Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā (Riverways)

Ūdenstūrisma potenciāla veicināšana sadarbībā ar uzņēmējiem

Pēc projekta “Ūdensceļi attīstībai” Vidzemes plānošanas reģiona darbinieki kopā ar ūdeņu ekspertiem uzsāka diskusijas par iespējām projekta ideju turpināt - šoreiz vairāk uzsverot tieši ūdenstūrisma nozīmi ūdensceļu attīstībā. Ar Kurzemes plānošanas reģiona vadību un 39 Latvijas un Igaunijas partneru atbalstu tapa jauns projekts “Ūdenstūrisma kā dabas un aktīva tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā” jeb “Riverways”. Projekta mērķis ir uzlabot apstākļus ilgtspējīga ūdenstūrisma attīstībai un paaugstināt ūdenstūrisma konkurētspēju Latvijā un Igaunijā. 17. aprīļa atklāšanas pasākumā projekta partneri kopā ar ūdenstūrisma uzņēmējiem kopīgi pārskatīja projektā plānoto.

 

Pārrunājot projekta aktivitātes un uzņēmēju redzējumu to iesaistē, diskusiju rezultātā tika meklēti risinājumi vairākiem jautājumiem, kas saistīti ar projekta pēctecību - kā veidot sadarbību, kas vienlīdz veiksmīgi palīdzētu visām iesaistītajām pusēm arī pēc projekta noslēgšanās, kā nodrošināt projekta rezultātu pārdomātu turpinājumu, kā iesaistīt tās pašvaldības, kas projektā oficiāli kā partneri nedarbojas.

Lai projekts veiksmīgi kalpotu arī tūrisma uzņēmējdarbības attīstībai reģionā, būtiska loma tā īstenošanā ir uzņēmēju viedoklim un iesaistei. Atklāšanas konferencē uzņēmēji projekta ietvaros ieteica uzmanību pievērst arī ienākošā tūrisma grupām no citiem reģioniem un ārvalstīm. Organizējot īpašas mārketinga aktivitātes ārzemju viesiem, reģionā varētu ievērojami palielināties tūristu plūsma ūdentūrisma sezonā. Tāpat uzņēmēji uzsvēra projekta pēctecības nozīmi - svarīgi saprast, kā projekta rezultātus kvalitatīvi saglabāt arī pēc projekta beigām. Projekta partneri savstarpēji vienojās, ka pēctecībai projekta īstenošanas laikā tiks pievērsta īpaša uzmanība, lai infrastruktūra un mārketinga aktivitātes, kas uzlabotas projekta laikā, nezaudētu savu pievilcību un aktualitāti arī pēc projekta noslēgšanās.

Vidzemes plānošanas reģiona prioritāte projektā “Riverways” ir sadarbība ar Vidzemes ūdenstūrisma uzņēmējiem. Projekta laikā tiks izveidots jauns uzņēmēju, pašvaldību un reģiona sadarbības tīkls, lai meklētu veiksmīgus risinājumus ūdenstūrisma attīstībai Vidzemē. Iesaistot ūdenstūrisma speciālistus no dažādām jomām, projekta laikā tiks aptvertas visas interešu grupas, lai kopīgiem spēkiem attīstītu ūdenstūrismu un paaugstinātu tā konkurētspēju Latvijā un Igaunijā.

Vairāk par projektu informācija pieejama šeit.

06.05.2013

Notikumi

«Maijs 2020»
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031