Senioru tūrisma attīstība nomaļos reģionos (Tourage)

Pēdējo 15 gadu laikā Eiropā par vairāk kā 25 miljoniem palielinājies to iedzīvotāju skaits, kas sasnieguši 65 gadu slieksni. Aizvien vairāk Eiropā dzīvojošo senioru savas vecumdienas pavada ceļojot ne tikai savā dzimtajā pusē, bet arī apmeklējot ārvalstis. Lielākā daļa ārzemju tūristu ir atzinuši, ka populārākais galamērķis Latvijā ir Rīga, Vidzemes plānošanas reģions iesaistījies projektā "Senioru tūrisma attīstība nomaļos reģionos", lai meklētu risinājumus senioru tūrisma attīstībai Vidzemē. Tas ne tikai sniegtu ieguldījumu vecāka gada gājuma cilvēku dzīves komforta paaugstināšanā, bet arī dotu iespēju attīstīties nomaļajiem reģioniem. 

lasīt vairāk...

Vidzemes plānošanas reģions, īstenojot projektu TOURAGE, izstrādājis ieviešanas plānu senioru tūrisma attīstībai reģionā, pamatojoties uz projektā gūto pieredzi – labo prakšu atlasīšanu un izvērtēšanu, veiktajiem pētījumiem un izstrādātajiem dokumentiem, kā arī diskusijām ar senioru organizāciju pārstāvjiem, tūrisma speciālistiem. Ar ieviešanas plānu un labo prakšu pārņemšanas gaitu aicinām iepazīties šeit .

Projekta realizācijas laikā katrs projekta partneris iepazīstināja ar piecām labajām praksēm savā reģionā, kopumā projektā - 55 praksēm. Apkopotās prakses kalpo gan kā lieliski tūrisma galamērķi, gan arī kā iedvesmas avots pašmāju tūrisma pakalpojumu attīstībai, tos pielāgojot senioru vajadzībām. No 2015. gada janvāra labo prakšu brošūras drukātā formātā būs pieejamas gan Vidzemes plānošanas reģiona senioru biedrībās, gan arī tūrisma informācijas centros.

30.12.2014

Novembrī iznākusi projekta TOURAGE pēdējā ziņu lapa angļu valodā. Īsi pirms projekta noslēguma, projekta komanda īstenojusi vairākas aktivitātes gan reģionos, gan arī projektā kopumā. Projekta pārstāvji vairākkārt aicināti doties uz dažādām starptautiskām konferencēm, lai stāstītu par projekta laikā sasniegtajiem rezultātiem. Veiksmīgi norisinājās arī paša projekta TOURAGE organizētā konference Briselē, kas pulcēja vairāk kā 100 dalībniekus. Noslēguma konferencē Briselē tika gūts apstiprinājums, ka arī turpmāk daļa finanšu līdzekļu Eiropas Savienībā tiks iezīmēti tūrisma attīstībai un ka seniori ir nozīmīga mērķgrupas daļa tūrismā.

27.11.2014

Oktobra beigās Vidzemes plānošanas reģions tika aicināts piedalīties starptautiskā konferencē „Jaunās tehnoloģijas tūrisma pakalpojumos” Aleksandropolē, Grieķijā, lai prezentētu projekta TOURAGE rezultātus. Uz projekta JTI TARGET, k organizēto pasākumu devās projekta TOURAGE sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Āboliņa. Pasākuma laikā bija iespēja uzklausīt daudzu tūrisma nozares ekspertu viedokļus par šī brīža tūrisma attīstības tendencēm gan Grieķijā, gan visā Eiropā. Konference pulcēja dažāda profila speciālistus, kas jau vairākus gadus darbojas tūrismā. Galvenokārt, akcents tika likts uz reģionālā tūrisma attīstības iespējām un veidiem, vienlaikus apmierinot arī tūristu, uzņēmēju un vietējo pašvaldību intereses. 20.11.2014


