Senās kulta vietas - Baltijas jūras piekrastes kopīgā identitāte (Cult Identity)

Uzstādītas norādes zīmes uz Vidzemes senajām svētvietām

Projekta „Senās kulta vietas – Baltijas jūras piekrastes kopīgā identitāte” (CULT IDENTITY) ietvaros Vidzemē uzstādīti tūrisma informācijas stendi un norādes zīmes, ļaujot svētvietu apmeklētājiem gan vieglāk atrast objektus, gan arī uzzināt ko vairāk par apskates objektu. Kopumā uzstādīti pieci tūrisma informācijas stendi un 13 norādes zīmes, no kurām 6 zīmes ir divpusējas.

Tūrisma informācijas stendi uzstādīti pie Daviņu Lielā akmens Kocēnu novadā,  Sīmanēnu Svētozola Burtnieku novadā, Bānūžu Svētavota Vecpiebalgas novadā, Atpiļu Upuru ozola Beverīnas novadā un Raganu klintīm Apes novadā.  Informācija par objektiem stendos sagatavota latviešu, angļu un krievu valodā

Katrs no stendiem vērtējams kā unikāls, jo papildus aprakstam par tūrisma objektu, to krāšņo arī kāds īpašs stāsts vai noderīgs tūrisma maršruts svētvietu maršrutu cienītājiem. Stendos pie Daviņu Lielā akmens un Sīmanēnu svētozola lasāma informācija par maršrutu „Ziemeļvidzemes dabas svētvietu stāsti un nostāsti ”, savukārt pie Bānūžu svētavota – par Vidzemes augstienes spēka vietu maršrutu. Stendā pie Raganu klintīm Apē apmeklētāji var lasīt teiksmainas teikas par klintīm, kā arī iepazīties ar informāciju par apskates vietām Apes pilsētā un tās apkārtnē. Atpiļu upurozola stends stāsta par Laika vīru, kas mitinās turpat netālu, kā arī iepazīstina tūristus ar apkārtnes ievērojamākajiem apskates objektiem.

Projekta ietvaros uzstādītas norādes zīmes, rādot ceļu uz Daviņu Lielo akmeni, Bānūžu Svētavotu, Bānūžu Velnakmeni, Kāpūrkalnu – Māras Svētnīcu un Māras akmeni, Velna Tupeli Alauksta krastā.

Tūrisma norādes zīmes un informācijas stendi uzstādīti pie objektiem, kas iekļauti Vidzemes Seno dabas svētvietu tūrisma ceļvedī. Dizainu stendiem izstrādāja SIA Jāņa Sēta, savukārt stendus izgatavoja un uzstādīja SIA Signum. 

Atgādinām, ka Vidzemes plānošanas reģions izdevis tūrisma ceļvedi - bukletu „Senās dabas svētvietas - VIDZEME” latviešu un angļu valodā. Ceļvedī apkopoti maršruti un informācija par nozīmīgākajām Vidzemes senajām dabas svētvietām. Izveidotais ceļvedis tūristiem pieejams Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldību tūrisma informācijas centros un citās tūristu bieži apmeklētās vietās (viesu nami, viesnīcas, atpūtas bāzes, dabas parki, muzeji u.c.).

Ar ceļveža “Senās dabas svētvietas – VIDZEME” elektronisko versiju latviešu valodā variet iepazīties šeit.
Ar ceļveža “Senās dabas svētvietas – VIDZEME” elektronisko versiju angļu valodā variet iepazīties šeit.

Ar svētvietu maršrutiem var iepazīties arī virtuālajā muzejā www.ancientsites.eu,  kur muzeja apmeklētājiem ir iespēja pašiem izstrādāt savus maršrutus, kā arī uzzināt vairāk informāciju par svētvietu objektiem.

Papildu informācija: Olita Landsmane, Projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, Mob.: +37129171020, E-pasts: olita.landsmane@vidzeme.lv,www.ancientsites.euwww.vidzeme.lv

Informāciju sagatavoja: Anita Āboliņa, Sabiedrisko attiecību speciāliste, Vidzemes plānošanas reģions, Mob.: +371 29454752, E-pasts: anita.abolina@vidzeme.lv , www.vidzeme.lv

 

06.08.2013

Notikumi

«Aprīlis 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930