Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā (Riverways)

Igauņi smeļas pieredzi no Vidzemes ūdenstūrisma uzņēmējiem

Oktobra sākumā Vidzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta Riverways ietvaros Vidzemes pusē viesojās Igaunijas ūdenstūrisma uzņēmēji, kā arī projekta ārvalstu partneri. Dalībnieki devušies uz Latviju, lai iepazītos ar labās prakses piemēriem pie mums, gūstot ieskatu par to, kā ūdenstūrisms tiek attīstīts Latvijā.

 

Pieredzes apmaiņas brauciena dalībniekiem pirmais pieturpunkts Vidzemē bija starptautiskā plostnieku galvaspilsēta - Strenči, kur tika pastāstīts par plostnieku tradīcijām un to saglabāšanu.

Vēlāk Igaunijas uzņēmēji uz Gaujas tramvaja Valmierā iepazinās ar veiksmīgā uzņēmuma „Aktīvā tūrisma centrs Eži” darbības principiem, par kuriem atraktīvā veidā pastāstīja gan uzņēmuma vadītājs, gan arī pats Gaujas tramvaja kapteinis. Gaujas tramvajs ir salīdzinoši unikāls ūdenstūrisma objekts, kas piesaista daudzu, gan vietējo, gan ārvalstu tūristu uzmanību, taču uzņēmums paralēli darbībai ūdenstūrismā jau 12 gadus veiksmīgi darbojas aktīvā tūrisma jomā, organizējot arī dažādus atpūtas un sporta pasākumus.

Vēlāk pieredzes apmaiņas dalībnieki devās uz Skaļupēm Līgatnes novadā, kur apskatīja SIA „Makars Tūrisma birojs” plostus, kas būvēti uz pontoniem un darbojas bez motora palīdzības. SIA „Makars Tūrisma birojs” savas laivas un plostus piedāvā daudzās Latvijas upēs, tāpēc uzskatāms par nozīmīgu ūdenstūrisma uzņēmēju gan Vidzemē, gan Latvijā.

Tālāk no 2.-3.oktobrim igauņu ūdenstūrisma uzņēmēji iepazīsies ar Rīgas un Kurzemes plānošanas reģionu labās prakses piemēriem.

Ar Kurzemes plānošanas reģiona vadību un 39 Latvijas un Igaunijas partneru atbalstu tapis jauns projekts “Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā” jeb “Riverways”. Projekta mērķis ir uzlabot apstākļus ilgtspējīga ūdenstūrisma attīstībai un paaugstināt ūdenstūrisma konkurētspēju Latvijā un Igaunijā. Vairāk par projektu šeit

 

Papildus informācijaIneta Puriņa, Projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, Mob.: 26382820, E-pasts: ineta.purina@vidzeme.lvwww.vidzeme.lv;

Informāciju sagatavoja: Anita Āboliņa, Sabiedrisko attiecību speciāliste, Vidzemes plānošanas reģions, Mob.: +371 29454752, E-pasts: anita.abolina@vidzeme.lv , www.vidzeme.lv

02.10.2013

Notikumi

«Jūnijs 2020»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930