4.oktobrī Vidzemes pusē tika organizēta vēl nebijusi ekskursija, iepazīstinot interesentus ar skaistākajiem tūrisma objektiem Amatas novada pusē. Pasākumā piedalīties vilināja ekskursijas vadītāji -seniori, saukti par Amatas pagastu stāstniekiem. Nu jau kopskaitā 14 Amatas pusē dzīvojuši seniori izskoloti un tapuši par tūristu pavadoņiem, lai izrādītu viesiem Amatas novadu, kā arī pastāstītu daudz vairāk nekā zina parasts tūrisma aģentūras piesaistīts gids. Seniori, savu mūžu pavadot Amatas novadā un pieredzot daudzus notikumus, spēj atklāt faktus, kas zināms vien tam, kas bijis pats klāt – tas arī ir galvenais tūrista ieguvums.

09.10.2014

Sestdien, 4.oktobrī Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Amatas novada tūrisma informācijas centru projekta “Senioru tūrisma attīstība nomaļos reģionos (Tourage)” ietvaros organizē bezmaksas ekskursiju ar Amatas novada pagastu stāstniekiem. Ekskursijas dalībniekiem tiks piedāvāts apskatīt skaistākos Amatas puses tūrisma objektus, par tiem pastāstīs Amatas novada seniori, kad uzauguši un savas dzīves gaitas pavadījuši turpat Amatā – tādējādi viņu rīcībā ir daudz interesanti fakti, par kuriem parasti gidi nestāsta.

30.09.2014

Otrdien, 30.septembrī Vidzemes plānošanas reģiona projektu vadītāja Aija Rūse aicināta piedalīties lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” tikko uzsākta projekta “Senioru lauku tūrisms” pirmajā partneru sanāksmē.  Projektu vadītāja A.Rūse  sanāksmē dalīsies pieredzē ar projekta “Senioru tūrisma attīstība nomaļos reģionos (Tourage)” ieviešanas gaitu un sasniegtajiem rezultātiem.

29.09.2014

Ceturtdien, 18.septembrī Reģionu komitejas telpās Briselē, Beļģijā notiks projekta TOURAGE noslēguma konference “Senioru tūrisma attīstība nomaļos reģionos - pieredze un virzība turpmāk” (“Developing Senior Tourism in Remote Regions – Experiences and the Way Forward”), kurā uzstāties aicināts arī Vidzemes plānošanas reģions, lai pastāstītu par savu pieredzi labās prakses pārņemšanā. Tās rezultātā brīvprātīgā pavadoņa prasmes ieguvuši 14 seniori Amatas novadā, kļūstot par vērtīgu izziņas avotu tūristiem. Par labās prakses pārņemšanas gaitu un sasniegtajiem rezultātiem klātesošajiem stāstīs Vidzemes plānošanas reģiona projekta vadītāja Aija Rūse.

18.09.2014

Augusta beigās Vidzemes plānošanas reģions Līgatnē projekta “Tourage” ietvaros organizēja semināru par vides pieejamību tūrisma objektos. Seminārā ar savu pieredzi un zināšanām dalījās pieaicinātais ārvalstu eksperts vides pieejamības jautājumos Timo Ekroos no Somijas (Karēlijas lietišķo zinātņu univeristātes Inovāciju centra eksperts), kā arī pašmāju eksperti – Jurģis Briedis no invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons”, Aija van der Steina (Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības zinātniskā  institūta direktore un vadošā pētniece), kā arī arhitekte Ināra Caunīte. Semināra noslēgumā tika organizēta arī praktiskā nodarbība, kurā semināra dalībnieki devās izvērtēt Līgatnes kultūrvēstures tūrisma takas. Kopā ar Somijas ekspertu tika novērtēts šī brīža taku stāvoklis, kā arī meklēti risinājumi, kā problēmvietas uzlabot un takas padarīt pieejamas ikvienam. Līgatnes novada pašvaldības pārstāvji Somijas ekspertam solījuši rekomendācijas ņemt vērā un iespēju robežās uzsākt drīzus taku infrastruktūras uzlabojumus. 09.09.2014


28.augustā plkst.11:00 Līgatnes kultūras namā Vidzemes plānošanas reģions projekta „Tourage” ietvaros organizēs semināru par vides pieejamību tūrisma objektos.

