TEN-T pamattīkla koridoru kapitalizācija labklājībai, izaugsmei un kohēzijai (TENTacle)

TENTacle projekts uzsākts

Lai veicinātu Vidzemes reģiona ekonomisko izaugsmi lauku un no attīstības centriem attālinātās teritorijās, uzlabojot iedzīvotāju un uzņēmumu piekļuvi pilsētu centriem un transporta mezgliem, kā arī  stiprinātu  Vidzemes kā tranzītreģiona lomu Ziemeļjūras - Baltijas transporta koridorā, Vidzemes plānošanas reģions ir iesaistījies Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2014-2020 projektā TENTacle - TEN-T pamattīkla koridoru kapitalizācija labklājībai, izaugsmei un kohēzijai.

Eiropas transporta tīkls (TEN-T) ir Eiropas Savienības dzelzceļa, iekšējo ūdensceļu, auto, jūras, gaisa un multimodālā transporta infrastruktūras vienots tīkls, kuru veido divi līmeņi – pamattīkls un visaptverošs tīkls. TEN-T pamattīklu koridori ir jauns Eiropas Savienības transporta politikas instruments, kam ir liels potenciāls veicināt teritoriju attīstību gan tiešā TEN-T tuvumā, gan attālinātos reģionos.

Lai uzsāktu projektu, 3. un 4. februārī Zviedrijas pilsētā Karlskronā projekta vadošais partneris - Blekinges reģions vienkopus pulcēja visus projekta partnerus, lai iepazīstinātu ar Interreg BJR programmas prasībām un vadlīnijām, projekta aktivitātēm, budžetu, publicitātes prasībām, jaunizveidoto projekta mājas lapu www.tentacle.eu.

Lai sekmīgi īstenotu tik vērienīgu projektu, tā īstenošanā jāiesaista lēmējvara, transporta un teritoriju plānotāji, uzņēmēji, uznēmējdarbības atbalsta organizācijas, lai rastu kopīgus risinājumus transporta infrastruktūras un piekļuves uzlabošanā. Projekta ietvaros Vidzemes plānošanas reģions plāno izstrādāt Vidzemes reģiona mobilitātes un investīciju plānu 2030, tā izstrādē aktīvi sadarbojoties ar Latvijas Republikas Satiksmes ministriju, VAS "Latvijas valsts ceļi”, citām institūcijām, kas darbojas transporta politikas plānošanas  jomā, un ārvalstu projekta partneriem.

Vidzemes plānošanas reģionu projekta atklāšanas sanāksmē pārstāvēja Attīstības un projektu nodaļas vadītāja Laila Gercāne un projekta vadītāja Rita Merca.

TENTacle projekta īstenošanas laiks ir 36 mēneši. 

Papildu informācijai:

Rita Merca
Tel. +371 29476373
rita.merca@vidzeme.lv 

 

12.02.2016

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031