Sabiedriskā transporta pakalpojumu kvalitātes paaugstināšana Vidzemes plānošanas reģionā

Lai gan dzīvojam laikā, kad gandrīz ikvienam ir savs personīgais auto, tomēr Vidzemē sabiedriskais transports joprojām ir viens no galvenajiem pārvietošanās veidiem, lai nokļūtu uz darbu, skolu vai pie ārsta. Nevar noliegt, ka problēmas sabiedriskā transporta sistēmā pastāv – pārvadātājiem samazinātas finanses, reisi tiek slēgti, taču cilvēku vajadzība pārvietoties joprojām pastāv. Tādēļ Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti izveidojis datorizētu satiksmes maršrutu plānošanas modeli. Izveidotais modelis uzrāda visus šobrīd aktīvos maršrutus, un tos pārplānojot, sistēmā jau laicīgi var izvērtēt, kādu ietekmi izmaiņas atstās uz kopējo reģiona sabiedriskā transporta plūsmu. Tas ļauj ekonomiski un sadzīviski izsvērt visus par un pret kāda maršruta slēgšanai vai jauna atvēršanai. Modelis kalpo kā palīgs transporta pakalpojumu plānotājiem.

lasīt vairāk...

Problēmas sabiedriskā transporta sistēmā ir nenoliedzamas – pārvadātājiem samazinātas finanses, reisi tiek slēgti, taču cilvēku vajadzība pārvietoties joprojām pastāv. Lai diskutētu par esošo situāciju Vidzemē un iespējamiem risinājumiem, Cēsīs norisinājās Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) rīkotā konference. Tās laikā tika prezentēts pētījums par sabiedriskā transporta maršruta tīklā optimizācijas iespējām Vidzemē, kā arī izveidotais satiksmes maršrutu plānošanas modelis, kas ļauj novērtēt un pamatot jebkuras pārmaiņas sabiedriskā transporta maršrutos, ņemot vērā iedzīvotāju vajadzības un sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzēju iespējas. Izveidotais modelis ir datorizēts plānošanas rīks, kas uzrāda visus aktīvos maršrutus, un tos pārplānojot, sistēmā jau laicīgi  var izvērtēt, kādu ietekmi izmaiņas atstās uz kopējo reģiona sabiedriskā transporta plūsmu.

04.07.2012

Pēdējo gadu laikā pasažieru pārvadātājiem nākas saskarties ar valsts finansējuma samazinājumu, kas rada arvien lielāku izaicinājumu sabiedriskā transporta maršrutu plānošanā. Lielā daļā reisu ir nelielas noslodzes, it īpaši lauku maršrutos, kas pakalpojumu sniedzējiem rada ievērojamus zaudējumus. Tādēļ, lai apzinātu esošo situāciju šajā jomā un to uzlabotu, Vidzemes plānošanas reģions (VPR) sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) izveidojis datorizētu satiksmes maršrutu plānošanas modeli. Šis modelis ļauj novērtēt un pamatot jebkuras izmaiņas sabiedriskā transporta maršrutos, ņemot vērā iedzīvotāju vajadzības un sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzēju iespējas. Lai iepazīstinātu ar modeli un tā priekšrocībām, VPR organizē konferenci „Sabiedriskā transporta pakalpojumu kvalitātes paaugstināšana Vidzemes plānošanas reģionā” 27. jūnijā, plkst. 10:00 Cēsu Jaunajā pilī.

11.06.2012

Lielai daļai Vidzemes iedzīvotāju sabiedriskais transports ir nozīmīgs pārvietošanās veids. Lai gan visvairāk vidzemnieku izmanto autobusu pakalpojumus, reģionā atrodama arī dzelzceļa līnija. Pēdējo gadu laikā finansiālais atbalsts no valsts puses sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzējiem samazinās, taču prasības pēc regulāri pieejama pakalpojuma paliek tādas pašas vai pat paaugstinās. Izprotot ikdienas problēmas, ar ko saskaras sabiedriskā transporta maršrutu plānotāji, Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Rīgas Tehnisko Universitāti (RTU) izstrādājis modeli, ar kura palīdzību vienkārši var izvērtēt katra maršruta posma nozīmi. Tāpat modelis sniedz iespējas izskatīt, kāda būtu ietekme uz kopējo reģiona sabiedriskā transporta plūsmu, slēdzot kādu no iepriekš esošajiem maršrutiem.

29.05.2012

Šī gada februārī prezentēti pirmie pētījuma rezultāti par sabiedriskā transporta pakalpojumiem Vidzemē. Pētījuma noslēgumā tiks ieviests uzlabots sabiedrisko pārvadājumu modelis, kas nodrošinās augstāku pakalpojuma kvalitāti iedzīvotājiem un efektīvāku publisko līdzekļu izmantošanu. 

24.02.2012

Projektā „Sabiedriskā transporta pakalpojumu kvalitātes paaugstināšana Vidzemes plānošanas reģionā” tika noslēgts līgums ar Rīgas tehnisko universitāti par pētījuma veikšanu un publiskā transporta modeļa izstrādi.

09.01.2012


Vidzemes plānošanas reģions (VPR) izsludinājis atklātu konkursu modeļu izstrādē par sabiedriskā transporta maršruta tīkla optimizācijas iespējām Vidzemē, ņemot vērā iedzīvotāju vajadzības un sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzēju iespējas. VPR nepieciešams izstrādāt esošā sabiedriskā transporta imitāciju modeli un optimālu sabiedriskā transporta imitāciju moduli.

31.08.2011

Vidzemes plānošanas reģions projekta „Sabiedriskā transporta pakalpojumu kvalitātes paaugstināšana Vidzemes plānošanas reģionā” ietvaros izsludina atklātu konkursu pētījuma „Sabiedriskā transporta maršruta tīkla optimizācijas iespējas Vidzemē, ņemot vērā iedzīvotāju vajadzības un sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzēju iespējas” izstrādei. Pētījuma laikā nepieciešams izstrādāt situācijas analīzi, kā arī esošā Sabiedriskā transporta sistēmas modeli.

06.07.2011

Trešdien, 15. jūnijā, Vidzemes plānošanas reģions parakstīja līgumu par jauna projekta ieviešanu sabiedriskā transporta jomā „Sabiedriskā transporta pakalpojumu kvalitātes paaugstināšana Vidzemes plānošanas reģionā”. Projekta mērķis ir nodrošināt kvalitatīvus sabiedriskā transporta pakalpojumus, tādējādi uzlabojot iedzīvotāju piekļuvi izglītības, ārstniecības, publiskās pārvaldes un citiem pakalpojumiem un nodrošinot Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā noteiktās plānošanas reģiona kompetences realizēšanu. 21.06.2011


Notikumi

«Maijs 2023»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031