Seminārā ar savu pieredzi un zināšanām dalīsies gan augstu novērtēti eksperti no Latvijas, gan savu redzējumu aicināts paust arī eksperts vides pieejamības jautājumos Timo Ekroos no Somijas.

Semināra noslēgumā semināra dalībniekiem būs iespēja kopā ar ekspertiem doties pastaigā pa Līgatnes dabas takām, izvērtējot tur esošos vides pieejamības risinājumus, kā arī uzklausīt radošas idejas, kā līdz šim īstenoto pilnveidot, padarot tūrisma objektu pieejamu ikvienam. 07.08.2014


Pieejamība sākas ar vēlēšanos radīt vidi, kura ir piemērota ikvienam – senioriem, ģimenēm ar maziem bērniem, kā arī cilvēkiem ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem. Turklāt vides pieejamības risinājumi bieži vien ir pavisam vienkārši un neizmaksā daudz - ir tikai jābūt pamatzināšanām, mazliet jāieskatās, jāizvērtē situācija un jādomā radoši. Nav noslēpums, ka kļūdu novēršana maksā dārgi – labāk zināt un tās nepieļaut!

Tūrisma objektos vides pieejamība spēji palielina apmeklētāju skaitu un ar savu pozitīvo piemēru izglīto sabiedrību par sociālo atbildību un iesaistīšanos.

28.augustā Vidzemes plānošanas reģions organizēs semināru Līgatnes kultūras namā par vides pieejamību tūrisma objektos. Seminārs tiks organizēts projekta „Senioru tūrisma attīstība nomaļos reģionos” („TOURage”) ietvaros, pieaicinot vietējos ekspertus, kā arī ārvalstu ekspertu no Somijas.

31.07.2014

Laika posmā no 2014. gada 3. maija līdz 19. jūnijam projekta „Senioru tūrisma attīstība nomaļos reģionos” (“Tourage”) ietvaros Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Amatas novada domi, Amatas tūrisma informācijas centra vadītāju Indru Paseku un tūrisma ekspertu Andri Kleperu organizēja Amatas novada senioru brīvprātīgo pavadoņu apmācības. 15 aktīvi seniori no Amatas novada pagastiem apguva gan teorētiskās, gan praktiskās zināšanas par ekskursiju plānošanu un vadīšanu, interpretācijas paņēmieniem, kā arī pirmās medicīniskā palīdzības iemaņas. Apmācītos seniorus Amatas tūrisma informācijas centrs aicinās kā brīvprātīgos pavadoņus senioru tūristu grupām, skolēnu ekskursijām, kā arī ģimenēm ar bērniem, lai rādītu un stāstītu par Amatas novada skaistākajām vietām.  Vairāk par mācībām lasiet šeit Par projekta laikā organizētajām senioru mācībām aicinām noklausīties arī Latvijas Radio 1 sagatavotajā sižetā, 3.jūnija raidījumā „Pēcpusdiena” (ieraksta 16min, 26 sekunde).

10.07.2014

Vasara ir ceļojumu laiks, tāpēc aicinām ikvienu, apmeklējot tūrisma objektus (dabas objektus, parkus, pastaigu takas, muzejus u.tml.) Vidzemes plānošanas reģiona teritorijā, būt vērīgiem un novērtēt, vai tajos ir īpaši padomāts par gados vecākiem apmeklētājiem, lai tie varētu droši un ērti piekļūt tūrisma objektam un labi justies to apskatot.

