Senās kulta vietas - Baltijas jūras piekrastes kopīgā identitāte (Cult Identity)

Vidzemes plānošanas reģiona svētvietas Zviedrijā

No 20. līdz 24. martam Gēteborgā, Zviedrijā, norisinās starptautiska tūrisma izstāde. Izstādē starptautiskiem tūrisma ekspertiem tiks prezentēts arī projekts "Senās kulta vietas - Baltijas jūras piekrastes kopīgā identitāte" (“Kulta identitāte”), kas apvieno informāciju par svētvietām Igaunijā, Latvijā un Zviedrijā. Izstādē iekļauta informācija arī par Vidzemes plānošanas reģionā esošajām dabas svētvietām. Izstādes laikā projekta stendā tiks prezentēts e-muzejs, kā arī jauni seno svētvietu tūrisma maršruti vairākos Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas reģionos.

 

Iepriekšējo divu gadu laikā vēsturnieku un tūrisma ekspertu grupas veica seno dabas svētvietu apsekojumus lielākajā daļā Latvijas, kopumā gandrīz 400 objektos, par kuriem savāktā informācija atspoguļota mājas lapā – e-muzejā  www.ancientsites.eu un jaunajos tūrisma bukletos par Vidzemes, Rīgas, Kurzemes un Zemgales reģioniem, kā arī Jevleborgas (Gävleborg) reģionu Zviedrijā un Jūru (Juuru) pagastu Igaunijā.

Vidzemes plānošanas reģionā izveidoti divi jauni svētvietu maršruti. Abi no tiem plānoti nelielām autotūristu grupām. Kā viens no Vidzemes svētvietu maršrutiem ir “Vidzemes augstienes spēka vieta”, kam kopējais maršruta garums ir 145 kilometri. Otrs izveidotais maršruts veido 175 kilometru garumu un nosaukts par “Ziemeļvidzemes dabas svētvietu stāsti un nostāsti”. Vairāk ar Vidzemes plānošanas reģionā izveidotajiem maršrutiem iespējams iepazīties www.vidzeme.lv sadaļā “Projekti”.

Projekta rezultātā tapušie svētvietu maršruti jau iepriekš prezentēti tūrisma ekspertiem reģionos, kā arī izstādēs "Balttour 2013" un “Tourest 2013”.

Jau iepriekš minēts, ka, apzinoties mūsdienu tendences un problēmjautājumus, kas saistīti ar  dabas svētvietu kā piemirstas kultūrvēsturiskās vērtības saglabāšanu, projekta “CULT IDENTITY” mērķis ir veicināt šo objektu atpazīstamību un iesaisti tūrisma produktos  kopā ar to pievienoto vērtību - nemateriālo kultūras mantojumu, kas saistās ar šiem objektiem. Tikai pārdomāta apsaimniekošana, tai skaitā izmantošana par tūrisma objektiem var pasargāt daudzus no objektiem no izzušanas, tāpēc vienlaicīgi ar tūrisma attīstības aktivitātēm tiek plānoti šo vietu aizsardzības un saglabāšanas pasākumi, akcentējot senā kultūrvēsturiskā mantojuma vērtību.

Projekta “CULT IDENTITY” ieviešanu nodrošina vadošais partneris Rīgas plānošanas reģions ciešā sadarbībā ar Kurzemes, Vidzemes un Zemgales plānošanas reģioniem un ārvalstu partneriem - nodibinājumu “Hiite Maja” (Igaunija) un Jevleborgas novada muzeju (Zviedrija).

Projektu līdzfinansē Centrālbaltijas Jūras reģiona pārrobežu sadarbības programma INTERREG IV A 2007.-2013.gadam.

 

 

Papildu informācija: Olita Landsmane, Projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, Mob.: +37129171020, E-pasts: olita.landsmane@vidzeme.lv, www.ancientsites.eu, www.vidzeme.lv

21.03.2013

Notikumi

«Aprīlis 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930