Senās kulta vietas - Baltijas jūras piekrastes kopīgā identitāte (Cult Identity)

Konferencē atklās dabas svētvietu vietu tūrismā un Baltijas reģiona identitātē



Pirms Seno Tradīciju festivāla, piektdien, 9. augustā Tērvetē tiksies nozares eksperti no Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas, lai konferencē „Identitāti meklējot – senās dabas svētvietas kultūrvēstures un tūrisma kontekstā” izklāstītu projekta „Cult Identity” secinājumus par svētvietām un to nozīmi kā identitātes, tā tūrisma veicināšanā.

Konferences pirmajā daļā – „Kopīgas identitātes iezīmes” – eksperti prezentēs saistošus atklājumus par Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas tautu vēsturisko līdzību un saglabājušos kultūrvēstures vērtību potenciālu tūrisma attīstīšanā. Kurzemes Tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs Artis Gustovskis atklās dažādu valstu tūristu redzējumu, kāpēc Baltija un Skandināvija ir vai varētu būt interesants ceļojuma galamērķis, kas ir tas īpašais identitātes faktors Latvijā un tās kaimiņvalstīs, padarot mūs unikālus Eiropas kontekstā. Par pagātnes liecībām pārrobežu kontekstā stāstīs Latvijas Petroglifu centra vadītājs Andris Grīnbergs. Savukārt tūrisma eksperts Juris Smaļinskis prezentēs dažādas idejas, kā tūrisms var veicināt piemirstu dabas bagātību un daudzveidīgas kultūras saglabāšanu.

Pasākuma otrā daļa tiks veltīta projektam un tā gaitā gūtajiem secinājumiem. Biedrības „Hiite Maja” (Igaunija) projekta koordinatore Ave Anniste klātesošajiem radīs atbildi uz jautājumu, vai dabas svētvietas ir nepietiekami izmantots resurss tūrisma attīstībā vai tomēr risks pašām svētvietām, balstoties uz Igaunijas pieredzi. Profesors Juris Urtāns informēs par projekta ieguldījumu seno svētvietu dokumentēšanā un apzināšanā, savukārt projekta vadītāja, Rīgas Plānošanas reģiona pārstāve Liesma Grīnberga rezumēs projekta rezultātus, izklāstot tā gaitu un sasniegtos ieguvumus. Konferences noslēgumā paredzētas diskusijas ar ekspertiem.

Konference norisināsies Tērvetes Tūrisma informācijas centra konferenču zālē, un tās sākums paredzēts plkst. 11. Konferenci atklās Zemgales Plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētājs Guntis Libeks, projekta vadošā partnera – Rīgas Plānošanas reģiona – administrācijas vadītājs Jānis Miezeris un programmas Interreg IVA Apvienotā tehniskā sekretariāta pārstāve.

Konferenci vadīs vides entuziasts un vairāku mājas lapu – tostarp par dabas retumiem pasaulē – autors Gatis Pāvils, kurš informāciju par Latvijas dabas un kultūras pieminekļiem sācis veidot jau 1995. gadā un šobrīd apkopojis informāciju aptuveni par 16 tūkstošiem dabas pieminekļu tikai Latvijā vien.

Piebilstams, ka 10. un 11. augustā daudzus gadsimtus zemgaļu apdzīvotajā Tērvetē norisināsies projekta „Cult Identity” partneru rīkotais Seno tradīciju festivāls, kas būs piesātināts ar dažādiem koncertiem, senu rituālu un amatnieku prasmju demonstrējumiem, pagānu un bruņinieku turnīriem, senajām rotaļām bērniem un citām aktivitātēm.

Ar konferences detalizētu programmu varat iepazīties šeit.

Projekta "Cult Identity" ieviešanu nodrošina vadošais partneris Rīgas Plānošanas reģions ciešā sadarbībā ar Kurzemes, Vidzemes un Zemgales Plānošanas reģioniem un ārvalstu partneriem – nodibinājumu "Hiite Maja" (Igaunija) un Jevleborgas novada muzeju (Zviedrija).
Projektu līdzfinansē Centrālbaltijas reģiona pārrobežu sadarbības programma INTERREG IV A 2007.-2013. gadam. Tā mērķis ir veicināt vides objektu objektu atpazīstamību un iesaisti tūrisma produktos kopā ar to pievienoto vērtību – nemateriālo kultūras mantojumu, kas saistās ar šiem objektiem.

06.08.2013

Notikumi

«Marts 2024»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031