Nofotogrāfējiet senioriem draudzīgus tūrisma objektus (ne vairāk kā 3 objektus), kas atrodas Vidzemes plānošanas reģiona teritorijā, un fotogrāfijas kopā ar informāciju par objektiem (nosaukums, adrese) un īsu aprakstu, kāpēc, jūsuprāt, šis objekts ir senioriem draudzīgs, nosūtīt Vidzemes plānošanas reģionam elektroniski: aija.ruse PIE vidzeme PUNKTS lv; vai pa pastu (J.Poruka iela 8-108, Cēsis, LV-4101, norāde: Senioriem draudzīgs tūrisma objekts). Fotogrāfiju iesniegšanas termiņš 2014. gada  15. augusts. 09.07.2014


Projektā TOURAGE pēdējais pusgads bijis veiksmīgs un aktivitātēm bagāts – sekmīgi noritējusi projekta trešā ikgadējā konference, kas 2014.gada maija vidū notika Polijas dienvidos, Podkarpackie reģionā.  Tāpat izdota arī projekta labo prakšu brošūra. Tajā apkopotas 11 projekta partneru izvēlētās 55 labās prakses senioru tūrisma attīstībai, tai skaitā arī no Vidzemes plānošanas reģiona. Projekts novērtēts kā viens no 20 labākajiem ilgtspējīgiem tūrisma projektiem Eiropā 200 citu projektu konkurencē. Veiksmīgi apkopojot projekta pētījuma rezultātus un strādājot pie labo prakšu pārņemšanas, aicinām ikvienu piedalīties arī projekta TOURAGE noslēguma konferencē. Tā notiks 2014.gada 18.septembrī, Reģionu komitejā, Briselē.

01.07.2014

Laika posmā no 2014. gada 3. maija līdz 19. jūnijam projekta „Senioru tūrisma attīstība nomaļos reģionos” (“Tourage”) ietvaros Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Amatas novada domi, Amatas tūrisma informācijas centra vadītāju Indru Paseku un tūrisma ekspertu Andri Kleperu organizēja Amatas novada senioru brīvprātīgo pavadoņu apmācības. 15 aktīvi seniori no Amatas novada pagastiem apguva gan teorētiskās, gan praktiskās zināšanas par ekskursiju plānošanu un vadīšanu, interpretācijas paņēmieniem, kā arī pirmās medicīniskā palīdzības iemaņas. Apmācītos seniorus Amatas tūrisma informācijas centrs aicinās kā brīvprātīgos pavadoņus senioru tūristu grupām, skolēnu ekskursijām, kā arī ģimenēm ar bērniem, lai rādītu un stāstītu par Amatas novada skaistākajām vietām.  

30.06.2014

Projekta TOURage laikā tika veikts pētījums par to, kādas ir senioru- tūristu vajadzības un tā rezultāti publicēti brošūrā „Kādas vajadzības ir senioru tūristiem no TOURage reģioniem” (”What are the needs of senior tourists in the TOURAGE regions”). Pētījums atklāj ceļošanas ieradumus, motivāciju un vajadzības, kas piemīt tiem senioriem, kas atrodas jau pensijā. Aptaujas rezultātus iespējams izmantot, attīstot reģionālos tūrisma pakalpojumus senioriem un veidojot tos atbilstošus šīs mērķgrupas definētajām nepieciešamībām. Tāpat ar šī pētījuma palīdzību iespējams uzlabot reģionālā, valsts un Eiropas Savienības līmeņa tūrisma politiku, aptaujas rezultātus ņemot vērā stratēģisko dokumentu izstrādes procesā. 10.06.2014


Projekts „TOURage”, kura īstenošanā iesaistījies arī Vidzemes plānošanas reģions, iekļuvis 20 labāko Eiropas tūrisma projektu vidū, kas veicina ilgtspējīgu tūrisma attīstību Eiropas Savienībā. Kopumā tika izvērtēti 200 dažādi projekti no visas Eiropas.

 Nominācija ļaus gūt ievērojamu atpazīstamību un pievērst uzmanību senioru tūrisma aktualitātēm. Zināms, ka jau 2014.gada oktobrī Grācā (Austrijā) plašāka publika tiks iepazīstināta ar projektu TOURage un tā sasniegtajiem rezultātiem trīs gadu laikā, kopš projekts tiek ieviests. Papildus tam, nominācija nodrošinājusi iespēju ievietot publikāciju par projektu arī žurnālā „Focus Europe”. 05.06.2014


