Sadarbības virzīta nākotnes politika lauku reģioniem un iedzīvotājiem (PoliRural)

30. septembrī notiks seminārs par inovatīvu digitālo rīku izmantošanas iespējām reģionālās attīstības novērtēšanā un plānošanā

Piektdien, 30. septembrī, Agroresursu un ekonomikas institūtā Mazajā zālē Rīgā ( Struktoru ielā 14) no plkst.11.00 līdz plkst. 14.00 notiks klātienes (ar iespēju pieslēgties arī attālināti) seminārs “Digitālie rīki lauku telpas attīstības plānošanai”, kura ietvaros interesentiem būs iespēja iepazīties ar praktisku digitālo rīku izmantošanas iespējām reģionālās attīstības novērtēšanā un plānošanā. Plānošanas rīki izstrādāti starptautiska mēroga komandā, teju 40 Eiropas organizācijām un uzņēmumiem pielietojot plašas starpnozaru zināšanas un prasmes. Rīku izstrādē iesaistījušās arī četras organizācijas no Latvijas – Agroresursu un ekonomikas institūts, Baltic Open Solutions Center (BOSC), Vidzemes plānošanas reģions un Latvijas Lauku forums.

Semināra programmā:

  • PoliRural projekta gaita un rezultāti / Progress and results of the PoliRural project (Pavels Koguts - Plan4all zs. (Plan4all) analītiķis, facilitators, Čehija)
  • Uz rīcību vērsta lauku attīstības plānošana /Action Oriented Foresight for Rural Development/ Mission oriented regional development (Crehan, Kusano and Associates S.P.R.L (CKA), Beļģija)
  • Semantiskais pārlūks: teksta ieguves rīks viedajai izpētei / Semantic Explorer: A Text Mining Tool for Smart Research (KAJO s. r. o (KAJO), Slovākija)
  • Sistēmdinamiskā modelēšana (SDM) lauku attīstībai / System dynamic modeling for rural development (Antoni Oliva Quesada (22SISTEMA), Spānija, Asplan Viak Internet AS (AVINET), Norvēģija) 
  • Baltic Open Solutions Center Ltd. (BOSC) pieredze – Datos balstīts plānošanas rīks (Raitis Bērziņš, Baltic Open Solutions Center (BOSC) sistēminženieris, Latvija)
  • PoliRural projekta partneru paneļdiskusija par pieredzi un ieguvumiem projektā (Lelde Ābele, Krišjānis Veitners - Vidzemes plānošanas reģions, Anita Seļicka - Latvijas lauku forums, Armands Pužulis – Agroresursu un ekonomikas institūts)

DETALIZĒTA PASĀKUMA PROGRAMMA >> ŠEIT <<.

Pieteikšanās līdz š.g. 25. septembrim saitē: https://forms.gle/613YsjHmDCsT5bCh7

Semināra darba valoda – latviešu un angļu, tulkošana netiks nodrošināta.

Semināram, iepriekš reģistrējoties, būs iespējams pieslēgties arī attālināti Zoom platformā. Ārvalstu lektori semināram pieslēgsies attālinātajā režīmā.

Digitālie plānošanas rīki izstrādāti un informatīvais seminārs tiek īstenots ar programmas Apvārsnis 2020 atbalstu, īstenojot projektu “Sadarbības virzīta nākotnes politika lauku reģioniem un iedzīvotājiem (PoliRural)”.

Par PoliRural

PoliRural ir pētniecības un inovācijas projekts, kas veicina lauku politikas izstrādi daudzveidīgu datu un tehnoloģiju laikmetā, lai nodrošinātu uzticamu, mērogojamu un pārnesamu risinājums politikas kopveidošanai. Tas apvieno lēmumu pieņēmējus, ekspertus un lauku iedzīvotājus, izmantojot progresīvus politikas simulācijas rīkus, lai labāk izprastu un risinātu reģionālās problēmas, galu galā padarot lauku apvidus un profesijas pievilcīgākas un dzīvotspējīgākas jau seniem iedzīvotājiem un neseniem vai potenciāliem jaunpienācējiem. Projekts apvieno attīstības plānošanas rīkus ar atbalsta instrumentiem – sistēmdinamisko modelēšanu, teksta ieguves un analīzes rīkiem, ar praktisku pilotteritoriju līdzdalību. Plašāku informāciju skatīt projekta mājaslapā: https://polirural.eu/

Papildu informāciju sniegs PoliRural projekta vadītājs un AREI pētnieks Armands Pužulis (tālr. 22020778, e-pasts: armands.puzulis@arei.lv).

Informāciju apkopoja: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina@vidzeme.lv.

09.09.2022

Notikumi

«Jūnijs 2023»
POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930