TEN-T pamattīkla koridoru kapitalizācija labklājībai, izaugsmei un kohēzijai (TENTacle)

Sasniedzamība un mobilitāte noteiks Vidzemes plānošanas reģiona attīstību nākotnē

Šādu secinājumu ļauj izdarīt Vidzemes plānošanas reģiona ilggadējā atbildība par sabiedriskā transporta maršrutu plānošanu reģionā, kā arī vairāku Eiropas Savienības līdzfinansētu projektu īstenošana Interreg Baltijas jūras reģiona programmā: TENTacle, MAMBA, MARA.

TENTacle projekta ietvaros 2018. gadā tika izstrādāts Mobilitātes plāns 2030 ar detalizētu esošās situācijas analīzi un risinājumiem, kā uzlabot sasniedzamību  attālās lauku teritorijās, tādējādi nodrošinot piekļuvi darbam, izglītībai, veselības aprūpei un sociālajiem pakalpojumiem. Tas var būt par pamatu uzlabotu vai pavisam jaunu mobilitātes risinājumu radīšanai. Mobilitātes plāns sniedz būtisku ieskatu nākotnes attīstības virzienos, taču vienlaikus tas palīdz jau šobrīd, plānojot sabiedriskā transporta kustību reģionā, ceļu infrastruktūras uzlabošanas darbus pašvaldībās, kā arī ļauj skaidrāk noteikt prioritātes jautājumos, kuros nepieciešams pārstāvēt reģiona intereses nacionālā līmenī.

Vidzemes plānošanas reģions uzsāks proaktīvu rīcību, lai transporta un sasniedzamības plānošanā sēdētu pie viena galda ar transporta politikas veidotājiem nacionālā līmenī un nozares atbildīgajām institūcijām.

 

Mobilitātes risinājumus Vidzemes plānošanas reģionā pilnveido arī MAMBA projekts. MAMBAs ietvaros ciešā sadarbībā ar Sabiedriskā transporta nodaļu tiek izstrādāti un testēti inovatīvi pakalpojumu risinājumi transportā, aktīvi sadarbojoties ar transporta politikas veidotājiem. Tas ļauj ne vien kompleksi raudzīties uz risinājumiem, iesaistot visas ieinteresētās puses, un rast atbalstu dažādu iniciatīvu īstenošanai, bet vienlaikus ļauj apmainīties arī ar ārvalstu labajām pieredzēm, lai pārņemtu un adaptētu labākos risinājumus vietējiem apstākļiem un situācijai. 

08.03.2019

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031