Maija vidū projektā „Senioru tūrisma attīstība nomaļos reģionos” (TOURage) notika pēdējais pieredzes apmaiņas brauciens- projekta partneri viesojās Podkarpackie reģionā, Polijā, noslēdzot labo prakšu izvērtēšanu. Turpmāk tiks strādāts pie izvēlēto veiksmīgo piemēru ieviešanas reģionos gan, piemēram, pielāgojot tūrisma objektus piemērotus senioriem, gan arī iesaistot tūrisma pakalpojuma sniegšanā pašus seniorus. 20.05.2014


Šī nedēļa projektā TOURage ir aktivitātēm bagāta. Otrdien, 13.maijā TOURage projekta partneri, tai skaitā Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji, piedalīsies projekta ikgadējā konferencē, kas šogad norisināsies Podkarpackie reģionā, Polijā. Šoreiz konferencei izvēlēta tēma, kas mudina diskusiju par to, vai senioru tūrisms mūsdienās ir vairāk uzskatāms par izaicinājumu vai tā tomēr ir lieliska iespēja? („Aged tourism – challenge or opportunity for the modern tourism market?”). Paredzams, ka pasākums pulcēs ap simts dažādu iesaistīto pušu pārstāvju senioru tūrisma attīstībā no vairākām Eiropas valstīm. Vidzemes plānošanas reģions aicinājis konferencē uzstāties Aiju van der Steinu, kas ir Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes Ekonomikas un vadības zinātniskā institūta direktore un kuras zināšanas tūrisma mārketingā ir plaši novērtētas.  Aija van der Steina konferencē uzstāsies ar prezentāciju „Mārketinga aktivitātes tūristiem- senioriem: segmentēšana, ceļošanas paradumi un mārketinga kompleksie pasākumi” (Marketing for senior travellers: segmentation, travel behaviour and marketing mix).

12.05.2014

Projekta „Senioru tūrisma attīstība nomaļos reģionos” (TOURage) ietvaros, sākot ar 3. maiju, notiks brīvprātīgo pavadoņu apmācības Amatas novada senioriem.  Amatas novads ir izvēlēts kā pilot teritorija Spānijas labās prakses “Cultural Volunteers program of Parque del las Ciencias” pārņemšanai Vidzemes reģionā. Apmācītie seniori, kā brīvprātīgie pavadoņi, pavadīs senioru tūristu grupas, skolēnu ekskursijas, kā arī ģimenes ar bērniem. Līdzīga prakse Spānijā apliecina, ka šī aktivitāte nodrošina labvēlīgu vidi dažādu paaudžu saziņai, uzlabo senioru dzīves kvalitāti, kā arī tiek efektīvi izmantots vērtīgais senioru potenciāls.

30.04.2014

Sabiedrība noveco, senioru kļūst arvien vairāk, arī Eiropā un Latvijā. Uzzini, cik svarīgi, ka tūrisma objektos ir pievērsta uzmanība pieejamības aspektam! Vai atklājot jaunu tūrisma objektu, viesnīcu vai dabas taku, esi padomājis, kā pa to pārvietosies, piemēram, māmiņas ar bērnu ratiņiem, seniori vai cilvēki ratiņkrēslos? Polijā senioru tūrisma attīstība tiek stiprināta jau reģionālajos plānošanas dokumentos - visticamāk, tas nākotnē sagaida mūs visus. Lasi, ko ņem vērā seniori Somijā, dodoties ceļojumos - kas tos vairāk ieinteresē un uz kurām valstīm somi vislabprātāk dodas? Salīdzini ar senioriem Latvijā- dažas iezīmes ir kopīgas. Tas viss lasāms projekta TOURage jaunajā ziņu lapā. 

 

 

 

13.12.2013

Vidzemes plānošanas reģions, turpinot īstenot starptautiska mēroga projektu TOURage, no 12.-14.novembrim Prešovas reģionā (Slovākijā) izvērtēs labās prakses, kuras senioru tūrisma attīstībai piedāvās projekta partneri no Prešovas pašvaldības reģiona Reģionālās attīstības aģentūras.

