Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā (Riverways)

Jāstiprina sadarbība ūdenstūrisma pakalpojumu uzlabošanai

 

11. decembrī projekta Riverways ietvaros Staicelē norisinājās diskusija par Salacas upes un tai pieguļošo teritoriju turpmāko attīstību ūdenstūrisma jomā. Diskusijas mērķis bija identificēt problēmas un rast priekšlikumus Salacas upes kā ūdenstūrisma galamērķa konkurētspējīgai attīstībai un jaunu tūrisma produktu veidošanai. Tajā piedalījās pašvaldību un tūrisma informācijas centru pārstāvji no pašvaldībām ap Salacas upi, kā arī Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvji, ūdenstūrisma uzņēmēji un apkārtējo zemju īpašnieki.

Diskusiju iesāka Liesma Grīnberga, Rīgas plānošanas reģiona projektu vadītāja, kas iepazīstināja klātesošos ar Riverways projektu un tā aktivitātēm Rīgas plānošanas reģiona teritorijā. Ineta Puriņa, Vidzemes plānošanas reģiona projektu vadītāja pastāstīja par labiekārtotajām atpūtas vietām pie Salacas Burtnieku un Mazsalacas novados.

Dalībnieki diskutēja par tūrisma infrastruktūras uzlabošanu, vienojoties, kādām būtu jāizskatās atpūtas vietām – tām vajadzētu atrasties 10 km attālumā vienai no otras, jābūt aprīkotām ar jumtu, jānodrošina malka, kā arī jāpievērš uzmanība atbilstošam atkritumu tvertnes lielumam. Tāpat svarīgi, lai vietās, kur visbiežāk notiek laivu braucienu uzsākšana, būtu informācijas stendi, kur norādītas atpūtas vietas, to aprīkojums, kā arī dabas aizsardzības ierobežojumi attiecīgajā upē. Ūdenstūrisma uzņēmēji uzsvēra, ka bezmaksas atpūtas vietas nav lietderīgas, jo neviens nav atbildīgs par to apsaimniekošanu.

Diskusijā kā viena no nozīmīgākajām ūdenstūrisma attīstības atslēgām tika uzsvērta sadarbība gan starp tūrisma informācijas centriem un uzņēmējiem, gan starp uzņēmējiem un zemju īpašniekiem. Uzņēmēji vēlētos ciešāku sadarbību ar tūrisma informācijas centriem, kur tie vienmēr varētu uzzināt aktuālāko informāciju par jaunākajām atpūtas vietām, ko piedāvāt saviem klientiem, savukārt zemju īpašnieki aicināja uzņēmējus tos laicīgi informēt par plānotiem tūristu braucieniem.

Šāda veida diskusijas par ūdenstūrisma attīstību tiek organizētas arī par citām Vidzemes upēm, noskaidrojot gan ūdenstūrismā iesaistīto pušu viedokli un redzējumu par tālāko nozares attīstību, gan arī aicinot diskusiju dalībniekus uz savstarpēju sadarbību, popularizējot ūdenstūrismu gan vietējā, gan starptautiskā mērogā. Tās tiek organizētas, pārrunājot gan tūrisma infrastruktūru, gan apsaimniekošanas problēmas, kā arī, apzinot neizmantotos, resursus un iespējas, lai radītu jaunus tūrisma piedāvājumus, spēcinot arī iesaistīto pušu sadarbību.

Nākamā diskusija būs par Gaujas upi un tā norisināsies 7. janvārī Cēsīs. Plašāka informācija pieejama šeit.

Ar Kurzemes plānošanas reģiona vadību un 39 Latvijas un Igaunijas partneru atbalstu tapis jauns projekts “Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā” jeb “Riverways”. Projekta mērķis ir uzlabot apstākļus ilgtspējīga ūdenstūrisma attīstībai un paaugstināt ūdenstūrisma konkurētspēju Latvijā un Igaunijā. Vairāk par projektu šeit.

 

Papildus informācija: Ineta Puriņa, Projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, Mob.: 26382820, E-pasts: ineta.purina@vidzeme.lvwww.vidzeme.lv  

17.12.2013

Notikumi

«Jūnijs 2020»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930