TEN-T pamattīkla koridoru kapitalizācija labklājībai, izaugsmei un kohēzijai (TENTacle)

TENtacle partneri vienojas par saskaņotu rīcību Vidzemes reģiona mobilitātes plāna izstrādē

21. aprīlī Vidzemes plānošanas reģionu apmeklēja Interreg Baltijas jūras reģiona programmas projekta TENTacle (TEN-T pamattīkla koridoru kapitalizācija labklājībai, izaugsmei un kohēzijai) Igaunijas Valgas pilsētas projekta koordinatore Marika Post.

Projekta ietvaros Vidzemes plānošanas reģions plāno izstrādāt Vidzemes reģiona mobilitātes un  investīciju plānu 2030, tā  izstrādē aktīvi sadarbojoties arī ar tuvāko ārvalstu sadarbības partneri – Valgu, kas, savukārt, veiks transporta un mobilitātes iespēju izpēti Valgas un tās tuvumā esošo pašvaldību teritorijā. Izpētes mērķis ir optimizēt Valgas transporta sistēmu, piedāvāt labākos transporta plūsmas, mobilitātes  risinājumus un piekļuvei TEN-T pamattīkla koridoriem.

Tā ir jau otrā partneru tikšanās, lai veidotu kopīgu  redzējumu un abpusēji saskaņotu Mobilitātes plāna izstrādes procesu, ņemot vērā abu partneru intereses. Telpiskās plānošanas eksperts Andžejs Stepančuks ieskicēja Vidzemes plānošanas reģiona idejas par mobilitātes plāna saturu, izstrādes termiņiem un sagaidāmajiem rezultātiem. Līdz 15. jūnijam tiks izstrādāts detalizēts rīcības plāns, kas būs par pamatu Vidzemes reģiona mobilitātes un investīciju plāna izstrādei. 

Vidzemes reģiona mobilitātes investīciju plāna 2030 izstrādes mērķis ir uzlabot iedzīvotāju un uzņēmumu piekļuvi pilsētu centriem un transporta mezgliem, stiprināt Vidzemes kā tranzītreģiona lomu Ziemeļjūras - Baltijas transporta koridorā, tādējādi veicinot visa Vidzemes reģiona ekonomisko izaugsmi.

Sarunā piedalījās TENTacle projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā Rita Merca, telpiskās plānošanas eksperts Andžejs Stepančuks un Teritorijas plānošanas nodaļas vadītāja Ieva Kalniņa.

21.04.2016

Notikumi

«Maijs 2020»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031