Izvērtējot prakses, tiek ņemts vērā tas, cik nozīmīga konkrētā prakse ir senioru tūrisma attīstībai un ekonomiskās situācijas uzlabošanai reģionā, kā arī, cik lielā mērā iespējama prakses pārņemšana, to īstenojot kādā citā no projekta partneru reģioniem.

08.11.2013

Vidzemes plānošanas reģions, turpinot īstenot starptautiska mēroga projektu TOURage, no 18.-19.septembrim Warmia-Mazury reģionā (Polijā) izvērtēs labās prakses, kuras senioru tūrisma attīstībai piedāvās projekta partneri no Polijas.

Izvērtējot prakses, tiek ņemts vērā tas, cik nozīmīga konkrētā prakse ir senioru tūrisma attīstībai un ekonomiskās situācijas uzlabošanai reģionā, kā arī, cik lielā mērā iespējama prakses pārņemšana, to īstenojot kādā citā no projekta partneru reģioniem.

16.09.2013

Ceturtdien, 12.septembrī Vidzemes plānošanas reģions projekta „Senioru tūrisma attīstība nomaļos reģionos” jeb TOURage ietvaros organizē semināru-ideju darbnīcu „Senioru tūrisms Vidzemē- iespējas un piedāvājums”, kas norisināsies atjaunotajā Lugažu muižā. Seminārs pulcēs gan pašvaldību pārstāvjus, gan tūrisma jomas profesionāļus un uzņēmējus, turklāt lielu interesi izrādījuši arī senioru biedrību pārstāvji un vadītāji. Tā kā projekta laikā aptaujāti arī vietējie senioru tūristi Vidzemē, semināra laikā tiks sniegta informācija par iegūtajiem rezultātiem un secinājumiem par lietām, kas būtiskas plānojot senioru tūrisma piedāvājumu.

10.09.2013

Vidzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta „Senioru tūrisma attīstība attālajos reģionos” (TOURage) ietvaros, veikta izpēte par vietējo senioru ceļošanas paradumiem un vajadzībām. Pētījuma gaitā iegūtie rezultāti ir būtiski gan reģiona uzņēmējiem un pašvaldību tūrisma koordinatoriem, gan tūrisma nozares ekspertiem un politikas plānotājiem, jo tie palīdz saprast vietējo senioru vēlmes un vajadzības, pavadot laiku ārpus mājām.

02.09.2013

Vidzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta „Senioru tūrisma attīstība attālajos reģionos” (TOURage) ietvaros izdota trešā projekta ziņu lapa latviešu valodā.

Ziņu lapā var iepazīties ar projekta aktivitātēm laikā no 2013.gada janvāra līdz 2013.gada jūlijam. Interesentiem piedāvāts atskats uz ikgadējās konferences norisi Bulgārijā, kā arī iespējams iepazīties ar projekta ietvaros izveidoto konferences e-kopsavilkumu, kurā īsi pārstāstītas prezentācijas, kā arī galvenie secinājumi par senioru tūrisma attīstības tendencēm Eiropā. Tās ikgadējā konferencē Bulgārijā prezentēja tūrisma jomas profesionāļi.

26.08.2013

Projekta Tourage ietvaros, Vidzemes plānošanas reģions piedalījies vairākās aktivitātēs. Tā maija beigās Burgasā, Bulgārijā norisinājās projekta ikgadējā konference, kurā pulcējās tūrisma jomas profesionāļi un speciālisti no visas Eiropas. Konferencē kā vienu no labās prakses piemēriem prezentēja arī Valmieras un tās apkārtnes tūrisma veicināšanas konsultatīvās padomes darbību. Sadarbības modelis guva pozitīvu novērtējumu kā veiksmīgs vietējā līmeņa tūrisma mārketinga veicinošs faktors.

Projekta ietvaros notikušas arī pieredzes apmaiņas vizītes Bulgārijā un Grieķijā.

04.07.2013

Maija beigās Vidzemes plānošanas reģions piedalījās projekta “Seniora tūrisma attīstība nomaļos reģionos” (Tourage) ikgadējā konferencē Burgasā (Bulgārijā), daloties pieredzē par Valmieras un tās apkārtnes tūrisma veicināšanas konsultatīvās padomes darbību kā labo prakses piemēru vietējā līmeņa tūrisma mārketinga veicināšanā, uzsverot arī senioru tūrisma nozīmību nozares attīstībā.

