Sabiedriskā transporta pakalpojumu kvalitātes paaugstināšana Vidzemes plānošanas reģionā

Uzlabos sabiedriskā transporta pakalpojumus Vidzemē

Šī gada februārī prezentēti pirmie pētījuma rezultāti par sabiedriskā transporta pakalpojumiem Vidzemē. Pētījuma noslēgumā tiks ieviests uzlabots sabiedrisko pārvadājumu modelis, kas nodrošinās augstāku pakalpojuma kvalitāti iedzīvotājiem un efektīvāku publisko līdzekļu izmantošanu. 

Lai varētu nodrošināt kvalitatīvu sabiedriskā transporta plānošanu, Vidzemes plānošanas reģionam (VPR) nepieciešams noskaidrot esošo situāciju par reģionālās vietējas nozīmes maršrutiem (to apjomu, kvalitāti, pārvadātāju noteikto tarifu u.c.), kā arī reģionā esošo iestāžu sniegto pakalpojumu pieejamību to darba laikā iedzīvotājiem, izmantojot esošo maršruta tīklu. Tāpēc VPR sadarbībā ar Rīgas Tehnisko Universitāti (RTU) un SIA “Imink” projekta “Sabiedriskā transporta pakalpojumu kvalitātes paaugstināšana Vidzemes plānošanas reģionā” ietvaros izstrādā pētījumu par reģiona sabiedriskā transporta pakalpojumu kvalitātes paaugstināšanu. Projekta mērķis ir nodrošināt kvalitatīvus sabiedriskā transporta pakalpojumus, tādējādi uzlabojot iedzīvotāju piekļuvi izglītības, ārstniecības, publiskās pārvaldes un citiem pakalpojumiem.

Pirmos pētījuma rezultātus RTU pārstāvji prezentēja Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta komisijas sēdē. Komisija tika iepazīstināta ar pašreizējo situāciju reģionā, kā arī informēta par prasībām likumdošanā. Kā uzsvēra RTU pārstāvji, pēc pašreizējās situācijas analīzes, iespējams redzēt jau vairākas problēmas, ko veiksmīgi varēs atrisināt, izmantojot izstrādāto modeli, piemēram teritoriju sasniedzamība no tuvākiem nacionālās un reģionālās nozīmes attīstības centriem 45 min laikā nodrošināti tikai 50% no iedzīvotāju skaita.

Pats modelis darbosies kā datorizēts marštuta sistēmas attēlojums reālā laikā, kurā būs redzami visi pašreizējie reģiona maršruti. Tos vienkārši varēs pārplānot un sistēmā jau laicīgi izvērtēt, kādu ietekmi šādas izmaiņas atstās uz kopējo reģiona sabiedriskā transporta plūsmu. Tādējādi jebkuras sabiedriskā transporta maršrutu izmaiņas varēs ekonomiski un sadzīviski pamatot, izmantojot uzskatāmu paraugu modeļa demonstrācijā.

Kā uzsvēra Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta pakalpojumu komisijas priekšsēdētājs, Smiltenes novada domes izpilddirektors, Kārlis Lapiņš: “Šāda modeļa izstrāde ir noderīga, lai veiksmīgāk izvērtētu jebkuras gaidāmās izmaiņas sabiedriskā transporta maršrutos.”.

Izstrādājot konkrēto modeli, ieguvēji būs visi Vidzemes reģiona iedzīvotāji, kas izmanto sabiedriskā transporta pakalpojumus, tāpat arī reģionā esošie pasažieru pārvadātāji, reģiona pašvaldības, jo būs radīts pamats kvalitatīva sabiedriskā transporta pakalpojuma sniegšanai.

 

Pirmais pētījuma starpiziņojums pieejams šeit.

 

100% no Projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.

 

 

Informāciju sagatavoja: Māra Poikāne, Sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, Tālr.: 64219027, Mob.: 26454562, e-pasts: mara.poikane@vidzeme.lv

24.02.2012

Notikumi

«Februāris 2020»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829