktoru novēršanu. Caur inovāciju attīstību Super Bock Grupai  ir izdevies iegūt un nostiprināt līderpozīcijas vairākos segmentos, izmantojot šo pētniecības un inovāciju izstrādes pieeju. Visa pamatā – produktu kvalitāte, lai attaisnotu patērētāju cerības.

Sanāksme tika organizēta Interreg Europe programmas RATIO  projekta (Reģionālie pasākumi darbības programmu inovācijai) ietvaros. Vairāk par projekta aktivitātēm un Vidzemes plānošanas reģiona paveikto varat iepazīties www.vidzeme.lv

Papildu informācija: Laima Engere,  projektu vadītāja, Vidzemes plānošanas reģions, mob.t. 28376912,  laima.engere@vidzeme.lv

26.03.2019

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031