Tourage konference Bulgārijā pulcēja galvenokārt tūrisma jomas ekspertus un profesionāļus no visas Eiropas. Klātesošos sveica arī Bulgārijas Ekonomikas, enerģijas un tūrisma ministrs, kā arī Burgasas un tās apriņķa  amatpersonas, uzsverot, ka tūrisma attīstībā svarīga ir  pieredzes un labo prakšu apmaiņa, attīstība infrastruktūra un efektīva transporta sistēmas organizēšana, kā arī nozīmīgi aicināt tūrisma jomas uzņēmējus sadarboties, lai veidotu bagātīgu tūrisma piedāvājumu.

31.05.2013Nākamnedēļ pārstāvji no Vidzemes plānošanas reģiona piedalīsies projekta “Seniora tūrisma attīstība nomaļos reģionos” (Tourage) ikgadējā konferencē, kas 21.maijā norisināsies Burgasā, Bulgārijā. Šogad projekta konferences tēma – “Senioru tūrisma produktu attīstība un mārketings nomaļos Eiropas reģionos”. Paredzams, ka konference Bulgārijā pulcēs vairāk nekā 100 dalībniekus no dažādām Eiropas valstīm, galvenokārt tūrisma jomas profesionāļus. 15.05.2013


Projektā “Senioru tūrisma attīstība nomaļos reģionos” kā viens no svarīgākajiem pieredzes apmaiņas posmiem starp partneriem ir katra reģiona labās prakses jeb veiksmīgi piemēri senioru tūrisma attīstībā. Līdz šim Vidzemes plānošanas reģions vairāk uzsvēris Vidzemē atrodamos tūrisma objektus un pakalpojumus, kas senioriem šķiet pievilcīgāki. Taču senioru tūrismam iespējami dažādi risinājumi un iniciatīvas, kas to veicina. Papildinot Vidzemes plānošanas reģiona labo prakšu sarakstu, esam iekļāvuši vēl divas jaunas iniciatīvas - Mazsalacas senioru biedrību “Atbalss” un Gulbenes novada pašvaldības realizēto senioru brīvprātīgā darba projektu “Nature Nature”. Jaunās prakses kalpo par piemēru, kā ilgtermiņā domāt par aktīvu dzīvesveidu visās paaudzēs un senioru iesaisti novadu un reģiona attīstībā.

03.05.2013

Projektā “Senioru tūrisma attīstība nomaļos reģionos” (Tourage) 2013. gads iesācies ar pētniecības darbiem - veikta aptauja par senioru ceļošanas un brīvā laika pavadīšanas paradumiem, kā arī apzinātas Vidzemes plānošanas reģiona teritorijā atrodamās senioru biedrības.

03.03.2013


2012. gads Eiropas Savienībā tika pasludināts par Aktīvās novecošanas un solidaritātes gadu. Pēdējo 15 gadu laikā Eiropā par vairāk kā 25 miljoniem palielinājies to iedzīvotāju skaits, kas sasnieguši 65 gadu slieksni. Vidzemes plānošanas reģions 2012. gadā uzsāka dalību projektā “Senioru tūrisma attīstība nomaļos reģionos”. Ar pieredzi no Somijas, Spānijas, Īrijas un Ungārijas Vidzemes plānošanas reģions pagājušajā gadā meklēja veidus, kā sabiedrības novecošanu  izmantot nomaļo reģionu attīstībai tūrisma un uzņēmējdarbības jomā. Iesaistot projektā senioru pārstāvjus no laikraksta “Atbalsts”, kā arī speciālistus no Līgatnes rehabilitācijas centra, tiek turpināts attīstīt senioru tūrismu Vidzemē un Latvijā.

