Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā (Riverways)

Aicina uz diskusiju par ūdenstūrisma attīstību Salacas upē

Rīgas plānošanas reģions un Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu aicina Jūs š.g. 11.decembrī piedalīties diskusijā par Salacas upes un tai pieguļošo teritoriju turpmāko attīstību ūdenstūrisma jomākas notiks Alojas novada Staiceles pilsētas Dienas aprūpes centrā Staicelē, Parka ielā 2. Diskusijas mērķis ir identificēt problēmas un rast priekšlikumus Salacas upes kā ūdenstūrisma galamērķa konkurētspējīgai attīstībai un jaunu tūrisma produktu veidošanai. Pasākums tiek organizēts  Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā”/ RIVERWAYS ietvaros. Tā  galvenais mērķis ir veicināt ūdenstūrisma attīstību projekta teritorijā.

 

Lai nodrošinātu koordinētu informācijas un viedokļu apmaiņu starp visām jomā iesaistītajām pusēm, tādejādi izstrādājot reāli ieviešamus priekšlikumus, paredzēta pasākumu un diskusiju sērija, kas plānota katrai upei.

 

Darba kārtībā:

 

10:30    Ierašanās, rīta kafija

11:00    Īsumā par projektu un perspektīvām kopumā, ko tas var sniegt iedzīvotājiem, L.Grīnberga, Rīgas plānošanas reģiona projektu vadītāja

11:15    Iestrādnes Salacai pieguļošo pašvaldību līdzšinējā sadarbībā,

            V.Bārda, Alojas novada domes priekšsēdētājs

11:30    Esošās situācijas skices un diskusijas par tēmām,

            vada tūrisma eksperti G.Pāvils, I.Liepa:

  • Tūrisma infrastruktūra - Esošās un nepieciešamās atpūta vietas un piestātnes; marķējuma zīmes uz upes un cita laivotājiem nepieciešamā infrastruktūra;
  • Apsaimniekošanas problēmas - atkritumi – laivotāju, laivu nomu, zemes īpašnieku, pašvaldību problēma vai kopīga problēma?
  • Sadarbība starp iesaistītajām pašvaldībām, laivu nomu kompānijām, vietējiem tūrisma uzņēmējiem (kempingi, tūristu mītnes, tūristu piesaistes), tūrisma informācijas centriem;
  • Neizmantotais resurss un iespējas – jaunu piedāvājumu un produktu iespējas laivotājiem un aktīvā tūrisma cienītājiem Salacas upē un ap to.
  • Marketings un ūdenstūrisma popularizēšanas aktivitātes – kopīgās un individuālās.

Diskusijā aicināti piedalīties laivu iznomātāji, TIC no apkārtējām teritorijām, pašvaldību attīstības plānošanas speciālisti, tūrisma uzņēmēji, zemju īpašnieki, kuri sniedz pakalpojumus pie Salacas upes – naktsmītņu, kempingu, atpūtas vietu, pirtiņu, apskates objektu saimnieki – vai arī vēlētos to darīt nākotnē.

 

Lūdzu pieteikties dalībai līdz š.g. 9.decembrim, reģistrējoties elektroniski: http://ej.uz/Diskusija_par_Salacu vai pa tālruni 26462335.

04.12.2013

Notikumi

«Maijs 2020»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031