Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā (Riverways)

Riverways ietvaros Strenčos tapusi jauna laivu piestātne

Septembra sākumā Strenču novadā tika atklāta jaunizveidotā laivu piestātne Gaujas upes krastos. Tā tapusi pateicoties Vidzemes plānošanas reģiona koordinētajam projektam Riverways.

Strenču novada domes Plānošanas un attīstības nodaļas vadītāja Iveta Ence stāsta: „Nepieciešamību pēc laivu piestātnes Strenčos izjutām jau sen. Pēdējos gados novērojām pastiprinātu interesi par ūdenstūrismu, taču tā kā Strenčos līdz šim nebija ērta izkāpšana krastā, tūristiem bija ierobežota iespēja iepazīties ar Starptautisko plostnieku galvaspilsētu. Tāpēc esam gandarīti, ka Vidzemes plānošanas reģions projekta Riverways ietvaros problēmu varēja atrisināt un tika izbūvēta laivu piestātne.” 

 

 

Papildus pontona tipa laivu piestātnes izbūvei, tika iekārtotas arī četras atpūtas vietas jau 2009.gadā izveidotajā Strenču dabas takā, kas guvusi popularitāti pastaigu un velomaršrutu mīļotāju vidū.

Atpūtas vietās izvietotas informatīvas plāksnes ūdenstūristiem, galdi ar soliem, atkritumu urnas, tualete un labiekārtotas ugunskura vietas. Padomāts arī par jauno paaudzi, izveidojot bērnu rotaļlaukumu ar vairākiem elementiem atpūtai. Izveidots arī koka tiltiņš pāri Gaujas vecupei.

 

Riverways ietvaros infrastruktūras projekti tiks īstenoti vēl vairākās Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldībās – Apes novadā, Mazsalacas novadā, Burtnieku novadā un Valkas novadā.

Ar Kurzemes plānošanas reģiona vadību un 39 Latvijas un Igaunijas partneru atbalstu tapis jauns projekts “Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā” jeb “Riverways”. Projekta mērķis ir uzlabot apstākļus ilgtspējīga ūdenstūrisma attīstībai un paaugstināt ūdenstūrisma konkurētspēju Latvijā un Igaunijā. Vairāk par projektu šeit.

Papildus informācija: Ineta Puriņa, Projekta vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, Mob.: 26382820, E-pasts: ineta.purina@vidzeme.lvwww.vidzeme.lv

 

Informāciju sagatavoja: Anita Āboliņa, Sabiedrisko attiecību speciāliste, Vidzemes plānošanas reģions, Mob.: +371 29454752, E-pasts: anita.abolina@vidzeme.lv , www.vidzeme.lv

02.11.2013

Notikumi

«Decembris 2018»
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31