Ūdensceļi attīstībai (WF)

Aktualitātes projektā „Ūdensceļi attīstībai” (Waterways forward)

 „Ūdensceļi attīstībai" (Waterways forward) projekts uzsācis aktīvu darbību.

 Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) uzdevumā SIA „NK Konsultāciju birojs" izstrādājis pētījumu „Iekšējo ūdeņu ietekme uz Vidzemes reģiona ekonomisko attīstību".

Pētījums tika veikts programmas INTERREG IVC projekta „Waterways Forward" ietvaros, kura galvenais mērķis ir uzlabot reģionālo iekšējo ūdeņu un tiem piegulošo reģionu pārvaldību, lai veicinātu ekonomisko attīstību.

Pētījuma izstrādes mērķis bija iegūt visaptverošu ieskatu par iekšējo ūdeņu ietekmi uz reģiona ekonomisko attīstību, ņemot vērā šādus aspektus:

  • Reģiona ģeogrāfisko stāvokli, esošo un plānoto iekšējo ūdeņu ekonomisko attīstību un to potenciālo negatīvo ietekmei uz vidi un klimatu;
  • Esošo pārvaldību, atbildīgās institūcijas, pārvaldības modeļus, labās prakses piemērus un trūkumus vai problēmas, kuras ir saistītas ar esošo pārvaldības modeli un iesaistītajām institūcijām;
  • Labākās prakses piemēru analīzi.

Ar pētījumu var iepazīties mājas lapas sadaļā - projekti - ūdensceļi attīstībai.

Jūnija beigās VPR bija ieradušies pārstāvji no projekta vadošā partnera institūcijas Nīderlandē. Viesi apmeklēja Žagarkalna laivu bāzi Cēsīs, iepazinās ar Āraišu ezerpili un Līgatnes pārceltuvi.

Balstoties uz izstrādāto pētījumu, tiks plānotas projekta „Ūdensceļi attīstībai" turpmākās aktivitātes. Paredzēts izveidot 8 cilvēku darba grupu, kurai jāizvērtē, kas nepieciešams Vidzemes reģiona teritorijā ūdensceļu/iekšējo ūdeņu attīstībai. Tas būs sabiedrisks darbs, tāpēc piedāvājam uzņēmējiem, pašvaldību un tūrisma informācijas centru speciālistiem iesaistīties darba grupas aktivitātēs.

 

Sagatavoja I. Puriņa,

projekta vadītāja

03.01.2011

Notikumi

«Aprīlis 2020»
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930