06.01.2013

Aizvien vairāk ārzemju tūristu, kas apmeklē Latviju un arī Vidzemi, ir vecumā no 55 gadiem. Ne tikai pašvaldību tūrisma informācijas centriem, bet arī vietējiem uzņēmējiem un dažādām organizācijām, ir jāsāk domāt, ko īpašu Vidzeme var piedāvāt šai vecuma grupai. Projekta “Senioru tūrisma attīstība nomaļos reģionos” kā viena no aktivitātēm ir labās prakses piemēri, kas tiek iegūti pieredzes apmaiņas braucienos dažādās partneru pārstāvētajās valstīs. Septembrī projekta pārstāvji devās uz Granadas reģionu Spānijā un un oktobrī uz Rietumu reģionu Īrijā, kur guva vērtīgu pieredzi un piemērus senioru tūrisma attīstībai un vietējo senioru grupu aktivitātēm nomaļos reģionos.

31.10.2012

Vidzemes plānošanas reģions ir viens no latviskākajiem mūsu valsts reģioniem - 85% no visiem Vidzemes iedzīvotājiem ir latvieši. Par tradīcijām, kas joprojām tiek piekoptas gandrīz katrā Latvijas ģimenē, reģions stāsta arī saviem tūristiem. 12. jūnijā projekta “Senioru tūrisma attīstība nomaļajos reģionos” ietvaros Vidzemē viesojās projekta partneri no desmit dažādām valstīm, lai apskatītu ievērojamākās reģiona tūrisma vietas, kas, papildus vispārīgiem piedāvājumiem, īpašu uzmanību pievērš senioriem.

01.08.2012

Projekts "Senioru tūrisma attīstība attālajos reģionos" jau rit četrus mēnešus, kuru laikā projekta partneri devušies vairākās pieredzes apmaiņas vizītes, kā arī uzsākts darbs pie labāko piemēru meklējumiem vietējā mērogā. Lai pastāstītu par padarīto un nākotnes plāniem visiem interesentiem, projekta darbinieki sagatavojuši pirmo "Tourage" ziņu lapu.

 

28.06.2012

Trešdien, 13. jūnijā, vizītē uz Vidzemes labākajiem senioru tūrisma galamērķiem dodas projekta “Senioru tūrisma attīstība attālajos reģionos” (“Tourage”) partneri. 25 partneri no desmit dažādām valstīm meklēs labākos risinājumus senioru tūrisma attīstībā, kā arī sniegs savu redzējumu par iespējamajiem uzlabojumiem šajā jomā Vidzemē.

13.06.2012

Marta beigās projekta “Senioru tūrisma attīstība nomaļos reģionos” (“Tourage”) ietvaros Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji (VPR) devās uz Somiju - Ziemeļu Karēliju - lai kopīgi ar projekta partneriem no 10 dažādām valstīm meklētu veidus, kā attīstīt senioru tūrismu Eiropas Savienībā. Lai gan Ziemeļu Karēlija saviem viesiem visbiežāk piedāvā aktīvo atpūtu dabā, tūrisma iestādes atradušas dažādus risinājumus, kā savus pakalpojumus padarīt ērtus arī senioriem. Organizējot tūrisma aktivitātes vecāka gada gājuma tūristiem, Ziemeļu Karēlijas reģiona darbinieki saviem apmeklētājiem nodrošina pilnu servisu - atceroties par ceļotāju labsajūtu ne tikai konkrētajā atpūtas vietā, bet arī nogādājot viņus ērtā laikā un vietā uz reģiona centrālo staciju vai lidostu. 

31.05.2012

Pēdējo 15 gadu laikā Eiropā par vairāk kā 25 miljoniem palielinājies to iedzīvotāju skaits, kas sasnieguši 65 gadu slieksni. Aizvien vairāk Eiropā dzīvojošo senioru savas vecumdienas pavada ceļojot ne tikai savā dzimtajā pusē, bet arī apmeklējot valstis sev apkārt. Tā kā lielākā daļa ārzemju tūristi ir atzinuši, ka visbiežāk galamērķis ir Rīga, Vidzemes plānošanas reģions iesaistījies projektā, lai meklētu risinājumus senioru tūrisma attīstībai Vidzemē.

22.04.2012

Notikumi

«Maijs 2023»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031