Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā (Riverways)

Aicina uz diskusiju par ūdenstūrisma attīstību Gaujas upē

Rīgas plānošanas reģions un Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu aicina Jūs š.g. 7. janvārī piedalīties diskusijā par Gaujas upes attīstību ūdenstūrisma jomā, kas notiks Cēsīs, Raunas ielā 4, 2. stāvā. Diskusijas mērķis ir identificēt problēmas un rast priekšlikumus Gaujas upes kā ūdenstūrisma galamērķa konkurētspējīgai attīstībai un jaunu tūrisma produktu veidošanai.

 

 

Lai nodrošinātu koordinētu informācijas un viedokļu apmaiņu starp visām jomā iesaistītajām pusēm, tādejādi izstrādājot reāli ieviešamus priekšlikumus, paredzēta pasākumu un diskusiju sērija, kas plānota katrai upei.

 

Darba kārtība:

10:30      Ierašanās, rīta kafija

11:00      Īsumā par projektu, Ineta Puriņa, Vidzemes plānošanas reģiona projektu vadītāja  

11:20      Diskusijas par tēmām,

               vada tūrisma eksperte Ilze Liepa:

  • Tūrisma infrastruktūra - Esošās un nepieciešamās atpūta vietas un piestātnes; marķējuma zīmes uz upes un cita laivotājiem nepieciešamā infrastruktūra;
  • Apsaimniekošanas problēmas - atkritumi – laivotāju, laivu nomu, zemes īpašnieku, pašvaldību problēma vai kopīga problēma?
  • Sadarbība starp iesaistītajām pašvaldībām, laivu nomu kompānijām, vietējiem tūrisma uzņēmējiem (kempingi, tūristu mītnes, tūristu piesaistes), tūrisma informācijas centriem;
  • Neizmantotais resurss un iespējas – jaunu piedāvājumu un produktu iespējas laivotājiem un aktīvā tūrisma cienītājiem Gaujas upē un ap to.
  • Marketings un ūdenstūrisma popularizēšanas aktivitātes – kopīgās un individuālās.

Diskusijā aicināti piedalīties laivu iznomātāji, TIC no apkārtējām teritorijām, pašvaldību attīstības plānošanas speciālisti, tūrisma uzņēmēji, zemju īpašnieki, kuri sniedz pakalpojumus pie Gaujas upes – naktsmītņu, kempingu, atpūtas vietu, pirtiņu, apskates objektu saimnieki – vai arī vēlētos to darīt nākotnē.

Vairāk par to, kā norisinājušās diskusijas par citām Vidzemes upēm, lasiet šeit.

Lūdzu pieteikt savu dalību līdz š.g. 6. janvārim, reģistrējoties elektroniski šeit vai pa tālruni 26382820.

17.12.2013

Notikumi

«Marts 2019»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031